Usprawnianie gry & usuwanie błędów

Temat na forum 'Oficjalne ogłoszenia' rozpoczęty przez użytkownika BA_THOR, 30 listopada 2013.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
 1. BA_THOR

  BA_THOR Guest

  Witajcie Kosmiczni Piloci!

  Tutaj będą zamieszczane informacje dotyczące tego jakie aktualizacje zostały wprowadzone do gry, jakie błędy naprawiono oraz czym aktualnie zajmuje się ekipa informatyków. Informacje publikowane będą raz w miesiącu.

  Link do starego tematu znajdziecie TUTAJ.  Wasza ekipa Darkorbit
   
 2. BA_THOR

  BA_THOR Guest

  Witajcie, Kosmiczni Piloci!

  Zdajemy sobie sprawę, że choć zamieszczamy sporo zapowiedzi funkcji i akcji specjalnych, nie macie pełnych informacji o tym, co robimy w celu udoskonalenia gry. Z tego względu publikujemy niniejsze comiesięczne informacje o poprawkach i ulepszeniach.

  W lipcu wprowadziliśmy w grze następujące elementy:

  Nowe elementy:

  · Nowe designy – W tym miesiącu zostały wprowadzone zapowiadane wcześniej designy „elite” dla trzech klas statków. W projekcie skupiliśmy się głównie na poprawie grupowego zastosowania tych statków. Wprowadzamy również zmiany czasu trwania umiejętności związanych z klasą statku.
  · Zmiana funkcji Handel/Aukcja – Stary system handlowy zmienił nazwę na „Aukcję”, a jego funkcje zostały tak dostosowane, aby bardziej przypominał rzeczywistą aukcję. Oznacza to, że teraz gracze mogą zwiększać stopniowo swoje oferty, a w momencie niezdobycia przedmiotu zainwestowane kredyty będą zwracane.
  · Osiągnięcia – Gracze mogą teraz kliknąć okno osiągnięcia w kliencie (po uprzednim zdobyciu osiągnięcia) i przejść do odpowiedniej strony w profilu pilota na stronie głównej.
  · Interfejs użytkownika w kliencie – W kliencie gry został wprowadzony bardziej przejrzysty i intuicyjny interfejs użytkownika, który zostanie jeszcze rozbudowany w kolejnych aktualizacjach. Poza poprawą elementów estetycznych zmiana wprowadza możliwość bardziej swobodnej konfiguracji układu interfejsu użytkownika przez graczy i zapewnia większą jakość gry.
  · Wyższa rozdzielczość – Wprowadzona w aktualizacji klienta interfejsu zmiana rozdzielczości pozwala na zwiększenie dostępnego zakresu pola widzenia i modernizuje stronę graficzną gry. Jest to nie tylko korzystne z punktów widzenia użytkowników posiadających większe monitory, ale również poprawia ogólną jakość gry i zapewnia pilotom lepszy zakres widzenia obszaru w sytuacji zagrożenia.

  Akcje (globalne i lokalne):

  · Akcja Hitac 2.1 (globalna)· Z uwagi na pozytywne reakcje graczy i mnóstwo nieodebranych kapsułek loterii, w dniu 29 lipca uruchomiliśmy ponownie loterię Hitac. Akcja trwała do 11 sierpnia.
  · Conflict Rising (globalna) - Akcja specjalna Conflict Rising trwała od 24 czerwca do 7 lipca. W jej trakcie gracze mogli cieszyć się codziennymi misjami fabularnymi PvE i PvP, konkursami i ofertami specjalnymi w sklepie. Można było zdobyć również specjalne tytuły za uczestnictwo w określonej liczbie misji związanych z akcją.
  · Dzień Niepodległości (STANY ZJEDNOCZONE) - 4 lipca to amerykański Dzień Niepodległości, który uczciliśmy mnóstwem fajerwerków, a także specjalnym designem Goliatha w barwach amerykańskiej flagi.
  · Dzień Jana Husa (CZECHY) - Aby uhonorować słynnego reformatora Kościoła, w dniu 6 lipca zorganizowaliśmy w DarkOrbit Dzień Jana Husa, oferując w tym czasie specjalne skrzynki bonusowe, rakiety WIZ i darmowe naprawy.

  Udoskonalenia:

  · System wykrywania botów – Po okresie intensywnego planowania i ożywionej dyskusji wśród społeczności wprowadzony został nowy system wykrywania botów. Będzie on działać przez cały czas „w tle”, a wykryci użytkownicy łamiący zasady i korzystający z botów zostaną umieszczeni na „liście zagrożonych”. Po wykryciu kolejnego zastosowania botów przez osobę umieszczoną na powyższej liście, nastąpi blokada jej konta.

  · Wyposażenie do PETów i protokoły AI – Użytkownicy mogą teraz wyświetlać wszystkie dostępne w Sklepie przedmioty związane z PETami, nawet jeżeli jeszcze nie posiadają własnego.

  · Wrota Hadesu: Emperor Sibelon – Wprowadzone zostały zmiany, dzięki którym gracze mają większe szanse na przeszkodzenie w zebraniu kapsuł regenerujących.

  · Sygnał dźwiękowy – Wprowadziliśmy sygnał dźwiękowy w sytuacji, gdy cel znajduje się poza zasięgiem. Będzie to szczególnie ważne w kontekście nowej rozdzielczości.

  · Rankingi– Zniszczenie statków Streuner i Lordakia (NPC) nie zapewnia już punktów do rankingu.

  · Kontrola sektora – Kolory firmy są teraz widoczne na minimapie dla wszystkich uczestników rozgrywki w Kontroli sektora.

  · Skróty klawiszowe – W nowym interfejsie użytkownika gracze mogą teraz dowolnie przydzielać skróty klawiszowe.
  Poprawione błędy:

  · Obszar pod pustym polem paska szybkiego wyboru może zostać kliknięty (nawigacja/celowanie).

  · Wyszukiwanie klanów już działa.

  · Usunięto błąd, który powodował resetowanie pozycji paska menu w kliencie gry po ponownym zalogowaniu się lub przeskoczeniu na inną mapę.

  · Usunięto irytująco głośny dźwięk na zakończenie samouczka.

  · Impuls łańcuchowy nie wpływa już na kolejne cele, nawet jeżeli pierwszy cel został zniszczony.

  · Pozycja menu i paska szybkiego wyboru może zostać zapisana, nawet jeżeli użytkownik zmniejszy wielkość okna do poziomu poniżej 750 x 600 pikseli.

  · W przypadku mniejszych modeli pasek HP i osłony został przesunięty bliżej statku.
  · Usunięto błąd, który powodował, że po zniszczeniu Emperora Sibelona jego obraz graficzny pozostawał nadal na mapie.

  · Usunięto błąd, który powodował zatrzymanie automatycznego ataku po wystrzeleniu rakiety WIZ.

  · Jeżeli użytkownik zmienia swój tytuł, obowiązuje ustalona liczba aktualizacji w EPPP. Zmienione tytuły powinny być teraz dużo szybciej aktualizowane w kliencie gry.

  · Został dodany klucz tekstowy informujący o tym, czy ruda jest już zbierana przez innych użytkowników.

  Ponadto usunęliśmy również kilka pomniejszych błędów oraz wprowadziliśmy poprawki w tekstach i inne udoskonalenia.


  Z poważeniem,
  Wasza Ekipa DarkOrbit
   
 3. BA_THOR

  BA_THOR Guest

  Witajcie, Kosmiczni Piloci!

  Publikujemy mnóstwo informacji o nowych funkcjach i wydarzeniach, ale nie zawsze możecie zobaczyć, co dokładnie robimy w celu udoskonalenia gry. Dzięki poniższym informacjom o poprawkach i ulepszeniach możecie dowiedzieć się więcej.

  W sierpniu wprowadziliśmy następujące funkcje, akcje oraz inne elementy gry:

  Nowe funkcje:

  Poprawa bezpieczeństwa kont - Wprowadziliśmy poprawki związane z bezpieczeństwem kont naszych użytkowników. Większość nowych elementów jest związana z uruchomieniem Centrum kont, które umożliwia zmianę hasła, adresu e-mail oraz innych danych związanych z kontem w bardziej bezpieczny sposób.
  Zmiany w trybie Team Deathmatch - W sierpniu uruchomiliśmy w zmienionej formie tryb Team Deathmatch, a wprowadzone modyfikacje opierały się na sugestiach naszej społeczności graczy.

  Wydarzenia (globalne i lokalne):

  • Święto Cukru (Turcja)- Na wszystkich tureckich serwerach gry zorganizowaliśmy w dniach od 7 do 10 sierpnia 2013 czterodniowe wydarzenie dla uczczenia Święta Cukru. W tym czasie rozegranych zostało wiele konkursów, a oprócz tego gracze mogli zdobyć darmowe naprawy bazy, fajerwerki oraz specjalne skrzynki bonusowe.
  • Dzień powstania państwa (Węgry) - To wydarzenie miało miejsce na wszystkich węgierskich serwerach 20 sierpnia 2013. Dostępne były fajerwerki, specjalne skrzynki bonusowe z węgierską flagą, darmowe naprawy bazy i kilka gier, takich jak Wrota inwazyjne i Kosmiczna piłka.


  Udoskonalenia:

  • W oparciu o opinie użytkowników dotyczące klienta 2.0, nieznacznie zwiększyliśmy zasięg laserów i rakiet, aby statki mogły atakować wyłącznie z właściwego zakresu zasięgu związanego z przeciwnikiem.

  • Klient gry: Dodane zostały okna informacyjne zawierające krótkie opisy efektów związanych z umiejętnościami statku (dostępne po najechaniu kursorem na ikonę umiejętności statku na pasku szybkiego wyboru).

  Poprawki błędów:

  Aukcja: Oferowane znów będzie AM-CPU.
  • Nie można kupować ani licytować min w sytuacji, gdy ładownia jest pełna.
  • Klient gry będzie dokonywał aktualizacji przedmiotów (amunicja, miny, ruda
  itd.) kupowanych za pośrednictwem aukcji. Zapobiegnie to kupowaniu przez graczy przedmiotów w sytuacji, gdy ich ładownia jest pełna.
  Strona klanu: uzyskanie przywództwa w klanie za pośrednictwem „złośliwych linków” nie będzie już możliwe.
  CPU maskujące: Na mapach, na których stosowanie CPU maskującego jest
  zabronione, koszty związane z jego użyciem nie będą już naliczane.
  EPPP: Nie można już uzyskać Identyfikatora użytkownika za pośrednictwem strony ze zdjęciem profilowym.
  Sklep: Usunięto błąd, który powodował, że design Independence był dostępny poza serwerami amerykańskimi.
  • CPU NC-AWL jest teraz prawidłowo oznaczone jako przedmiot za kredyty.
  • Aleja Sław: Ekran przeglądu Alei Sław jest już wyświetlany prawidłowo (problem wystąpił wyłącznie na serwerach amerykańskich).
  Ranking: Dodano brakujące punkty rankingowe.
  Misje startowe: dron Flax przekazywany graczom jako nagroda za ukończenie ostatniej misji nie będzie już zapisywany w inwentarzu gracza.
  Centrum kont: Dołączono adres e-mail na poziomie globalnym po jego weryfikacji przez użytkownika na głównym koncie.

  Klient gry:

  • Gracze mogą znów korzystać z wrót do skoków nadświetlnych podczas trwania rozgrywki TDM.
  • Powiadomienie o ostatnim meczu nie będzie już pojawiać się kilkukrotnie.
  • Poprawiono kilka nieprawidłowo wyświetlanych tekstów w grze Team Deathmatch.
  • Paski HP/osłony Corsaira są teraz wyświetlane bliżej statku.
  • Poprawiono zachowanie funkcji „Surowce PLUS”, która umożliwia teraz ponowne uzyskiwanie dodatkowych łupów z NPC.
  • Impuls łańcuchowy po uruchomieniu powoduje ponownie wyświetlenie efektu wizualnego.
  • Misje: Po zakończeniu misji pojawia się prawidłowy dźwięk.
  • Mapy pirackie: Mapa 5-1 i 5-3 nie są już zamienione w oknie systemu gwiezdnego.
  • Kubikon (NPC): Kubikon nie odradza się już w tym samym miejscu bezpośrednio po zniszczeniu.
  • Pasek szybkiego wyboru: Grafiki SAR-01 i SAR-02 zostały zamienione.
  • Przedmioty kupione na Aukcji aktualizują się prawidłowo w kliencie gry po zakończeniu zakupu.
  • PET: PETy poziomu 11 i 12 wyświetlają znów prawidłową grafikę.
  • Statki nie powiększają się do ogromnych rozmiarów podczas zmiany ustawień grafiki.
  • Ulepszone CPU skoków nie może być już wykorzystywane do ucieczki z pirackich map.
  • Design Solemn wygląda teraz tak samo w grze i na stronie internetowej.
  • Poprawiono właściwości obniżania uszkodzeń w umiejętności „Ochrona” statku Citadel. Umiejętność poprawnie zapewnia teraz obniżenie uszkodzeń o 25%.

  Ponadto usunęliśmy kilka pomniejszych błędów, wprowadziliśmy korektę tekstów oraz inne udoskonalenia.  Z poważaniem,
  Wasza Ekipa DarkOrbit
   
 4. BA_THOR

  BA_THOR Guest

  Witajcie, Kosmiczni Piloci!

