To co udało mi się zebrać o historii Dark Orbit

Temat na forum 'Od użytkowników dla użytkowników' rozpoczęty przez użytkownika Hejtar, 21 lutego 2014.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. Ahh, chciało by się do tego wrócić :rolleyes:
    Szkoda że BP nie może stworzyć choć jednego serwera ze starym klientem, ten z lat 9-10 (?) bo już dokładnie nie pamiętam w jakich czasach zaczęły się te milowe kroki "wprzód" jak np. dodawanie Profilu Pilota, RSB, czy tego typu rzeczy.
    Ze starych lat pamiętam choćby naprawę statku, która niezależnie czym lataliśmy wynosiła 500U. Co śmieszniejsze sam miałem sytuacje kiedy na koncie było mniej urki i nie szło naprawić statku i trzeba było słać SMS xD
    Do tego te wszystkie pomniejsze "bugi", które jednak nie dawały aż takiej przewagi w grze jak np. stawianie aliena (DK, sib) w rogu ekranu i bicie :D albo jak po ubiciu alien (to nie wiem czy był bug czy zamierzone działanie) się respił i przez kilka sekund było widać jego położenie na mapce. Przydawało się przy biciu Boss-streunerów na x-8 :D
    Założę się że właśnie dlatego gra tu jeszcze tyle osób, z czystego sentymentu. Osoby, które niedawno poznały grę i postanowiły w niej zostać można pewnie policzyć na palcach jednej ręki.
     
  2. Pamiętam te naprawy za 500u :D Tylko że ja czekałem 3 dni żeby znowu móc zagrać :p W nagrodzie codziennej było 200 urki i nadal jest ;) Nagrody codzienne sie chyba tylko nie zmieniły :D
     
  3. Nagrody codzienne? D:
    Wydawało mi się że to wymysł wprowadzony do "nowszego" Dark Orbit :p a kiedyś tego nie było...
    Ale cóż, było to 7-9 lat temu, więc pamięć zawodzi :D
     
  4. wiem że to było chyba w 2010 r :p
     
  5. bartekzm

    bartekzm User

    Jak ja pierwszy raz przysiadłem do DO w 2009(byłem małym leszczem co nie ogarniał, że ts jest potrzebny żeby klan znaleźć :D) to nie przypominam sobie nagród codziennych. Ja za to miałem inny sposób na zarobek. Nie logowałem się jakoś 2 tygodnie i dostawałem mejla, że firma mnie potrzebuje i dostawałem 10k uri i vegę :p
     
  6. O tym nie wiedziałem nawet :D Ale 10k to nie urka :p
     
  7. bartekzm

    bartekzm User

    Wtedy, jak na początek to było dla mnie dużo a najważniejsze, że za darmo :p

    Edit: Jak przejrzałem mejla na którym miałem kiedyś konto to widzę, że później zmniejszyli bonusik do 2k uri, podwajacza, premki na miesiąc i LF2. Możliwe, że to był powód dlaczego nie chciało mi się potem zaglądać na grę :D
     
  8. Tak, sam sobie przypominam że jeżeli przestałeś grać przez x czasu to dostawałeś na mejla jakąś zachętę do powrotu. Jak dobrze pamiętam było tam coś uri i bodajże premka na miesiąc lub dwa tygodnie. A to że dawali vegę to pierwsze słyszę :eek:
    Oczywiście fant był jednorazowy dla każdego konta :p
     
  9. premka na miesiąc ? :eek: W tej chwili każdy by to uznał za bug :D
     
  10. Tak jak mówiłem, nie pamiętam zbytnio, było to spoooro czasu temu :p
    Aczkolwiek wcześniej BP było bardziej skore do przyznawania różnych fantów graczom, wiadomo chociażby JPA... poza tym wcześniej na samym PL1 w godzinach szczytu było kilka tysięcy graczy, już nie pamiętam aczkolwiek coś w ilości 6-8tyś (?). Wtedy dać dla jednego gracza premkę na jakiś czas to dla nich było nic, bo wtenczas kupa innych odrobiła, a jak graczowi się spodobało granie na premce, to zapewne później wykupił pakiet, także się zwracało :p Natomiast teraz.. mamy może parędziesiąt graczy, którzy w miarę regularnie grają jeżeli chodzi o te pomniejsze serwery. Tak więc trzeba z nich maksymalnie jak najwięcej wycisnąć pieniążków.. Do tego prowadzi zachłanność ;) Apogeum ich pazerności wyszło podczas wprowadzania ZEUSa. Ja akurat wtedy miałem przerwę w grze więc nie jestem w stanie odpowiedzieć jak to wyglądało, aczkolwiek czytałem na internecie że aby go zdobyć trzeba było wydać niezłą sumkę pieniędzy. Prawda to? :)
     