  Publikujemy mnóstwo informacji o nowych funkcjach i wydarzeniach, ale nie zawsze możecie zobaczyć, co dokładnie robimy w celu udoskonalenia gry. Dzięki poniższym informacjom o poprawkach i ulepszeniach możecie dowiedzieć się więcej.

  We wrześniu wprowadziliśmy następujące funkcje, akcje oraz inne elementy gry:

  Nowe elementy gry:

  · Natychmiastowa blokada kont użytkowników botów - Naszym zdaniem daliśmy już wszystkim wystarczająco dużo czasu i udowodniliśmy, że poważnie traktujemy kwestię usunięcia botów z gry. Od września każdy użytkownik korzystający z botów zostanie nieodwołalnie usunięty z gry już po pierwszym wykryciu. Przestaje obowiązywać 3-dniowe zawieszenie mające charakter ostatniego ostrzeżenia.

  · Mechanizm wychwytujący wykorzystywanie luk - Dokonaliśmy aktualizacji mechanizmu wychwytującego wykorzystywanie luk w rozgrywce, który od teraz stosuje system stopniowo zmniejszających się nagród.Jeżeli gracz zestrzeli innego pilota więcej niż 5 razy dziennie (w godz. 00:00 - 23:59 czasu lokalnego), zyskiwane w ten sposób punkty poważania i doświadczenia będą stopniowo zmniejszane aż do osiągnięcia poziomu zerowego. W ten sposób wszystkie następne zestrzelenia tego samego gracza w tym samym dniu nie będą dostarczać jakichkolwiek punktów poważania, doświadczenia ani punktów za zestrzelenie graczy do rankingów.

  · Darmowa naprawa statków - W bazie domowej wprowadzone zostały darmowe naprawy dla wszystkich graczy. Jeżeli gracz jest posiadaczem konta premium, wszystkie opcje naprawy statku są darmowe.

  · Interfejs użytkownika (Milestone 2) - Ta zmiana zapewnia nie tylko świeży i przejrzysty wygląd interfejsu użytkownika, ale również nowe opcje konfiguracji. Przyciski związane z lokalizacją, takie jak np. ‘Skok’, zostały przesunięte na mapę w celu uzyskania większej przestrzeni w interfejsie użytkownika.

  · Modyfikacja bazy domowej - Bazy domowe zostały podzielone na poszczególne moduły związane z określonymi funkcjami (Handel rudą, Hangar itd.). Są one również odzwierciedlone na mapie, dzięki czemu gracze mają większe rozeznanie, dokąd się udać.

  · Nowa domyślna strona główna gry - Oprócz modyfikacji baz domowych, których wygląd jest teraz bardziej powiązany z frakcją, nastąpiły zmiany związane z domyślną stroną główną. Zyskała ona większą przejrzystość i wyższą jakość wizualną, dzięki czemu gra robi lepsze pierwsze wrażenie po rejestracji.  Udoskonalenia:

  · Detektor wykrywający użytkowników mających problemy z prawidłowym wyświetlaniem gry (Google Pepper) będzie pokazywać graczom, w jaki sposób uruchomić Adobe Flash i zwiększyć liczbę klatek na sekundę.
  · Sprzedaż lasera LF-2 zapewnia więcej kredytów niż w przypadku słabszego lasera MP-1. · Roboty naprawiające zostały udoskonalone i od teraz zamiast wartości stałych przywracają wartości ułamkowe(np. robot naprawiający 4 przywraca poszycie statku w ciągu 90 sekund, niezależnie od całkowitej liczby punktów hitpoints). W najlepszym przypadku naprawa statku będzie możliwa w ciągu 38 sekund (Robot naprawiający 4 z w pełni rozwiniętym Profilem Pilota i przyśpieszaczem naprawy), czyli dużo szybciej niż dotąd.
  · Jeżeli określony rodzaj amunicji wyczerpie się, nastąpi przełączenie na kolejną najlepszą amunicję (o ile opcja automatycznej zmiany lasera i amunicji rakietowej została zaznaczona w oknie ustawień klienta)
  · W przypadku laserów kolejność jest następująca: X-4 -> X-3 -> X-2 -> X-1. Jeżeli brakuje „kolejnej najlepszej amunicji”, a gracz nie dysponuje amunicją X-1, system automatycznego przełączania nie przejdzie do X-4, a raczej znajdzie następną amunicję w górę od X-1 (X-2, lub w przypadku jej braku X-3 itd.).
  · Ostrzeżenie o niskim poziomie amunicji: Jeżeli graczowi kończy się amunicja, odpowiedni przycisk zacznie migać na czerwono. W momencie całkowitego wyczerpania amunicji kolor przycisku zmieni się na stałe na czerwony.

  Poprawione błędy:

  · Konto użytkownika: Adres e-mail jest weryfikowany tylko raz (dla globalnego konta). Utworzenie konta na nowym serwerze nie wymaga już kolejnej weryfikacji.
  · Usunięto błąd, który powodował wyświetlanie błędnego logo lub brak wyświetlania logo klanu w wyszukiwarce.
  · W misji "Zagadkowy tunel" tworzony jest wpis w dzienniku pokazujący nagrody do zdobycia.
  · Aukcja: Jeżeli gracze chcą przebić swoją aktualną najwyższą ofertę, kredyty z aktualnej oferty są brane pod uwagę podczas składania nowej.
  · Sklep: Teksty przycisków nie są już okrojone.
  · Klient gry
  : Wyeliminowano błąd, który pozwalał stosować „Niemoc” na graczach podlegających ochronie.
  · Wrota Hadesu: Wszystkie nagrody są przyznawane po zniszczeniu statków Imperator NPC.


  Ponadto usunęliśmy sporo pomniejszych błędów, wprowadziliśmy korektę tekstów oraz inne udoskonalenia.


  Z poważaniem,
  Wasza Ekipa DarkOrbit
   
 5. BA_THOR

  BA_THOR Guest

  Witajcie, Kosmiczni Piloci

  Zdajemy sobie sprawę, że choć zamieszczamy sporo zapowiedzi funkcji i akcji specjalnych, nie macie pełnych informacji o tym, co robimy w celu udoskonalenia gry. Z tego względu publikujemy niniejsze comiesięczne informacje o poprawkach i ulepszeniach.

  W październiku wprowadziliśmy w grze następujące elementy:

  Nowe elementy:

  · Zmiana imienia/pseudonimu pilota
  Wprowadziliśmy ponownie funkcję zmiany imienia/pseudonimu pilota. Od teraz zmianie ulega wyłącznie imię/pseudonim pilota występujące w grze, natomiast nazwa użytkownika konta pozostaje taka sama. Funkcja jest kolejnym krokiem poczynionym w kierunku zwiększenia bezpieczeństwa konta.

  · Nowa muzyka w tle i w trakcie walki
  Do muzyki w tle wprowadziliśmy kilka nowych, ciekawych utworów. Każda firma, mapa bitwy, czy mapa piracka otrzymała indywidualne udźwiękowienie. Ponadto, podczas walki odtwarzana jest specjalna ścieżka muzyczna. Wcześniejsza muzyka z gry jest aktualnie wykorzystywana w międzygwiezdnych wrotach.

  · Oglądanie reklam wideo
  Ta funkcja jest dostępna w Skylabie. Użytkownikowi proponuje się obejrzenie reklamy wideo, za co jest następnie nagradzany. Dzięki temu w Skylabie można skrócić czas produkcji lub transportu. Funkcja jest ograniczona do czterech materiałów wideo dziennie.

  · Zaawansowane wyszukiwanie klanów
  Zaawansowana wyszukiwarka klanów pozwala w wygodny sposób znaleźć klan i oferuje możliwość filtrowania klanów według różnych parametrów, takich jak liczba członków klanu, pozycja klanu w rankingu, przynależność do określonej firmy i status klanu. Zwracamy uwagę, że wyszukiwarka klanów jest dostępna wyłącznie w sytuacji, gdy gracz nie jest członkiem żadnego klanu.

  · Restart serwera w niedzielę
  Biorąc pod uwagę opinie członków społeczności, wprowadziliśmy ponownie restart serwera w niedzielę rano, co poprawiło sytuację związaną z opóźnieniami podczas gry w tym dniu.
  Akcje specjalne:

  · Halloween (globalna) - Akcja specjalna Halloween trwała na wszystkich serwerach od 30 października do 3 listopada. Pojawiły się skrzynki specjalne z dyniami, wrota inwazyjne z Kucurbium, duchy bossów, skrzynki bonusowe z cukierkami, formacja nietoperza w sklepie, a także specjalne misje i NPC z okazji święta Halloween. Oprócz tego rozegrano kilka gier konkursowych.

  · Día de la Hispanidad (Wyłącznie serwery hiszpańskie) - Akcja „Día de la Hispanidad” miała miejsce na wszystkich hiszpańskich serwerach w dniu 10 października 2013 roku. Pojawiło się kilka gier konkursowych oraz skrzynki bonusowe z motywami narodowymi.

  · Dzień Republiki (Wyłącznie serwery tureckie) - Aby uczcić turecki Dzień Republiki, w dniu 29 października na wszystkich serwerach tureckich miała miejsce jednodniowa akcja specjalna. Poza kilkoma grami konkursowymi pojawiły się także specjalne skrzynki bonusowe i fajerwerki.

  Udoskonalenia

  - Strona klanu:

  · Liczba dopuszczalnych osób w formularzu aplikacyjnym do klanu została ograniczona do 300 postaci.

  - Klient:

  · Pasek szybkiego wyboru: Wprowadzone zostały okna informacyjne, dzięki którym gracze mogą poznać charakterystykę amunicji.
  · Czcionka w kliencie gry została zmieniona w celu jej dostosowania do zmodernizowanego wyglądu interfejsu użytkownika.
  · Obszar aktywacji przycisku wokół budynków został powiększony.
  · Mechanizm Kamikaze: P.E.T. nie będzie już powodował uszkodzeń graczy z tej samej frakcji, chyba że gracz został namierzony celowo lub jego klan prowadzi wojnę z klanem posiadacza P.E.T.a.

  Poprawione błędy:

  - Witryna

  - Aukcja:
  · Od teraz gracze będą mogli licytować najwyższą możliwą stawkę kredytów (w szczególności zastosować podczas licytacji zaoferowaną wcześniej kwotę).
  · Jeżeli gracz spróbuje przebić swoją aktualną ofertę o kwotę mniejszą niż 10 000 kredytów, pojawi się komunikat o błędzie informujący o konieczności zaoferowania kwoty większej o przynajmniej 10 000 kredytów od aktualnej oferty.

  - Strona klanu

  · Strona klanu: Jeżeli gracz zmieni logo klanu, pozostanie ono na stronie po zapisaniu i nie zmieni się na poprzednie po jej odświeżeniu.
  · Zaproszenia do listy znajomych: Utworzone łącze jest teraz powiązane z właściwą wersją językową.
  - Sklep
  · Oferty specjalne związane z dodatkową energią i kuponami na skok wyświetlają prawidłowe informacje. Opis zasad działania został zmieniony i informuje jasno, że ma zastosowanie wyłącznie do ładunku P.E.T.a.
  · Jeżeli przedmiot high-tech jest aktywowany lub trwa oczekiwanie na jego ponowne zastosowanie, strona nie będzie automatycznie przechodzić do fabryki high-tech.
  · Usunięto problem, który powodował blokowanie przedmiotów w inwentarzu, jeżeli rozszerzenie slotów nie było dostępne.


  Klient gry

  · W niektórych przypadkach konfiguracja statku utrzymywała się pomimo wyzerowania jej w hangarze przez gracza zalogowanego w kliencie. Problem został usunięty.
  · Przycisk skoku działa prawidłowo po wykonaniu skoku przez wrota.
  · Zaawansowane CPU skokowe: Odliczanie nie jest ukryte za ikoną stacji bojowej klanu.
  · Amunicja nie pozostaje na pokładzie statku po jej wykorzystaniu.
  · Dostępne misje nie znikają po odświeżeniu klienta w momencie, gdy gracz znajduje się niedaleko Kontroli misji.
  · System grup: Nazwa P.E.T.a członka wrogiej grupy jest wyświetlana w prawidłowym kolorze.
  · Wrota międzygalaktyczne: Przycisk skoku przy wrotach nie wyłącza się po wykonaniu przez gracza skoku.


  - Wrota Kappa

  · Gracze nie zostają zablokowani podczas przejmowania skrzynki cargo po zniszczeniu Bossa Kucurbium (NPC).
  · Jeżeli gracz ma wolne miejsce w ładowni, nie będzie już otrzymywać komunikatu informującego o pełnej ładowni.
  · W niektórych przypadkach, po namierzeniu określonych NPC pasek HP zmieniał się w wydłużony czarny pasek. Problem został usunięty.
  · Zniszczenie Century Falcona lub Bossa Kucurbium nie powoduje już podwójnego wpisu o nagrodzie w dzienniku.


  - Inne

  · System przeciwko osobom wykorzystującym luki w grze: Zgodnie z założeniami nowego systemu, wielokrotne niszczenie statków Citadel powoduje zmniejszanie przyznawanych nagród.
  · Udoskonalenie: Zakładka „Aktualizacja” dokonuje aktualizacji do nowych parametrów po zastosowaniu rudy do udoskonalenia przedmiotu.
  · Przełączanie w określonym momencie pomiędzy wolną i szybką konfiguracją statku w celu jego przyspieszenia nie może być już wykorzystywane niezgodnie z zamierzeniami projektantów.
  · AIM-CPU wyłącza się, kiedy graczowi skończy się xenomit.
  · Kolor lasera zmienia się, jeżeli statek zostanie w pełni wyposażony w lasery LF-3 i korzysta z amunicji MCB-25 lub MCB-50.
  · Wielkość minimapy zostaje zapisana, jeżeli gracz loguje się ponownie do gry lub wykonuje skok do innej mapy.

  Ponadto usunęliśmy sporo pomniejszych błędów, wprowadziliśmy korektę tekstów oraz inne udoskonalenia.


  Z poważaniem,
  Wasza Ekipa DarkOrbit
   
 6. BA_THOR

  BA_THOR Guest


  Witajcie, Kosmiczni Piloci!

  Zdajemy sobie sprawę, że choć zamieszczamy sporo zapowiedzi funkcji i akcji specjalnych, nie macie pełnych informacji o tym, co robimy w celu udoskonalenia gry. Z tego względu publikujemy niniejsze comiesięczne informacje o poprawkach i ulepszeniach.

  W listopadzie wprowadziliśmy w grze następujące elementy:

  Nowe elementy

  · Początek gry w wersji 2.0
  Po rejestracji gracze nie będą musieli już uruchamiać samouczka, a zamiast tego rozpoczną grę na mapie grę x-1 swojej firmy. Nowicjusze będą kierowani do Kontroli misji, gdzie otrzymają różne misje startowe, które wprowadzą ich w rozgrywkę DarkOrbit i przedstawią najważniejsze jej elementy. Nagrody za misję będą teraz o wiele wyższe niż dotychczas. To jednak nie wszystko. Początek gry został powiązany z wątkiem fabularnym, dzięki temu jest on bardziej interesujący. Jesteśmy przekonani, że poprawi to pierwsze wrażenia z rozgrywki i spowoduje większą motywację długoterminową graczy.

  · Przedmioty za uridium stają się przedmiotami za kredyty
  Kilka przedmiotów za uridium stało się przedmiotami za kredyty. Są to: lasery LF-2, napędy G3N-6900 oraz generatory osłony SG3N-B01 i SG3N-A03. Ponadto obniżyliśmy również cenę robota naprawiającego 2.

  · Zmiana grafiki tła (mapy x-2 do x-4) W celu poprawy i dostosowania wyglądu do nowego interfejsu użytkownika w kliencie zmieniona została grafika tła w mapach od x-2 do x-4.

  · Modyfikacja strony wewnętrznej
  Po wprowadzeniu nowego wyglądu klienta zamierzamy zrobić to samo z naszą wewnętrzną stroną główną. Zyska ona bardziej nowoczesny charakter i będzie zawierać kalendarz akcji specjalnych zaplanowanych na kolejne dni.

  Akcje specjalne

  · Loteria Hitac z firmą ROCCATTM (globalna akcja trwająca od 16 listopada do 1 grudnia)
  Kolejna runda loterii Hitac została zorganizowana we współpracy z naszym partnerem, firmą ROCCATTM, która ufundowała fantastyczne nagrody w postaci sprzętu komputerowego. Szczęśliwi zwycięzcy zostaną ogłoszeni w grudniu.

  · Dzień Niepodległości (Wyłącznie na serwerach PL) To jednodniowe wydarzenie miało miejsce na wszystkich polskich serwerach. Pojawiły się specjalne skrzynki bonusowe, kilka konkursów i fajerwerki w sklepie.

  · Dzień Dziękczynienia (Wyłącznie na serwerach US East i West)
  W ramach obchodów Dnia Dziękczynienia w dniach od 25 listopada do 1 grudnia na wszystkich serwerach amerykańskich US East i West odbyła się jednotygodniowa akcja specjalna. Zaproponowaliśmy graczom dodatkowe konkursy i amunicję, a także specjalne skrzynki bonusowe z motywami flagi amerykańskiej oraz skrzynki cargo z indykami.

  Udoskonalenia

  · Witryna

  · Pozycja Battleraya jest teraz zaznaczona na minimapie – powodem zmiany były skargi, że nie pojawiał się on na mapie, a niektórzy gracze kierowali go do labiryntu, by masowo niszczyć Interceptory.

  · Strona docelowa: Zrzuty ekranu z gry na stronie docelowej DarkOrbit zostały zastąpione nowymi.
  · Klient gry

  · Aleja sław: Dwa NPC łączyły się w jednym wpisie w sekcji rankingu Alei sław.

  · Skylab: Domyślna ilość rudy dla nowych graczy (prometium, endurium i terbium) została zwiększona do 150 jednostek (każdego z surowców).

  · Klient uruchamia się automatycznie dla nowych użytkowników, gdy tylko wybiorą firmę po rejestracji.
  Poprawione błędy

  · Witryna

  · Aukcja: Jeżeli gracz licytował design, który już posiada, wyświetlana jest wiadomość o błędzie, co zapobiegnie ponownemu zakupowi tego samego elementu.

  · Hangar:

  · Przycisk przydziału znajduje się w prawidłowym miejscu.

  · Wyświetlane ceny dla mechanizmów P.E.T.a są poprawne.
  · Sklep: Specjalne oferty na CDD i BK-100 są oznaczone jako przedmioty elitarne.
  · Klient gry

  · Zaawansowane CPU skokowe: Zegar wyświetlany w systemie gwiezdnym pasuje do wszystkich map i nie znajduje się już w nieprawidłowym miejscu.

  · Muzyka w tle: Zmiana głośności w trakcie odtwarzania muzyki w tle nie prowadzi już do zakłóceń dźwiękowych.

  · Przeglądarka Chrome nie identyfikuje klienta gry jako strony hiszpańskiej, w wyniku czego nie proponuje już możliwości jej przetłumaczenia.
  · Wrota międzygalaktyczne:

  · U niektórych graczy gotowe wrota międzygalaktycznie nie pojawiały się na mapie. Ten błąd został usunięty i nie powinien już występować.

  · Wrota międzygalaktyczne nie znikają, gdy gracz rozłączy się pomiędzy dwoma falami NPC.
  · System grup:

  · Jeżeli gracz jest w grupie, a jego P.E.T. ma uruchomiony tryb ochronny, nie będzie on już atakować namierzonych członków grupy.

  · W oknie grupy jest wyświetlana prawidłowa ikona dla designu Corsair statku Vengeance.
  · Hangar: Wyświetlane ceny mechanizmów P.E.T.a są poprawne.

  · Jackpot Arena: Usunęliśmy problemy powodujące nieprawidłowe funkcjonowanie Jackpot Areny.

  · Kontrola misji:

  · W opisach niektórych misji brakowało podziału wierszy, co powodowało ich nachodzenie na warunki misji. Problem został usunięty.

  · Usunięto kilka problemów wizualnych.
  · Uszlachetnianie rudy/Aktualizacja: Po aktualizacji lub uszlachetnieniu wartości będą zawsze odświeżane.

  · Okno handlu rudą: Przyciski sklepu i uridium są powiązane z odpowiednią stroną na witrynie gry.

  · Wykonanie skoku nie powoduje już zawieszenia się klienta.

  · P.E.T.: Ekran czasu oczekiwania dla sprzętu z transakcji nie znika, jeżeli gracz wykona skok na mapę w sytuacji, gdy czas oczekiwania został uruchomiony.

  · Mapy pirackie:

  · W niektórych przypadkach statki mogły utknąć na pirackiej mapie 5-2. Te problemy zostały usunięte i nie powinny się powtarzać.

  · Wraki statków są prawidłowo usuwane z map, co powoduje poprawę jakości gry na mapie 5-3.

  · Wartości uzdrawiania w kwaterze głównej piratów zwiększają się zgodnie z liczbą zdobytych stacji przekaźnikowych.
  · Ponowne naciśnięcie przycisku wylogowania powoduje rezygnację z wylogowania.

  · Pasek szybkiego wyboru: Usunięty został błąd, który powodował, że gracze nie mogli użyć paska szybkiego wyboru po tym, jak zostali zniszczeni (lub czasami po użyciu wrót międzygwiezdnych).

  · Niektóre znaki specjalne w kliencie gry były wyświetlane nieprawidłowo. Problem został usunięty.

  · Klient nie zawiesza się w trakcie sprzedaży statku, gdy wyświetlany jest ekran zestrzelenia.

  · Zdolność Diminishera do osłabiania osłony nie może zostać zahamowana przez EMP.

  · Klient gry nie wyłącza się w niekontrolowany sposób po wciśnięciu przez gracza klawisza TAB podczas wyświetlania mapy.

  · Lasery są odpowiednio dopasowane do designu Referee dla statku Goliath.
  Ponadto usunęliśmy także inne błędy i wprowadziliśmy korektę tekstów oraz szereg udoskonaleń.


  Z poważaniem,
  Wasza ekipa DarkOrbit
   
 7. BA_THOR

  BA_THOR Guest

  Witajcie Kosmiczni Piloci!

  Pomimo, że prezentujemy mnóstwo informacji dotyczących zapowiedzi funkcji i akcji specjalnych, nie wiecie o wszystkim, co robimy w celu udoskonalenia gry. Z tego względu publikujemy niniejsze comiesięczne informacje o poprawkach i ulepszeniach.

  W grudniu wprowadziliśmy w grze następujące elementy:

  Nowe elementy

  Nowe tła map (x-5 do x-8)
  Po wprowadzeniu nowego tła dla map x-2 do x-4 zrobiliśmy to samo w przypadku map x-5 do x-8. W ten sposób mapy poszczególnych firm wyglądają bardziej atrakcyjnie i lepiej pasują do odświeżonego wyglądu gry.

  Przeniesienie forum
  Na początku grudnia 2013 przenieśliśmy nasze forum gry na nowe oprogramowanie, które jest o wiele bardziej nowoczesne i zapewnia dużo bezpieczniejsze środowisko dla użytkowników.

  Akcje specjalne

  Zimowe Święto 2013
  Zimowe Święto to globalna akcja, która trwała przez cały grudzień zeszłego roku. Oprócz kilku konkursów zaproponowaliśmy naszym użytkownikom specjalne skrzynki bonusowe oraz świąteczny kalendarz z codziennymi nagrodami. Udostępniliśmy związane z wydarzeniem misje specjalne o dwóch poziomach trudności.

  Dzień Konstytucji (Wyłącznie serwery hiszpańskie)
  W piątek, 6 grudnia, na wszystkich serwerach hiszpańskich świętowaliśmy Dzień Konstytucji. Pojawiły się konkursy i specjalne skrzynki bonusowe.

  Niepokalane Poczęcie (Wyłącznie serwery włoskie)
  Aby uczcić Dzień Niepokalanego Poczęcia, w niedzielę, 8 grudnia, na wszystkich włoskich serwerach udostępniliśmy akcję specjalną. Zorganizowaliśmy okolicznościowe konkursy i udostępniliśmy specjalne skrzynki bonusowe.

  • Siódme urodziny DarkOrbit

  W ramach uczczenia siódmych urodzin DarkOrbit i podziękowania wszystkim lojalnym użytkownikom, w dniu 11 grudnia wysłaliśmy graczom biuletyn z kuponem na darmowe Wrota Hadesu. Niektórzy z użytkowników go nie otrzymali, ale po zidentyfikowaniu grupy osób, którą dotknął ten problem, pod koniec grudnia również one otrzymały wspomniany prezent.

  Udoskonalenia

  Witryna
  Po rejestracji wstępnie wybrana zostanie firma z najmniejszą liczbą aktywnych
  użytkowników.

  Klient gry

  • Początek gry 2.0:
  • Rozmiar czcionki w oknie wskazówek został powiększony.
  • Okno informacyjne CPU skokowego zawiera bardziej szczegółowy opis.
  • Najważniejsze informacje dotyczące misji są teraz wyraźnie zaznaczone.
  • Robot naprawiający: Robot naprawiający może teraz naprawiać statki w ruchu.
  • Dwukrotne kliknięcie obiektu, który jest atakowany, nie powoduje zatrzymania ataku.
  • Aktywacja i dezaktywacja laserów zostaje przedstawiona wizualnie w ikonie paska szybkiego wyboru.

  CPU skokowy: Czas oczekiwania na ponowne użycie JP-1 CPU i JP-2 CPU wynosi teraz 10 sekund po ataku postaci NPC, natomiast po ataku gracza (PvP) utrzymany został czas 20 sekund. Czas oczekiwania PvP jest nadrzędny w stosunku do czasu ustalonego w przypadku ataku NPC.

  P.E.T.: W sytuacji, gdy gracz wykona skok i przeniesie się na mapę, nie dochodzi do utraty wskaźnika czasu ponownego użycia mechanizmu handlowego.

  Poprawione błędy

  • Witryna

  Klan:
  Gracz będący już członkiem określonego klanu i odwiedzający stronę innego klanu, do którego wysłał wcześniej prośbę o dołączenie, nie będzie już otrzymywać komunikatu o rozpatrywaniu wniosku.
  • Jeżeli gracz szuka klanu bez przynależności firmowej, informacje o klanie nie
  będą już pokazywać firmy.
  • Wiadomości klanu w aktualności są sformatowane z podziałem wierszy.

  Osiągnięcia: Strona osiągnięć otwiera się bez problemów.

  Fabryka high-tech: Kilkukrotne naciśnięcie przycisku „Wyprodukuj od razu” przed odświeżeniem strony powoduje zamierzone obniżenie ilości sepromu.

  Hangar: Po osiągnięciu przez dron poziomu 6 w jego polu punktowym pojawi się 0.