  11. Coś było o 10 dronie który kosztował 1000 euro i w 4 dni zarobili ok 2mln euro
     
  12. hahahah, i jak tu ich nie lubić xD :D:D
    Poszukałem nieco i znalazłem bardzo ciekawą opinię pewnego recenzenta, takie ciekawe podsumowanie:
    "Not only do I discourage players from spending any real cash on extras, I simply cannot recommend anyone invest any time into the game. DarkOrbit is a mindless grind that should be sent out to space to die."
    ...a my ciągle siedzimy w tym bagnie :rolleyes:
     
  13. Niestety... "Jak zaczniesz to nie skonczysz" niektórzy tak mają :p Ja osobiście staram sie wydawać jak najmniej na tą gre :p Ale czasami trzeba wydać :D
     
  14. Mała zajawka z TSa ww. wojny z 2009 roku
     
  15. kris0211.

    kris0211. User

    Jako że akurat jest promocja Helisy przypomniało mi się, jak ludzie zakładali tematy na forum gdy weszło to po raz pierwszy. Wszyscy pytali się co się w ogóle dzieje, czy przypadkiem ktoś nie zhackował BP, czy ta promocja jest na pewno bezpieczna itp.
     
  16. No lepiej było wiedzieć czy to aby bp nam zagląda do portfela ;)
     
  17. Mikser

    Mikser User

    Witam
    Jak tak wspominamy - posiada ktoś może listę wszystkich polskich zwycięzców Bitwy Jackpot albo Jackpot Areny?
    Stare forum już nie istnieje i ciężko dokopać się do jakiś informacji :/

    To co znalazłem:

    DukeSpace[$][SPL™] - 08.02.2009 - 8350,45 euro
    VCURVIØNY[Ί] - 08.03.2009 - 7083,30 euro
    zebek911 - 14.06.2009 - 10000 euro
    honda757\Ω// - 16.08.2009 - 8882.98 euro
    °•»мΛ®Ăüš«•°[PL] - 04.2010 - 7692.93 euro

    Na pewno w 2009 roku było jeszcze 2-3 zwycięzców ale nie odnalazłem żadnych informacji - ktoś ma listę/pamięta?
    Ogólnie polska społeczność była kiedyś jedną z najsilniejszych, na globalu w topce mnóstwo polskich klanów, kilka wygranych bitew w 2009 roku...
    Już po wprowadzeniu Jackpot Areny 2 Polaków na pewno było zwycięzcami, jeden to Songoku (pamiętam że spierdzielał cytadelą aż strefa promieniowania ubijała wrogów. Nicku drugiego nie znam.
     
    Ostatnie edytowanie: 17 lipca 2017
  18. eXilewOw~

    eXilewOw~ User

    Wydaje mi się ze Brutall z RP wygrał jeszcze JPA ale nie wiem w ktorym roku to bylo ^^
     
  19. kris0211.

    kris0211. User

    Właśnie, kiedy Bitwa Jackpot została zastąpiona JPA?
     
  20. Mikser

    Mikser User

    Też coś mi się kojarzy ten Brutall (nie mylić z Brutalem z PL1 z !Gf xD)
    Jeszcze mi chodzi z tamtych czasów jakiś Ichigo po głowie ale to może być całkowicie mylny trop


    Taka myśl mnie naszła - na MMO na Pl1 zawsze klany robiły akcję przed Bitwą - zmieniano tagi na JP1, JP2 itd. według rankingu, chyba po to żeby łatwiej się odnaleźć i zidentyfikować podczas walki. Zawsze latano razem z Polakami z globala - lecz mimo że do końca zostawali gracze i z PL1 i z INT to losowało tych z globala :p W kwietniu 2010 się pokłócili i koniec wygranych Polaków było xD

    Z PL1 dopiero chyba ten Songo wygrał w nowym systemie, a miesiąc po nim ktoś z PL2

    Chyba 2013 rok, ale głowy nie dam, mało już wtedy grałem.

    Kris Ty nie byłeś kiedyś moderatorem?