  Aukcja: Gracze nie mogą już licytować min, jeżeli brakuje miejsca w ładowni rakiet, a gdy spróbują to zrobić, pojawia się odpowiedni komunikat o błędzie.

  Licencja pilota: Jeżeli gracz nie należy do klanu, będzie oznaczony jako „Wolny strzelec”.

  Klient gry

  P.E.T.:
  • Po użyciu mechanizmu handlowego P.E.T. nie znika, a jego okno sterowania jest nieaktywne.
  • Mechanizm lokalizacji wrogów aktualizuje listę NPC w czasie rzeczywistym i
  bierze pod uwagę również nowe NPC.

  Wrota Kappa: Minimapa pokazuje nazwę wrót międzygalaktycznych.

  Kontrola misji:
  • Opis misji „Skylab” nie jest już wyświetlany, jeżeli misja została pomyślnie
  ukończona.
  • Niektóre misje, które nie były widoczne ze względu na zmianę firmy, są teraz dostępne i można je zaakceptować.

  Ustawienia: Gracze mogą zmieniać skróty klawiszowe w ustawieniach.

  Ulepszone CPU skoków/Mapa systemu gwiezdnego: Po zastosowaniu ulepszonego CPU skoków (gdy klient jest uruchomiony) jego opcje są wyświetlane bezpośrednio na mapie systemu gwiezdnego.


  Ponadto usunęliśmy sporo pomniejszych błędów, wprowadziliśmy korektę tekstów oraz inne udoskonalenia.


  Wasza ekipa Darkorbit!
   
 8. BA_THOR

  BA_THOR Guest


  Witajcie Kosmiczni Piloci!

  Przedstawiamy przegląd wszystkich poprawek i udoskonaleń wprowadzonych w styczniu 2014 roku. Pragniemy poinformować, że w lutym będzie ich dużo więcej. Życzymy miłej zabawy!

  Udoskonalenia:

  · Początek gry 2.0

  o Jeżeli graczowi po raz pierwszy skończy się amunicja laserowa, pojawi się okno informujące o możliwości jej zakupu.
  o Jeżeli w ładowni gracza nie ma już miejsca i z tego powodu nie może po raz pierwszy on odebrać skrzynki cargo, pojawi się okno informujące o sposobie rafinacji rudy w celu oczyszczenia przestrzeni magazynowej.
  o Pierwsza czynność misji wprowadzającej nr 6 może zostać wykonana, niezależnie od tego, w którym pasku szybkiego wybierania gracz umieścił amunicję.
  o Prędkość Lordakian i Bossów Lordakian została nieco zmniejszona.
  · Początek gry

  o Misja dotycząca uszlachetniania rudy oferuje więcej akcji i informuje, że rudę można również zdobyć ze skrzynek cargo.
  o Misja dotycząca korzystania z amunicji: Tekst zostanie zaktualizowany.
  o Jeżeli misja wymaga od gracza udania się w określone miejsce, odpowiednia ikona znajdzie się w opisie misji.

  · Linki związane z weryfikacją adresu e-mail będą ważne przez 2 godziny – w ten sposób istotnie zwiększy się poziom bezpieczeństwa kont.

  Poprawki błędów:

  · Klient gry

  o Animacja po aktywacji stabilnej osłony będzie wyświetlana prawidłowo.
  o Nagroda za zniszczone NPC będzie przyznawana graczowi, który zaatakował NPC jako pierwszy.
  o W niektórych przypadkach ikona wrót międzygwiezdnych była tymczasowo nieaktywna. Problem już się nie powtórzy.
  o Drzewo umiejętności: umiejętność Materiały wybuchowe działa i zwiększa promień wybuchu miny w zamierzony sposób.
  o PET: Tryb ochronny PETa działa prawidłowo.
  · Witryna

  o Osiągnięcia: Zrealizowane osiągnięcia nie będą już wyświetlane jako nieukończone.
  · Informacja o opuszczeniu klanu przez gracza będzie przekazywana natychmiast pozostałym pilotom.

  · Można rozegrać ponownie wyzwanie realizowane wcześniej.  Z poważeniem,
  Wasza ekipa DarkOrbit
   
 9. BA_THOR

  BA_THOR Guest


  Witajcie Kosmiczni Piloci!

  Pomimo, że prezentujemy mnóstwo informacji dotyczących zapowiedzi funkcji i akcji specjalnych, nie wiecie o wszystkim, co robimy w celu udoskonalenia gry. Z tego względu publikujemy niniejsze comiesięczne informacje o poprawkach i ulepszeniach.

  W lutym wprowadziliśmy w grze następujące elementy:

  Nowe elementy gry

  · DarkOrbit Reloaded
  Na początku lutego miała miejsce premiera nowej wersji gry poprzedzona wprowadzaniem w ciągu kilku ostatnich miesięcy wielu usprawnień. Dzięki nim gra ma być bardziej atrakcyjna dla nowicjuszy. Po prezentacji nowego logo i dodaniu członu „Reloaded” do nazwy gry, studio Bigpoint rozpoczęło kampanię marketingową mającą na celu przyciągnięcie do rozgrywki nowych użytkowników. Jednym z elementów premiery był całkowicie nowy zwiastun gry. Jeżeli jeszcze go nie widzieliście, zapraszamy do obejrzenia. Zwiastun jest dostępny pod poniższym łączem:

  .

  · Modyfikacje aukcji
  W tym tygodniu zostanie wprowadzony zmieniony dom aukcyjny, w którym udostępnimy aukcje godzinne, dzienne i tygodniowe. Interfejs będzie bardziej przejrzysty, a gracze zyskają opcję filtrowania aukcji według kategorii przedmiotu.

  · Modyfikacje misji
  Niedługo zostaną wprowadzone teksty misji 13–20 będące kontynuacją fabuły misji do poziomu 12.

  · Nowe mapy z międzygalaktycznymi wrotami
  Dokonaliśmy zmian wizualnych map z międzygalaktycznymi wrotami i nadaliśmy im ciekawszy wygląd. Zmieniliśmy również międzygalaktyczne wrota, aby wyglądały nieco bardziej spektakularnie. Nie irytujcie się, gdy je napotkacie.


  Akcje specjalne

  · Wiadomość weryfikacyjna i biuletyn
  Jeżeli adres e-mail gracza nie został jeszcze zweryfikowany, na ekranie pojawi się okno z informacją dotyczącą weryfikacji adresu e-mail i otrzymywania naszych biuletynów umożliwiających śledzenie na bieżąco wydarzeń w grze i uzyskiwanie kodów bonusowych.

  · Karnawał 2014 (globalna)
  Ogłosiliśmy tygodniowe świętowanie z okazji karnawału. Przez większość czasu na mapach były dostępne specjalne skrzynki bonusowe, a dodatkową rozrywkę zapewniał Disguisor (NPC). Udostępniliśmy również kilka konkursów, które dodatkowo urozmaiciły nieco rozgrywkę.

  · Dzień Obrońcy Ojczyzny (tylko Rosja)
  Ta jednodniowa akcja specjalna miała miejsce wyłącznie na rosyjskich serwerach. Pojawiło się kilka konkursów specjalnych oraz skrzynek bonusowych z motywem państwowym. W naszym sklepie zaoferowaliśmy graczom rakiety WIZ oraz fajerwerki, a ponadto w czasie trwania akcji drony nie doznawały żadnych uszkodzeń.

  Udoskonalenia

  · Klient gry

  · Znacznie przyspieszono czas wczytywania klienta.
  · Przeprowadzono prace konserwacyjne bazy danych mające na celu poprawę jakości gry.

  Poprawione błędy

  · Witryna

  · Osiągnięcia:

  · Gardzący śmiercią: Postępy tego osiągnięcia będą teraz właściwie wyświetlane.

  · Różnorodność gatunków, Elastyczność oraz Napad złości: Warunki zostały przeanalizowane i zaktualizowane w celu dostosowania do bieżącej wersji gry.

  · Konta administratorów nie są już widoczne w rankingu najlepszych graczy i profilach pilotów.
  · Akcje specjalne trwające dwa dni były wyświetlane dwukrotnie na stronie internetowej. Problem został usunięty.
  · Inwentarz: Wyświetlane jest właściwe okno informacyjne dla designu Hercules (tylko serwery rosyjskie).
  · Umiejętności: Zbyt szybkie kliknięcia nie powodują już wyświetlenia ujemnej liczby kredytów.
  · Zimowe Święto 2013: Usunięto problem związany z nieprawidłową aktualizacją osiągnięć.
  · Klient gry

  · Umiejętność „Impuls łańcuchowy”: Jej efekt będzie teraz widoczny dla wszystkich graczy.

  · Poziom głośności silników już nie zwiększa się po ponownym zalogowaniu.

  · Międzygalaktyczne wrota: Jeżeli gracz zniszczy ostatni statek NPC w fali ataku, NPC nie będą po prostu znikać i zabierać ze sobą wszystkich łupów do zdobycia. Zamiast tego eksplodują i pozostawią ładunek, gdy zostaną zniszczone za pomocą mechanizmu Kamikaze P.E.T.a.
  · Misje:

  · To pułapka! – 10 broni impulsowych EMP zostaje przyznanych graczom.

  · Wszystkie ukończone zadania będą wyświetlane na zielono w oknie misji.

  · Misja Priorytet alfa 18: Poprzednio tylko ruda z Goliathów wyposażonych w podstawowy design była zaliczana do misji. Problem został usunięty!

  · W przypadku niektórych wyzwań przycisk „Przerwij misję” był wyświetlany w nieprawidłowy sposób. Problem został usunięty.

  · Misja „Polowanie na łowców” jest teraz właściwie wyświetlana jako „zamknięta” po jej wykonaniu.

  · Pasek osłony NPC nie będzie już pojawiać się, gdy NPC doznaje zniszczeń spowodowanych atakiem laserowym.
  · P.E.T.: Mechanizm lokalizacji surowców wskazuje właściwy „kierunek”.
  · Umiejętność „Niemoc”: Okno informacyjne umiejętności „Niemoc” związanej z designem Venom zostanie poprawione. Omyłkowo pojawia się informacja o zmniejszeniu o 50% prędkości namierzonego statku wroga.

  · Specjalne oferty zarezerwowane dla określonych poziomów nie mogą być już rozgrywane przez graczy z wyższych poziomów.
  · Dźwięk robota naprawiającego już nie zapętla się w określonych okolicznościach.
  · W przypadku formacji Ćmy (F-09-MO) okno informacyjne na pasku szybkiego wyboru pokazywało nieprawidłowy tekst (tylko serwery rosyjskie).
  · W określonych okolicznościach gracz, który uczestniczył w Kontroli sektora, mógł mieć problemy z połączeniem po restarcie serwera. Problem został usunięty.
  · Usunięto problem z systemem grup. Powodował on, że nie można było zaatakować gracza, który opuścił grupę.


  Ponadto usunęliśmy także inne błędy i wprowadziliśmy korektę tekstów oraz szereg udoskonaleń.

  Z poważaniem,
  Wasza ekipa Darkorbit!
   
 10. BA_THOR

  BA_THOR Guest

  Witajcie Kosmiczni Piloci!

  Pomimo, że prezentujemy mnóstwo informacji dotyczących zapowiedzi funkcji i akcji specjalnych, nie wiecie o wszystkim, co robimy w celu udoskonalenia gry. Z tego względu publikujemy niniejsze comiesięczne informacje o poprawkach i ulepszeniach.

  W marcu wprowadziliśmy w grze następujące elementy:

  Akcje specjalne

  • Rewolucja węgierska 1848 (wyłącznie serwery węgierskie)

  Akcja odbyła się na wszystkich węgierskich serwerach w dniu 15 marca. Pojawiło się kilka konkursów specjalnych oraz skrzynek bonusowych. Dodatkowo podczas trwania akcji drony nie doznawały uszkodzeń.
  Udoskonalenia

  Witryna

  • Strona klanu: Gracze mogą opuścić klan jedynie wtedy, gdy znajdują się w pobliżu kwatery głównej swojej korporacji. Jeżeli piloci z tej samej frakcji walczą ze sobą w wojnie klanów, po opuszczeniu klanu w czasie walki nie pojawia się już ujemna wartość poważania.

  • Gracze, którzy otrzymali karę blokady w związku z korzystaniem z botów, zostali również usunięci ze swoich klanów.

  • Fabryka high-tech: Gracze muszą teraz potwierdzić zamiar usunięcia przedmiotów high-tech.
  • Klient gry

  • Mapy pirackie: Strefa utraty maskowania na mapach pirackich nie powoduje już zniszczeń tarczy. Zapobiega to nieuprawnionemu gromadzeniu palladium podczas
  braku aktywności.

  Poprawione błędy

  • Witryna

  • Osiągnięcia: Ukończone osiągnięcia nie są już wyświetlane ze statusem „w trakcie wykonywania”.

  • Osiągnięcia: Tytuł „poskramiacza P.E.T.ów” jest teraz wyświetlany na mapie kosmicznej po wybraniu go i zapisaniu.
  • Aukcja:

  • Gracz, który dokonuje kilku kolejnych licytacji, musi podać kod captcha.
  • Pasek przewijania jest dostępny dla wszystkich przedmiotów w historii aukcji.
  • Dodano okna informacyjne do przycisków Zalicytuj oraz Kup teraz.
  • Wadliwie działający zegar aukcji tygodniowych został naprawiony i pokazuje prawidłowy czas.
  • Cena drona Iris jest już poprawna w przypadku kupienia go za pomocą funkcji
  natychmiastowego zakupu w domu aukcyjnym.
  • Kredyty licytowane w aukcji są teraz potrącane tylko raz.

  • Wyszukiwanie klanu: Funkcja wyszukiwania klanu działa właściwie.
  • Ranking: Konta administratorów nie są już widoczne w sekcji „Strona startowa – liderzy doświadczenia”.
  • Klient gry

  • Binary Bot: Wszystkie odmiany tego robota zawsze zapewniają nagrody po
  zniszczeniu.

  • Wejście do gry: Piloci wykorzystujący mechanizm kamikaze P.E.T.a nie mogą już
  niszczyć graczy objętych ochroną okresu szkoleniowego.

  • Scoremageddon: Serca Scoremageddonu nie znikają już po zestrzeleniu gracza za pomocą rakiety WIZ.

  • Wykorzystywanie sepromu: Gracze nie mogą już wykorzystywać sepromu ze skrzynek cargo, jeżeli CPU laboratoryjny 3 jest wyposażony i aktywowany.

  Ponadto usunęliśmy sporo pomniejszych błędów, wprowadziliśmy korektę tekstów oraz inne udoskonalenia.  Z poważaniem,
  Wasza ekipa DarkOrbit
   
 11. BA_THOR

  BA_THOR Guest

  Witajcie Kosmiczni Piloci!

  Pomimo, że prezentujemy mnóstwo informacji dotyczących zapowiedzi funkcji i akcji specjalnych, nie wiecie o wszystkim, co robimy w celu udoskonalenia gry. Z tego względu publikujemy niniejsze comiesięczne informacje o poprawkach i ulepszeniach.

  W kwietniu wprowadziliśmy w grze następujące elementy:

  Elementy gry

  Lista kontaktów
  Dzięki tej funkcji możecie zarządzać wszystkimi kontaktami bezpośrednio w kliencie. Dodawanie nowych kontaktów jest teraz dużo wygodniejsze.

  Zaproszenia dla znajomych
  Program werbowania znajomych został zmodyfikowany. Gracze otrzymają teraz o wiele lepsze przedmioty, takie jak nowy, ekskluzywny design statku Nostromo oraz lasery LF-4. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w dziale FAQ na forum.

  Usunięcie starych misji
  Po wprowadzeniu w lutym nowych misji pozostające w grze stare misje zostały usunięte.


  Akcje specjalne

  Prima Aprilis
  W dniu 1kwietnia wszystkie drony zmieniły się w „owieczki”, których grafiki zostały udostępnione dzięki zespołowi gry Farmerama.

  Walka o wpływy
  W drugiej połowie kwietnia miała miejsce akcja „Walka o wpływy”. Pojawiły się w niej tzw. „punkty wpływu”, o które rywalizowali gracze należący do różnych korporacji. Nagrodami były bonusy, aktywne przez siedem dni po zakończeniu akcji i obliczane na podstawie liczby zdobytych punktów wpływu. Ponadto zwycięska korporacja otrzymała nagrodę dodatkową.

  Dzień Kosmonauty (Tylko serwery rosyjskie)
  Podczas tej jednodniowej akcji, mającej na celu upamiętnienie pierwszego lotu załogowego w kosmos, graczom z rosyjskiej społeczności zostały udostępnione okolicznościowe rozgrywki oraz specjalne skrzynki bonusowe.


  Udoskonalenia

  Witryna

  • Klan: Liczba kredytów, którą klan może wypłacić swoim członkom, jest teraz ograniczona.

  Klient gry

  • Początek gry: Nowi gracze będą pojawiać się na mapie w pobliżu domowej bazy swojej korporacji.


  Poprawione błędy

  Witryna

  • EPPP: Design Centaur nie będzie już wyświetlany w EPPP, jeżeli nastąpiło wyposażenie w design Saturn.

  • Klan

  • Wyszukiwanie klanów
  • Wyszukiwanie klanów działa w sposób zamierzony przez projektantów.
  • Wyniki wyszukiwania nie pojawiają się już dwukrotnie.
  • Dodano brakujące tłumaczenie w oknie administracji klanu.

  • Sklep

  • Rabat 5% premium nie jest już potrącany dwukrotnie, kiedy gracz kupuje slot w fabryce high-tech.
  • Booster: W niektórych przypadkach pozostający czas boostera był ujemny. Problem został usunięty.

  • Hangar

  • W przypadku zakupu ostatniego pola generatora P.E.T. a wyświetlana jest prawidłowa cena.
  • Nowe nagrody za zaproszenie znajomego (design statku Nostromo) zachowują status sprzętu po zmianie między designami.

  • Osiągnięcia: Do osiągnięcia „Radioaktywność” nie są już zaliczane NPC zniszczone poza strefą promieniowania.

  • Ranking: Zmienione imiona/pseudonimy pilotów będą aktualizowane w czasie rzeczywistym.

  • Aukcja

  • Jeżeli gracz wygrywa unikalne przedmioty, które już posiada w inwentarzu, kredyty zostają zwrócone.
  • Można teraz wyłączyć powiadomienia w grze.
  • Xenomit kupiony za pomocą metody „Kup teraz” zostanie przekazany na konto gracza.
  • Problemy ze zwrotem kredytów po aukcji zostały usunięte. Gracze, którzy nie wygrali aukcji, będą mogli otrzymać z powrotem zaoferowane kredyty.
  • Historia aukcji: Pasek przewijania jest teraz prawidłowo wyświetlany i umożliwia prawidłową nawigację.
  • Moduły stacji bojowej klanu zakupione w domu aukcyjnym mają pełną wartość punktów życia.
  • W przypadku gdy gracz przelicytował samego siebie, aukcja nie działała prawidłowo – kredyty były kilkukrotnie zwracane lub potrącane. Powyższy problem został usunięty i już się nie powtórzy.
  • Poprawiono funkcjonowanie domu aukcyjnego.

  Klient gry

  • Umiejętność Niemoc: Jeżeli gracz zniszczy nieprzyjacielskiego P.E.T.a, korzystając z umiejętności Venom: nagrody zostaną prawidłowo przyznane na konto.

  • Broń EMP przełamuje ochronę P.E.T.a przed atakiem, jeżeli atak zostanie
  przeprowadzony z użyciem umiejętności Niemoc.

  • P.E.T.

  • P.E.T. nie kontynuuje zbierania zasobów po skoku statku, jeżeli nowa konfiguracja P.E.T.a nie jest wyposażona w mechanizm lokalizacji surowców.
  • Okno handlu zostanie zamknięte, gdy użyto mechanizmu handlowego P.E.T.a, a gracz przemieszcza się statkiem.

  • Lista kontaktów

  • W przypadku zbyt dużej liczby znajomych na liście kontaktów klient rozłączał się w trakcie ładowania. Problem został usunięty.
  • Nieaktywne konta mogą teraz zostać usunięte z lity kontaktów.

  • Stacja bojowa klanu: Ikony stacji bojowej można kliknąć.

  • Kontrola sektora: Punkty wpływu za Kontrolę Sektora podczas akcji „Walka o wpływy” były przyznawane kilkukrotnie. Problem został usunięty i nie będzie się powtarzał.

  • Kontrola misji

  • Jeżeli w warunkach misji występuje instrukcja dotycząca konieczności odwiedzenia przez gracza Kontroli misji, wystarczy udać się do dowolnej Kontroli misji należącej do korporacji gracza.
  • Wszystkie dostępne misje będą wyświetlane po otwarciu Kontroli misji.

  • Ustawienia

  • Okno ustawień klienta otwierało się za oknem misji /hierarchii korporacyjnej i było w ten sposób częściowo niemożliwe do użycia. Problem został usunięty.
  • Można znów przydzielać skróty klawiszowe do paska szybkiego wyboru.

  • Skok: Jeżeli gracz zmienia design statku, aktualizacja w menu skoku klienta gry nastąpi w sposób natychmiastowy.

  • Wyrzutnia rakiet: Pierwsza salwa z wyrzutni rakiet nie była wyświetlana w grze. Problem został usunięty.

  • Zdobądź boję:

  • Jeżeli gracz przechwycił boję na mapie x-2 przeciwnika, boja była niewidoczna. Problem został usunięty.
  • Punkty wpływu nie są już przyznawane kilkukrotnie podczas akcji „Walka o wpływy”.
  • Klient nie wyłącza się w niekontrolowany sposób po zniszczeniu gracza będącego w posiadaniu boi.


  Ponadto usunęliśmy sporo pomniejszych błędów, wprowadziliśmy korektę tekstów oraz inne udoskonalenia.


  Z poważaniem,
  Wasza ekipaDarkOrbit
   
 12. BA_THOR

  BA_THOR Guest

  Witajcie Kosmiczni Piloci!

  Pomimo, że prezentujemy mnóstwo informacji dotyczących zapowiedzi funkcji i akcji specjalnych, nie wiecie o wszystkim, co robimy w celu udoskonalenia gry. Z tego względu publikujemy niniejsze comiesięczne informacje o poprawkach i ulepszeniach.

  W maju wprowadziliśmy w grze następujące elementy:

  Elementy gry

  • Wskazówki dla nowicjuszy

  Wprowadzony został nowy system informujący graczy o określonych elementach gry. Pomoże on nowicjuszom w poznaniu trudniejszych do opanowania funkcji (np. jak korzystać z wyrzutni rakiet, Skylabu itd.).

  Akcje specjalne


  • Jedna Jackpot Arena

  Przeanalizowaliśmy dokładnie, kto brał udział w obu Jackpot Arenach i stwierdziliśmy, że 80% graczy pochodziło z obszaru Europy. Z tego powodu postanowiliśmy połączyć Jackpot Areny i stworzyć jedną globalną rywalizację. Walutą nowej Areny będzie euro, nawet dla graczy amerykańskich. Oznacza to, że gracze zza oceanu nie będą mieli już swojej odrębnej Jackpot Areny, ale zamiast tego otrzymają wyższe kwoty (ponieważ nagroda za Jackpot nie będzie wypłacana w dolarach amerykańskich, ale w euro). Specjalnie dla graczy amerykańskich zmieniliśmy godzinę rozpoczęcia akcji na 17:00 (UTC+2), aby nie musieli rozpoczynać rozgrywki w środku nocy.

  • Tydzień wyzwań Razera

  We współpracy z firmą Razer zorganizowaliśmy tydzień wypełniony akcjami PvP. Pobierając służącą do komunikacji pomiędzy graczami drużyny aplikację Razer Comms, gracze mogli zdobyć zestaw specjalny. Był on również dostępny dla użytkowników, którzy już wcześniej pobrali wspomnianą aplikację. W zestawie znalazły się następujące przedmioty: 1 statek Nostromo, 1 design Nostromo Razer, 1 design Goliath Razer, 100 fajerwerków Razer, 9000 szt. amunicji UCB-100, 500 rakiet PLT-2021 oraz 10-godzinny powielacz szkód.

  • Loteria Hitac

  Jak zwykle zadaniem graczy było zniszczenie statku NPC Hitac oraz jego jednostek, ułożenie układanki i zdobycie kapsułek do wymiany na losy loterii księżycowej i słonecznej. Oprócz zwykłych nagród dostępne były również kody kuponów do wykorzystania w kilku największych sklepach internetowych. Wartość głównej nagrody wynosiła 1500 euro. Runda loterii Hitac trwała od 17 maja do 2 czerwca.
  Udoskonalenia

  • Witryna

  • Aukcja: Jeżeli podczas aukcji tekst w oknie opisowym jest zbyt długi, wyświetlany będzie wielokropek. Po jego kliknięciu okno zostanie powiększone i gracz będzie mógł zapoznać się z pełnym tekstem.

  • Klient gry

  • Mapy PvP: Na mapie 4-5 zwiększono liczbę UberStreunerów
  Poprawione błędy

  • Witryna

  • Aukcja: Funkcjonowanie systemu zakładów w domu aukcyjnym zostało poprawione, dlatego wszystkie licytacje, zwroty i ceny działają już prawidłowo.

  • Oferty specjalne: Niektórzy gracze zakupili po zniżkowej cenie ofertę specjalną na jednomiesięczny dostęp do konta premium i przypadkowo otrzymali dostęp na dwa miesiące. Błąd został usunięty.

  • Hangar:

  • Przycisk „Kup teraz” dla drona Zeus będzie wyświetlany jako aktywny wyłącznie w sytuacji, gdy gracz może zakupić przedmiot.

  • Design Amber nie będzie już wyświetlany jako design stacji bojowej klanu, jeżeli został kupiony w domu aukcyjnym.

  • Jeżeli gracz wyposaży swój statek w design Amber, w przeglądzie hangaru będzie wyświetlana prawidłowa grafika.

  • Aleja Sław: Ranking „najlepszych graczy” jest wyświetlany w prawidłowej kolejności.

  • Strona główna: Usunęliśmy problem z niektórymi elementami graficznymi, które nie wczytywały się na stronie głównej i uniemożliwiały w ten sposób graczom dostęp do kilku podstawowych funkcji gry.

  • P.E.T.: Nazwa slotu P.E.T.a w zakupionych slotach jest teraz prawidłowo wyświetlana w „Bilansie”.

  • EPPP:

  • Wiek gracza jest teraz prawidłowo aktualizowany zgodnie z datą urodzin wyświetlaną w ustawieniach.

  • W statystykach gracza była wyświetlana nieprawidłowa data startowa.

  • Klan: Jeżeli gracz, któremu wypłacono już maksymalną ilość kredytów, opuścił klan i dołączył do nowego, ilość kredytów do wypłaty była wyświetlana jako wartość ujemna. Błąd został usunięty i od teraz pokazywana jest prawidłowa ilość kredytów.

  • Fabryka high-tech: Gracze nie mogą już obejść czasu oczekiwania na użycie przedmiotu high-tech, usuwając go w fazie oczekiwania.

  • Zapraszanie znajomych: Jeżeli gracz zaprasza za pomocą e-maila jednocześnie więcej niż ośmiu znajomych, układ graficzny nie będzie już zniekształcony.

  • Klient gry

  • Logowanie do klienta: Usunięto kilka problemów związanych z wczytywaniem danych klienta. Wszyscy gracze mogą znowu logować się bez kłopotów.

  • Napęd nadświetlny:

  • Gracze nie mogą już użyć funkcji skoku nadświetlnego, gdy są atakowani przez przeciwnika wykorzystującego zdolność Niemoc.

  • Grafiki statku są wyświetlane prawidłowo.

  • Wrota międzygalaktyczne

  • Wrota startowe: Z powodu ostrych krawędzi i dziwnego oświetlenia efekty wizualne związane z załamywaniem się światła nie prezentowały się najlepiej i zostały poprawione.

  • Wrota Hadesu: Pomimo wyświetlonej informacji gracz mógł atakować innych pilotów po opuszczeniu grupy we Wrotach Hadesu. Od teraz jest to już niemożliwe.

  • Misje: Zebrana ruda już nie jest zaliczana do kilku różnych misji jednocześnie.

  • Naprawa statku: Jeżeli gracz posiada statek Nostromo wyposażony w design, oferowane są opcje naprawy za kredyty (zamiast uridium).

  • Stacja bojowa klanu: Stare logo DarkOrbit na ekranie budynku stacji bojowej klanu zostało zastąpione nowym logo DarkOrbit Reloaded.


  Ponadto usunęliśmy sporo pomniejszych błędów, wprowadziliśmy korektę tekstów oraz inne udoskonalenia.


  Z poważaniem,
  Wasza ekipa DarkOrbit
   
 13. BA_THOR

  BA_THOR Guest

  Witajcie Kosmiczni Piloci!

  Pomimo, że prezentujemy mnóstwo informacji dotyczących zapowiedzi funkcji i akcji specjalnych, nie wiecie o wszystkim, co robimy w celu udoskonalenia gry. Z tego względu publikujemy niniejsze comiesięczne informacje o poprawkach i ulepszeniach.

  W czerwcu wprowadziliśmy w grze następujące elementy:

  Akcje specjalne

  • Święto Piłki Nożnej

  Akcja rozpoczęła się w czwartek, 12 czerwca i potrwa do 13 lipca. W grze obok zupełnie nowych futbolowych skrzynek bonusowych pojawiły się konkursy i NPC z motywem piłki nożnej (np. „piłkarscy” Lordakianie)! Ponadto w sklepie przygotowaliśmy piłkarskie designy statku Goliath, a gracze otrzymali również możliwość zakupu specjalnej futbolowej amunicji do walki z przemierzającym kosmos robotem „Referee Bot”.

  • Pula typowania meczów piłkarskich dla fanów DarkOrbit

  Piłkarskim fanom z DarkOrbit zaoferowaliśmy możliwość typowania meczów Mistrzostw Świata i rywalizacji z naszymi menadżerami ds. społeczności. Najlepsi gracze otrzymają tytuł, limitowaną edycję koszulki przypominającej trykot robota „Referee Bot” oraz kilka futbolowych designów statków.
  Udoskonalenia

  • Witryna

  Kalendarz akcji: Kolejne godziny akcji „Zdobądź boję” nie będą już wyświetlane oddzielnie.
  Aukcja: Gracz nie może ponownie licytować rodzaju statku, który znajduje się w jego magazynie (nie został przydzielony do hangaru).

  • Klient gry

  Wrota Hadesu: Dwa ostatnie UberKristallony zostały usunięte z wrót – ma to zapobiec wykorzystywaniu przez graczy mechaniki Wrót Hadesu.
  Poprawki

  • Witryna

  Osiągnięcia: Paski przewijania są dopasowane do układu strony głównej.

  • Aukcja:

  • W opisach przedmiotów stosowane są właściwe znaki interpunkcyjne.
  • Zbyt długie teksty opisów przedmiotów nie wychodzą poza okna tekstowe.
  • W historii aukcji nie będzie już następowało kilkukrotne rejestrowanie zdarzeń.

  • Saldo: Jeżeli gracz sprzedaje moduł stacji bojowej klanu, zamiast wpisu „Dodatek kupiony” pojawi się wpis „Dodatek sprzedany”.


  • EPPP:

  • Nazwy użytkownika nie będą ucięte u dołu.
  • Licznik z widoku profilu działa poprawnie.
  • Dodano brakujące tłumaczenie imienia pilota w ustawieniach.
  • Usunięto kilka problemów związanych z wyświetlaniem.

  • Zaproszenia znajomych: Jeżeli gracze zarejestrowali się za pośrednictwem osoby, która nie akceptuje zaproszeń znajomych, jej strona zaproszeń znajomych będzie ukryta.

  • Fabryka high-tech:

  • Przedmiotów high-tech nie można używać kilkukrotnie z rzędu, ignorując ich czas regeneracji.
  • Paski przewijania w fabryce wykorzystują prawidłowe „skórki”.

  • Sklep: Usunięto błąd związany z nieprawidłowym wyświetlaniem umiejętności „Wzmocnij” statku Citadel.

  • Rankingi:

  • Ranking tygodniowy P.E.T.ów jest wyświetlany prawidłowo.
  • Usunięto problem, który powodował, że niektórzy gracze nie pojawiali się w na liście „liderów doświadczenia”.
  • Klient gry

  Kontrola misji: Licznik misji jest poprawnie aktualizowany.
  Czat: Okno czatu grupowego znika po rozwiązaniu grupy.
  Ustawienia: Usunięto problem związany z brakiem możliwości przydzielania/zmiany skrótów klawiszowych w ustawieniach.
  Wrota międzygalaktyczne: Ostatnie fale NPC nie znikają po zestrzeleniu za pomocą mechanizmów kamikaze.


  Ponadto usunęliśmy sporo pomniejszych błędów, wprowadziliśmy korektę tekstów oraz inne udoskonalenia.


  Z poważaniem,
  Wasza ekipa DarkOrbit
   
 14. BA_THOR

  BA_THOR Guest

  Witajcie Kosmiczni Piloci!

  Zdajemy sobie sprawę, że pomimo naszych zapowiedzi funkcji i akcji specjalnych, nie zawsze jest dla Was widoczne, co robimy w celu ulepszenia gry. Z tego względu publikujemy niniejsze comiesięczne informacje o poprawkach i ulepszeniach.

  W lipcu wprowadziliśmy następujące funkcje, akcje specjalne i poprawki błędów:

  Akcje specjalne

  • Dzień Niepodległości (tylko USA)

  Aby uczcić mający miejsce 4 lipca Dzień Niepodległości USA, na wszystkich serwerach w USA przeprowadziliśmy jednodniową akcję specjalną. Obok kilku specjalnych rywalizacji poszukiwany design Goliatha “Independence” był oferowany po obniżonej cenie.

  • Dzień Jana Husa (tylko Czechy)

  W dniu 06.07 świętowaliśmy Dzień Jana Husa na czeskich serwerach. Gracze mogli tego dnia spróbować sił w dodatkowych akcjach specjalnych jak “Szalone Kubikony” oraz “Infiltracja”.

  Oferowaliśmy rzecz jasna również oczywiście skrzynki bonusowe dla danego kraju.

  • Rocznica zdobycia Bastylii (tylko Francja)

  Jeszcze jedną rocznicę obchodziliśmy 14.07 na francuskich serwerach dla uczczenia “La Fête Nationale”. Jak zwykle, i tym razem oferowaliśmy niektóre specjalne rywalizacje i narodowe skrzynki bonusowe. W okresie tym drony nie wyrządzały również żadnych szkód.

  • Święto Cukru (tylko Turcja)

  Ramadan jest jednym z najważniejszych świąt w Turcji. Pragnąc to uczcić, wystartowaliśmy tygodniową akcję specjalną na wszystkich tureckich serwerach. Podczas tej akcji gracze zostali również obdarowani specjalnymi skrzynkami bonusowymi i mnóstwem rywalizacji w ramach akcji specjalnej.
  Ulepszenia

  • Strona internetowa

  Skylab: przesyłanie zasobów ze statku do Skylabu nie jest już możliwe. Doregulowaliśmy standardową ilość rud metali, która jest niezbędna dla ulepszenia
  kopalni rudy, dzięki czemu nie musicie już transportować niczego więcej do Skylabu.

  Terminarz akcji specjalnych: jeżeli w planie jest Kosmiczny Futbol, to będzie on wyświetlany pod tą nazwą, a nie jako zwykła Kosmiczna Piłka.

  Inwentarz: gracze nie mogą już sprzedawać elitarnych przedmiotów (np. LF-4 I designów dronów). Zaimplementowaliśmy to ograniczenie na skutek życzeń graczy odnośnie zwiększenia bezpieczeństwa konta.


  • Klient gry

  Kontrola misji: opis zadania misji “Pod ziemską flagą” jest teraz bardziej zrozumiały.

  Poprawki błędów

  • Strona internetowa

  EPPP: użytkownicy nie powinni już otrzymywać komunikatów błędów przy próbie zapisania zmian dokonanych na stronie.

  • Sklep:

  • Opis formacji dronów F-12-BA w języku czeskim jest teraz prawidłowy.

  • Użytkownicy, posiadający subskrypcje, dające im rabat na uridium w sklepie, zobaczą teraz ostateczne ceny. Wszystkie rabaty zostały teraz dodane i są odciągane od normalnych cen w sklepie.

  Aleja Sław: odkryliśmy, że bossowie Wrót Hadesu nie byli wyszczególnieni wśród NPC w Alei Sław. Znajdują się oni teraz na tej liście.
  • Klient gry

  • Ogólne problemy:

  Mini mapa: niezależnie od wszelkich paktów o nieagresji, P.E.T.y innych graczy były ciągle ukazywane jako czerwone kropki na mini mapie. Mają one teraz prawidłowy, zielony kolor.

  • Po zablokowaniu tła portale przestawały być wyświetlane. Usunęliśmy teraz ten błąd.

  Czat: skrót klawiszowy czatu nie działał prawidłowo. Poprawiliśmy ten błąd.

  Misje: misje o pewnych warunkach, które muszą by spełniane jeden po drugim, nie powodują już problemów z misjami posiadającymi tylko pojedynczy warunek.

  • P.E.T.y:

  • Naprawiający Mechanizm Combo nie zatrzymywał czasami naprawy statku, gdy ten uczestniczył w walce. Usunęliśmy ten błąd.

  • Przełączenie P.E.T.a z trybu Kamikaze to trybu ochronnego lub innego mogło powodować zawieszenie się okna sterowania P.E.T.a. Ten problem nie powinien już więcej występować.

  • Przy użyciu CPU skoków tryb P.E.T.a nie będzie już resetowany, a P.E.T. nie będzie już zachowywać się w osobliwy sposób.
  Kontrola sektora: usunęliśmy również kilka mniejszych błędów w akcji specjalnej “Kontrola sektora” – powinna ona teraz działać i aktualizować się w prawidłowy sposób.

  Wprowadziliśmy ponadto pewną liczbę dodatkowych poprawek błędów, korekcji tekstu i innych.


  Serdecznie Was pozdrawiamy
  Wasza ekipa DarkOrbit
   
 15. BA_THOR

  BA_THOR Guest

  Witajcie Kosmiczni Piloci!
  Zdajemy sobie sprawę, że pomimo naszych zapowiedzi funkcji i akcji specjalnych, nie zawsze jest dla Was widoczne, co robimy w celu ulepszenia gry. Z tego względu publikujemy niniejsze comiesięczne informacje o poprawkach i ulepszeniach.

  W sierpniu wprowadziliśmy następujące funkcje, akcje specjalne i poprawki błędów:

  Akcje specjalne

  • Dominacja - Obok wcześniejszej Bitwy o wpływy była to kolejna akcja specjalna, w której można było walczyć o zapewnienie swojej frakcji jak największych korzyści. Gracze mogli przejmować boje na mapach PvP i budować stacje bojowe klanu – to wszystko miało na celu zdobywanie punktów dominacji dla korporacji. W ostatnim dniu akcji pojawił się frachtowiec Demanerów.
  • Dzień św. Stefana (Tylko serwery węgierskie) - W dniu 20 sierpnia miała miejsce akcja specjalna, w której pojawiło się kilka dodatkowych konkursów oraz skrzynki bonusowe w węgierskich barwach narodowych.
  Poprawione błędy

  • Witryna

  Osiągnięcia: Opis osiągnięcia „Budowniczy” był niejednoznaczny. Został on zmieniony i informuje w sposób przejrzysty, że do uzyskania osiągnięcia konieczna jest wymiana modułu stacji bojowej klanu.

  • Sklep:

  • Poprawiono opis protokołu radaru P.E.T.a (AI-R1).
  • Usunięto problemy z zaokrąglaniem wartości związanych z zakupem paliwa do P.E.T.a.
  • W przypadku zakupu w sklepie maksymalnej ilości amunicji brane są pod uwagę wszystkie zniżki.

  • Strona klanu:
  • Podziały wiersza w oknie informacji klanu są sformatowane prawidłowo (nie są już wyświetlane jako „\r\n”).
  Administracja klanu: Poprawiono błąd literowy w niemieckim słowie „Transaktionen”.
  • EPPP:

  • Gracze mogą znów zapisywać zmiany.
  • Licznik odwiedzających pokazuje prawidłową wartość odwiedzin w EPPP.

  Udoskonalanie przedmiotów: Menu udoskonaleń jest poprawnie wyświetlane (zmiana dotyczy wyłącznie serwera rosyjskiego)

  • Hangar:

  Przegląd: W przeglądzie hangaru wyświetlana jest prawidłowa wartość prędkości dla statku Leonov.
  Wyposażenie: Nie pojawia się już wiadomość o błędzie, gdy gracz próbuje wyposażyć się w określonej kolejności w konkretne mechanizmy combo.

  Ranking: Usunięto problem, który powodował, że w niektórych przypadkach pozycja gracza nie odzwierciedlała faktycznej liczby zdobytych punktów rankingowych.

  System wiadomości: Okno informacyjne przycisku poczty nie jest już puste, gdy gracz nie ma żadnych wiadomości.
  • Klient gry

  • Rakiety WIZ:

  • Usunięto błąd, który powodował, że rakiety WIZ nie wywoływały żadnych skutków.
  • Gracze korzystający z zamaskowania, którzy zostaną trafieni rakietą WIZ, nie tracą trybu zamaskowania.

  • Dominacja:

  • Usunięto błąd, który powodował, że od początku akcji nie były przyznawane dodatkowe nagrody za zdobycie boi.
  • Usunięto błąd, który powodował brak zastosowania zniżki dla najlepszej frakcji podczas zakupu kluczy do skrzyni za pomocą funkcji automatycznego zakupu w kliencie.
  • Na zakończenie akcji specjalnej Dominacja nie aktywowaliśmy części nagród dodatkowych dla wygrywającej frakcji (10% większe nagrody ze skrzynek bonusowych i 10% więcej kredytów za sprzedaż rudy). Z tego powodu nagroda została przyznana za dwa tygodnie zamiast za jeden tydzień.
  • Nagrody za frachtowiec Demanerów: Ze względu na błąd obliczeniowy związany z dystrybucją nagrody, za zniszczenie frachtowca Demanerów
  przyznawane były nagrody o dużo niższej wartości niż planowaliśmy. Gracze otrzymali rekompensatę w postaci impulsów EMP-01, rakiet DCR-250 i designu drona Havoc.

  Zdobądź boję: Usunięto błąd, który powodował, że niektórzy gracze mogli utracić zdobytą boję po naciśnięciu klawisza „L”.

  • P.E.T.:

  • Usunięto błąd, który powodował, że gdy P.E.T. nie uczestniczył w walce i nie mógł zostać naprawiony, pojawiała się nieprawidłowa wiadomość.

  • Okno handlowe zostanie zamknięte po przełączeniu mechanizmu handlowego P.E.T.a na mechanizm zbierania

  • Leonov znów świeci na mapach domowych i pokazuje zastosowanie bonusa.

  Kontrola sektora: Okno Kontroli sektora zamyka się automatycznie po opuszczeniu rozgrywki przez gracza.

  Tytuły: Po wybraniu i zapisaniu na stronie tytułu „Na własną rękę” będzie on teraz wyświetlany w kliencie gry.

  Kontrola misji: Opis misji „Pod ziemską flagą” został zmodyfikowany i informuje w bardziej przejrzysty sposób o wymaganiach misji.

  Pasek szybkiego wyboru: AIM-01 CPU oraz AIM-02 CPU nie pojawiają się już na pasku szybkiego wyboru, jeżeli gracz nie włączy ich do wyposażenia.

  • Wskazówki:
  • Usunięto błąd, który powodował, że nie pojawiał się tekst pomocy dotyczący palladium.
  • Podana w tekście pomocy dotyczącym palladium lokalizacja bazy piratów jest poprawna.
  Ulepszone CPU skoków: Pozycjonowanie grafiki zostało poprawione (ikona licznika i aktualnej pozycji).
  Ponadto usunęliśmy sporo pomniejszych błędów, wprowadziliśmy korektę tekstów oraz inne udoskonalenia.


  Serdecznie Was pozdrawiamy Wasza ekipa DarkOrbit
   
  Ostatnio edytowane przez moderatora: 10 września 2014
 16. TL_STRONG

  TL_STRONG Guest

  Witajcie Kosmiczni Piloci!

  Pomimo, że prezentujemy mnóstwo informacji dotyczących zapowiedzi funkcji i akcji specjalnych, nie wiecie o wszystkim, co robimy w celu udoskonalenia gry. Z tego względu publikujemy niniejsze comiesięczne informacje o poprawkach i ulepszeniach.

  We wrześniu wprowadziliśmy w grze następujące elementy:

  Elementy gry

  · Forum Struktura forum została zmieniona i fora w różnych językach są teraz od siebie oddzielone. Jednocześnie wprowadzonych zostało kilka nowych elementów (m.in. kalendarz).

  Akcje specjalne

  · Krótkie promocje
  Zorganizowaliśmy krótkie, trwające 2 godziny promocje, podczas których niektóre przedmioty zostały objęte 15% zniżką. Była ona dodawana do innych obowiązujących rabatów, dzięki czemu gracze mogli maksymalnie oszczędzić aż 45%.

  · Loteria Hitac W ostatnim tygodniu września rozpoczęła się nowa runda popularnej loterii Hitac. Gracze znów mogą wygrać kupony o wartości 1500 euro do wykorzystania w sklepie internetowym oraz cenne nagrody wirtualne obejmujące przedmioty do gry.

  · Akcja specjalna „Przechwycenie” (Tylko serwer turecki) Ta akcja specjalna została zorganizowana przez naszą turecką ekipę i miała miejsce wyłącznie na serwerach tureckich. Polegała na obronie statku admina przed przeciwnikami na mapie x-2. Zamierzamy przeanalizować popularność akcji, a w przypadku sukcesu, uruchomić ją również na pozostałych serwerach.

  Poprawki błędów

  · Witryna

  · EPPP: Licznik pokazuje teraz prawidłową liczbę „całkowitej liczby wyświetleń”.

  · System wiadomości: Pasek przewijania będzie prawidłowo wyświetlany w sekcji nowej wiadomości.

  · Hangar: Gracze nie mają już dostępu do hangarów innych pilotów.

  · Strona klanu: Usunięto błąd, który powodował wyświetlenie białej strony podczas próby otwarcia sekcji członka klanu.

  · Klient gry

  · Po skoku nadświetlnym poświata otaczająca statek Leonov nie pojawia się na mapach domowych.

  Ponadto usunęliśmy sporo pomniejszych błędów, wprowadziliśmy korektę tekstów oraz inne udoskonalenia.

  Serdecznie Was pozdrawiamy
  Wasza ekipa DarkOrbit
   
  WojchillA lubi to.
 17. BA_THOR

  BA_THOR Guest

  Witajcie Kosmiczni Piloci!

  Pomimo, że prezentujemy mnóstwo informacji dotyczących zapowiedzi funkcji i akcji specjalnych, nie wiecie o wszystkim, co robimy w celu udoskonalenia gry. Z tego względu publikujemy niniejsze comiesięczne informacje o poprawkach i ulepszeniach.

  W październiku wprowadziliśmy w grze następujące elementy:

  Elementy gry

  • Arena treningowa - Arena treningowa to całkowicie nowa funkcja, dzięki której gracze mają szansę rywalizować ze sobą w bezpiecznych warunkach w walkach PvP. Mechanizm wyszukiwania przeciwników gwarantuje dobór rywali będących na tym samym poziomie, dzięki czemu walki będą zarówno ciekawe, jak i sprawiedliwe.
  • Kino w materializatorze wrót międzygwiezdnych - W materializatorze wrót międzygwiezdnych została dodana funkcja kina. Działa ona w podobny sposób, jak kino w Skylabie i zapewnia jeden darmowy obrót za każdy obejrzany od początku do końca materiał wideo.
  Akcje specjalne

  • Halloween - Od 27 października do 2 listopada w DarkOrbit miała miejsce akcja specjalna z okazji święta Halloween. Były misje specjalne, nowe tytuły do zyskania i okolicznościowe dyniowe skrzynki bonusowe z wyjątkową zawartością, a na mapach pojawili się specjalni przeciwnicy NPC.
  • Dzień Kolumba (tylko Hiszpania) - 12 października na wszystkich serwerach hiszpańskich świętowaliśmy dzień przybycia Krzysztofa Kolumba do Ameryki. Na mapach pojawiły się specjalne skrzynki bonusowe, a w sklepie przygotowaliśmy fajerwerki. Podczas całej akcji nie zabrakło oczywiście dodatkowych konkursów i rywalizacji.
  • Dzień Republiki (tylko Turcja) - W dniu 29 października na wszystkich serwerach tureckich świętowaliśmy pełen wrażeń Dzień Republiki.
  Poprawki błędów

  • Witryna
  • Rangi: Rangi graczy nie będą już w określonych okolicznościach resetowane do poziomu szeregowego pilota kosmicznego.
  • Hangar: Jeżeli gracz kupował rakiety PLT-3030 lub ECO-10 z CPU rakietowym na mapie kosmicznej z wykorzystaniem funkcji automatycznego zakupu, mógł sprzedać powyższe rakiety w inwentarzu hangaru i zyskać kredyty, a jednocześnie nadal wykorzystywać je w grze. Od teraz jest to niemożliwe.
  • Klient gry
  • Okno statku: Jeżeli gracz ustawi wyświetlanie liczb w oknie statku, ustawienie nie będzie resetowane po każdym wylogowaniu się z klienta gry.
  • P.E.T.: P.E.T. będzie ponownie atakować przeciwnika, jeżeli przełączy się na mechanizm combo trybu ochronnego z mechanizmu combo naprawiającego statek.
  • Gracze przeciwnika ponownie będą mogli być atakowani w strefach, w których możliwość ataku została zablokowana.
  • P.E.T.: Czas oczekiwania na ponowne użycie mechanizmu kamikaze nie będzie uruchamiać się przed eksplozją P.E.T.a.
  • Arena treningowa: Usunięto problem, który powodował, że w niektórych przypadkach przegrany w walce na Arenie treningowej nie otrzymywał nagrody.
  • Halloween: Misje można było akceptować wyłącznie w Kontroli misji na mapach x-1. Problem został zgłoszony w pierwszym dniu akcji i natychmiast usunięty.
  Udoskonalenia

  • Kino: Liczba dostępnych dziennie filmików wzrosła z 4 do 10.

  Ponadto usunęliśmy sporo pomniejszych błędów, wprowadziliśmy korektę tekstów oraz inne udoskonalenia.
  Serdecznie Was pozdrawiamy
  Wasza ekipa DarkOrbit
   
  kris0211. i WojchillA lubią to.
 18. TL_STRONG

  TL_STRONG Guest

  Witajcie Kosmiczni Piloci!

  Pomimo, że prezentujemy mnóstwo informacji dotyczących zapowiedzi funkcji i akcji specjalnych, nie wiecie o wszystkim, co robimy w celu udoskonalenia gry. Z tego względu publikujemy niniejsze comiesięczne informacje o poprawkach i ulepszeniach.

  W listopadzie wprowadziliśmy w grze następujące elementy:

  Elementy gry

  · Usunięcie limitu amunicji
  Na początku listopada zostało wprowadzone długo wyczekiwane usunięcie limitu pojemności amunicji. Gracze mogą teraz posiadać tyle amunicji, ile chcą – już nikt nie będzie rozczarowany, jeżeli otrzyma skrzynię bonusową z dodatkową amunicją! J Ponadto usunęliśmy z gry CPU pojemności amunicji (GEM-AC, GEM-ACC i GEM-AC+). Oczywiście gracze otrzymali rekompensatę za utratę tych przedmiotów (w postaci uridium albo kredytów). Zestawy rekompensujące zawierały dodatkową energię, klucze do skrzyń i CDD, a ich zakres był powiązany z wartością usuniętych przedmiotów.

  Akcje specjalne

  · Polowanie na Demanerów
  Od 21 do 30 listopada trwała akcja „Polowanie na Demanerów”. W jej trakcie na jednej z map w określonym przedziale czasowym pojawiał się frachtowiec Demanerów. Nagrody za „Frachtowiec Demanerów” zostały znacząco zwiększone w porównaniu z Dominacją, gdzie został on udostępniony po raz pierwszy. Nagrody o wyższej wartości można było również znaleźć w skrzyniach cargo. W sklepie pojawiły się pociski RB-214, zapewniające większą siłę rażenia w starciu z Demanerami.

  · Promocje podczas „Czarnego Piątku”
  Od 28 listopada do 1 grudnia pojawiło się wiele losowych promocji związanych z przedmiotami za uridium (zniżki do 20%). Ponadto gracze dokonujący zakupów za uridium otrzymywali w prezencie darmowe przedmioty.

  Poprawione błędy

  · Witryna
  · Osiągnięcia: Osiągnięcia z wcześniejszych akcji specjalnych nie są już wyświetlane jako „kolejne osiągnięcia”.
  · Ulepszanie przedmiotów: Dziennik ulepszeń pokazuje prawidłowy poziom elementu.
  · Uridium: Wpis w dzienniku po otrzymaniu nagrody za walkę na Arenie treningowej jest już prawidłowy.
  · Dziennik: Imię przeciwnika, który zniszczył gracza na Arenie treningowej jest już wyświetlane prawidłowo.

  · Ranking:
  · Zablokowane konta nie są już wyświetlane w rankingach (STRONA STARTOWA - LIDERZY DOŚWIADCZENIA oraz STRONA STARTOWA – LIDERZY POWAŻANIA).
  · Gracze bez żadnych punktów PD nie pojawiają się w rankingach.
  · Frachtowce i eskortowce Demanerów są odpowiednio wyświetlane w rankingach.
  · Zbyt długie nazwy użytkownika wyświetlane na stronie rankingów zostają skrócone.
  · Wideo reklamowe: Pojawia się tekst informujący gracza, że otrzyma 100 uridium w nagrodę za obejrzenie wideo reklamowego.

  · Klient gry
  · Pasek szybkiego wyboru: Odpalone fajerwerki są poprawnie usuwane z okna.
  · Arena treningowa:
  · Okno zegara zawsze znika po rozpoczęcia walki na Arenie treningowej.
  · W przypadku, gdy gracz próbuje dołączyć do Areny treningowej, a jest jednocześnie w trakcie walki PvP, pojawia się prawidłowy komunikat.
  · Od teraz okno statusu Areny treningowej zawsze pokazuje właściwe imiona pilotów.
  · Kontrola misji: Opis misji „Misja specjalna” dotyczący ujemnego poziomu poważania jest wyświetlany prawidłowo.
  · Zaproszenie do grupy: W oknie informacyjnym przycisków „Przyjmij” i „Odrzuć” zawsze pojawia się prawidłowy tekst.
  · Wrota międzygwiezdne: NPC nie przestają atakować, gdy walczą z graczem w strefie zdemilitaryzowanej przy wrotach międzygwiezdnych.
  · Wrota grupowe (LoW): Gracze nie mogą już stosować specjalnej sztuczki, która powodowałaby zadawanie przez Century Falcona niższych szkód.
  · Osłony NPC regenerują się.

  Udoskonalenia

  · Witryna:
  · Aukcje: Od teraz aukcje na różnych serwerach zaczynają się i kończą o różnych godzinach. Przykładowo: Serwer 1 = 00:00, Serwer 2 = 00:05, Serwer 3 = 00:10 i tak dalej.

  · Klient gry:
  · Gracze nie będą już karani za przypadkowe zniszczenie sprzymierzeńca podczas wojen klanów, jeżeli przeciwnik został podczas walki usunięty z klanu. Zachowujemy status relacji z momentu rozpoczęcia walki, aby wypłata nagród mogła przebiegać prawidłowo. Oznacza to, że zmiana statusu relacji graczy podczas walki nie zmienia liczby przyznawanych punktów.

  Ponadto usunęliśmy sporo pomniejszych błędów, wprowadziliśmy korektę tekstów oraz inne udoskonalenia.

  Z poważaniem,
  Ekipa DarkOrbit
   
  Ostatnio edytowane przez moderatora: 17 grudnia 2014
  [[WOJOWNIK]] i WojchillA lubią to.
 19. BA_THOR

  BA_THOR Guest

  Witajcie Kosmiczni Piloci!

  Pomimo, że prezentujemy mnóstwo informacji dotyczących funkcji i akcji specjalnych, nie zawsze wiecie o wszystkim, co robimy w celu udoskonalenia gry. Z tego względu publikujemy niniejsze comiesięczne informacje o poprawkach i ulepszeniach.

  W styczniu wprowadziliśmy w grze następujące elementy:

  Elementy gry

  • Nowy układ strony płatności - Wprowadziliśmy nowy układ graficzny ekranu płatności, który wygląda teraz dużo lepiej i jest o wiele bardziej przejrzysty. Pakiety zostały dostosowane do potrzeb graczy.
  Akcje specjalne
  • Walka o wpływy - W styczniu po raz kolejny rozpoczęła się akcja specjalna "Walka o wpływy". Zadaniem graczy była rywalizacja o wpływy dla swojej korporacji. Nagrodziliśmy stu najlepszych uczestników na każdym serwerze, a dodatkowo wszyscy gracze należący do zwycięskiej frakcji otrzymali określone korzyści.

  • Dzień Konstytucji (Meksyk) (tylko serwer meksykański) - Podobnie jak w zeszłym roku świętowaliśmy rocznicę uchwalenia meksykańskiej konstytucji. Na meksykańskim serwerze pojawiły się okolicznościowe konkursy oraz specjalne skrzynki bonusowe.
  Poprawione błędy
  • Witryna
   • Osiągnięcia: Zniszczone Demanery (NPC) nie były zaliczane do postępów osiągnięcia. Problem został usunięty.
   • Aukcja: Usunęliśmy lukę w funkcji szybkiego zakupu i zastosowaliśmy kary dla graczy, którzy ją wykorzystywali.
   • Nazwy: Nazwy osiągnięć "Hura! Fajerwerki!" oraz "Czempion polowania na piratów II" można teraz wybrać i wyświetlić na mapie.
   • Strona klanu: Kiedy gracz znajdował się na mapie Kronos, nie było to wyświetlane na stronie klanu. Problem został usunięty.
   • Aleja sław:
    • W przypadku niektórych liderów statystyk czas zakończenia wrót był wyświetlany jako wartość ujemna. Problem został usunięty, a wszyscy gracze, których on dotyczył, otrzymali czas ukończenia na poziomie 1 godziny.
    • Wrota Kappa: Liczba fal była nieprawidłowo wyświetlana na stronie internetowej. Problem został usunięty.
   • Dziennik: Nagrody końcowe za Kristallonów nie zawsze były odnotowywane w dzienniku. Od teraz punkty doświadczenia i poważania oraz uridium są odpowiednio wyświetlane.
   • Skylab/Fabryka high-tech: Usunięto lukę, która umożliwiała zdobycie dodatkowego sepromu.
   • Umiejętności: Niektórzy graczy informowali o niemożliwości zamknięcia okna informującego o braku wystarczającej ilości uridium do wyzerowania umiejętności. Od teraz powyższe okno można zamknąć.
   • Sklep: W niektórych przypadkach pakiet D-CORP był wyświetlany w sklepie, nawet jeżeli w danym momencie nie było go w sprzedaży. Problem został wyeliminowany.
  • Klient gry
   • Pasek szybkiego wyboru: W niektórych przypadkach klient wyświetlał zerową liczbę rakiet UBR-100, chociaż w inwentarzu pojawiała się wyższa wartość. Problem występował z powodu podwójnego indeksowania w bazie danych i został usunięty.
   • Minimapa: Tag klanu na P.E.T.ach nie zawsze był wyświetlany w kolorze zielonym na mapie wrót międzygalaktycznych. Problem został rozwiązany.
   • System kar za nieregulaminowe zachowanie:
    • Zestrzelone przez gracza P.E.T.y będące własnością członka tej samej korporacji, nie zapewniają już graczowi dodatkowego poważania i doświadczenia. Od teraz za zestrzelenie sojuszniczego P.E.T.a gracze będą karani utratą kredytów i punktów poważania.
    • Dodano tekst w dzienniku dotyczący zestrzelenia sojuszniczych P.E.T.ów.
   • Jeżeli gracz zginął w trakcie zbierania skrzynek cargo Demanerów, ich pobranie było niemożliwe. Problem został usunięty.
  Udoskonalenia
  • Klient gry: Obszar, którego kliknięcie umożliwiało zaznaczenie Devolarium (NPC), był zbyt duży w porównaniu z faktycznymi rozmiarami NPC, dlatego został zmniejszony. Dzięki temu łatwiej będzie wybierać statki NPC znajdujące się w pobliżu Devolarium.
  Ponadto usunęliśmy sporo pomniejszych błędów, wprowadziliśmy korektę tekstów oraz inne udoskonalenia.


  Z poważaniem,
  Ekipa DarkOrbit
   
  kipper70 lubi to.
 20. BA_THOR

  BA_THOR Guest

  Witajcie Kosmiczni Piloci!

  Pomimo, że prezentujemy mnóstwo informacji dotyczących zapowiedzi funkcji i akcji specjalnych, nie wiecie o wszystkim, co robimy w celu udoskonalenia gry. Z tego względu publikujemy niniejsze comiesięczne informacje o poprawkach i ulepszeniach.

  W lutym wprowadziliśmy w grze następujące usprawnienia i poprawki:

  Elementy gry

  • Modyfikacja Wrót grupowych (wrót LoW) -biorąc pod uwagę wasze sugestie, postanowiliśmy zmodyfikować działanie Wrót grupowych, aby rozgrywka była sprawiedliwsza. Od teraz Wrota są tym, czym miały być w założeniu, czyli wyzwaniem dla grup graczy.
  • Modyfikacja Battleraya - W sytuacji, gdy dostęp do Battleraya został zmonopolizowany przez kilka silnych klanów,które utrudniały pozostałym graczom ich zestrzeliwanie, wprowadziliśmy na mapach PvP większą liczbę tego rodzaju statków oraz ich silniejszą wersję, czyli Zabójczego Battleraya.
  • Refaktoryzacja kodu programowego klienta gry - W reakcji na skargi związane z problemami z wydajnością klienta gry dokonaliśmy refaktoryzacji jego kodu programowego. Pozwoliło to nie tylko poprawić ogólną wydajność klienta, ale również jakość wizualną gry.
  Akcje specjalne

  • Dzień Konstytucji (tylko serwer meksykański) - W dniu 4 lutego na serwerze meksykańskim świętowaliśmy Dzień Konstytucji. Pojawiły się dodatkowe akcje i specjalne skrzynki bonusowe. W sklepie udostępniliśmy również fajerwerki.
  • Karnawał 2015 - W dniach 16-22 lutego odbyła się akcja specjalna Karnawał 2015. Na mapach pojawiły się karnawałowe skrzynki bonusowe, a w sklepie udostępniliśmy rakiety WIZ oraz fajerwerki. Poza zwiększoną liczbą akcji specjalnych w przestrzeni kosmicznej pojawił się Disguisor (NPC).
  Poprawki błędów
  • Witryna
  • Osiągnięcia:
   • Pasek postępu nie znika po osiągnięciu przez gracza wartości 99,1%.
   • Usunięto problem który powodował błędne przydzielanie osiągnięć.
  • Międzygalaktyczne wrota: Pozostali użytkownicy nie mogą już widzieć postępów w budowie aktualnych wrót gracza, nawet jeżeli znają oni odpowiedni link.
  • Dziennik: Utworzony zostaje prawidłowy wpis w dzienniku związany z uzyskaniem przez gracza statku z niebieskiej skrzyni.
  • Umiejętności:
   • W opisie umiejętności „Kalibracja” znajdują się prawidłowe wartości.
   • W sytuacji, gdy gracz próbuje wyzerować umiejętności bez odpowiedniej ilości uridium, jest w stanie zamknąć wyświetlaną wiadomość o błędzie.
  • Aleja sław:
   • Zestawienie tytułów: Usunięto problem, który w pewnych przypadkach powodował nieprawidłowe wyświetlanie nazwy użytkownika.
   • Strona startowa najlepszych klanów: Klany bez żadnych graczy nie są już wyświetlane w rankingach.
   • Ranking akcji specjalnej: Brakujący ranking dla Kosmicznej piłki z akcji specjalnej z 22 stycznia jest już wyświetlany.
  • Okno komunikatów Jackpot Areny: Okno będzie wyświetlać prawidłowy czas rozpoczęcia (tylko serwer rosyjski).
  • Klient gry
  • Regulamin: Gracz nie otrzymuje już nagród za zlikwidowanie samego siebie.
  • Pasek szybkiego wyboru: Ikona dla rakiety R-IC3 wyświetla prawidłowy obrazek.
  • Ustawienia: Po ustawieniu klawisza „Ä” jako skrótu jest on wyświetlany (zamiast komunikatu „nieużywany”).
  • Arena treningowa: Gracze nie są już blokowani z powodu zatrzymania odliczania.
  • CPU maskujące: W niektórych przypadkach statek gracza tracił kamuflaż po zmianie konfiguracji i w trakcie walki.
  • Skok statku/Zmiana konfiguracji: Punkty hitpoints są prawidłowo aktualizowane po skoku statku lub zmianie konfiguracji.
  • Rakieta WIZ: Usunięto problem, który powodował, że w niektórych okolicznościach animacja rakiety WIZ była nieprawidłowa i rakieta nie zmierzała w kierunku celu.
  • Vengeance: Umiejętność „Dopalacz” znów działa w zamierzony sposób.
  • Stacja bojowa klanu: Usunięto problem, który powodował, że wyświetlany na stronie klanu czas pozostający do zakończenia budowy był nieprawidłowy.
  • Okno misji: Po zalogowaniu okno pojawiało się w samym środku ekranu. Od teraz jego pierwotna pozycja zostanie zapisana.
  • Wrota Hadesu: Graczy, którzy giną w tym samym czasie co Emperor Kristallon i próbują dokonać naprawy, nie są już rozłączani.
  Udoskonalenia

  • Klient gry
   • Cmentarzysko Kubikona (ukryta mapa): Przycisk wylogowania został usunięty, aby gracze nie mogli po zniszczeniu powrócić ponownie na mapę.

  Ponadto usunęliśmy sporo pomniejszych błędów, wprowadziliśmy korektę tekstów oraz inne udoskonalenia.


  Z poważaniem,
  Ekipa DarkOrbit
   
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.