Sugestie Usprawnienie Gry

Temat na forum 'Zbiór aktualizacji i pomysłów' rozpoczęty przez użytkownika MiyagI, 28 marca 2021.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
 1. MiyagI

  MiyagI User

  W tempie czasu z jakim rozwija się gra powinno zostać usprawnionych kilka rzeczy które zostało wprowadzone bardzo dawno i nie są one zbalansowane do realiów tej gry w tym momencie .

  1. Profil pilota - który został wprowadzony mniej więcej w latach 2010-2011 nie został do tej pory rozbudowany i możemy mieć maksymalnie 50/50 Punktów Postępu . A przy dzisiejszych realiach tej gry jest to o wiele za mało .
  [​IMG]A licząc wszystkie Punkty Postępu ze wszystkich okienek mamy 95 punktów a jedynie 50 możemy przydzielić i na dzisiejsze czasy jest to o wiele za mało . Już bardzo optymalnym wyjściem było by podniesienie limitu z 50PP na 75PP lub odblokowanie maksymalnej liczby czyli 95PP .

  2. SKYLAB - wprowadzony w podobnym okresie jak Profil Pilota . [​IMG]
  I do dnia dzisiejszego nic w nim nie zostało zmienione lub rozbudowane . A liczba surowców która jest maksymalna do osiągniecia z SKYLAB jest o wiele za mała do dzisiejszego tępa rozbudowywania się gry . Powinno zostać to rozbudowane , robienie misji , bicie graczy , bicie NPC to wszystko pochłania wiele surowców . I wiem że znajdzie się ktoś kto napisze że można montować Seprom w montowni , tak zgadza się można ale nie każdy gracz (mówię tu o nowych graczach którzy dopiero zaczynają przygodę z tą grą ) ma na to surowce . Można bić Behemoty czy Invoke lub inne NPC z map BL-X by zbierać surowce ale słabsi gracze nie dadzą sobie z tym rady .

  3. Mapy BL-X . Jest ich tylko 3 i zawsze znajdzie się ktoś kto będzie chciał pobić sobie w spokoju NPC i zawsze znajdzie się ktoś kto będzie tam latać tylko po to by pobić graczy , bo ma np. misje na statki z map BL. Więc dobrym rozwiązaniem było by gdyby powstały jeszcze dodatkowo 3 Mapy BL ale bez PVP , by gracze mogli w spokoju rozwijać swoje konta i stawać się silniejsi .

  4. System malejących przychodów - system który moim zdaniem nie jest zbalansowany .
  Bo gdy wykonujemy misje np. na NPC z map X-7 dostajemy mniejsze nagrody za NPC nawet po 30 minutach gry . A są takie misje które będziemy wykonywać nawet kilka godzin i doprowadzimy do tego że za ubicie NPC nie będziemy dostawać już żadnych nagród . Powinno zostać to bardziej dopracowane by nawet ci słabsi gracze mieli szanse się dorobić .

  5. System Anty-Botowy - system który na pewno nie działa prawidłowo . Bo dotyka on nawet graczy którzy latają bez używania żadnych zakazanych programów np. podczas bicia się z innym graczem dostajemy komunikat o zebraniu x czarnych skrzynek , podczas walki i nie mamy wtedy szans by wygrać .

  6. Eternal Black Light - Po ostatniej zmianie jaka została wprowadzona odnośnie osłon NPC w tych wrotach , to robienie tych wrót to ogromne wyzwanie . Bo gracze którzy nie mają statku Orcus lub modułów na penetracje osłon mają trudności z robieniem tych wrót . Bo im dalej tym NPC mają np. 109m HP i 82m osłon i ubicie takiego NPC zajmuje bardzo długo i jest męczarnią dla graczy . Powinny zostać nałożone na te wrota poprawki np. zmniejszenie o 50% osłony NPC lub zwiększenie Ekstrasów np. zamiast 5% DMG 15% itp. by wykluczyć małe wartości Ekstrasów by gracze mieli większe szanse by zajść w tych wrotach dalej .
  A drugi problem z tymi wrotami jest taki że są one nieopłacalne dla pewnej grupy graczy pod względem Uridium. Limit który tam występuje to 75000 Uridium do 98 fali . Dalej dostajemy tylko PD HON i Kredyty . Fajnie by było gdyby ten limit został zwiększony np. do 250000 Uridium lub by ten limit całkowicie wyłączyć .
  Trzeci problem z tymi wrotami to bardzo mała szansa na otrzymanie surowca "akcelerator indoktrynolu" po zrobieniu dość sporej ilości tych wrót do fali 357+ zauważyłem że ten surowiec wypada w bardzo małych ilościach, a czasem nawet możemy go nie dostać i zrobienie ulepszeń na 20 poziom będzie bardzo czasochłonne . Dostajemy od 3 do 9szt. czasem i więcej
  bo ilości surowca otrzymujemy losowo . Liczba tego surowca powinna zostać lekko zwiększona lub niech będzie miała stałą wartość tak jak np. RWA z wrót X7 gdzie za każdym razem otrzymujemy 20 szt. tego surowca . A jedno życie w tych wrotach patrząc na to że w grze występują lagi i inne problemy np. problemy z Internetem jest ewidentnie za mało . Powinny być 2 tak jak w poprzedniej Edycji Wrót Eternal .

  7. Przydało by się gdyby wszystkie moduły wprowadzone do gry przed modułami niestabilnymi pojawiły się w montowni by gracze mogli je zmontować w każdym momencie za np. Agat lub za Fragmenty Black Light z wrót Eternal Black-light . Mowie tu o modułach np. na Solace 15%dmg w NPC , 5% prędkości czy 15%hp . Bo gracze którzy dopiero zaczynają przygodę z grą lub którzy wracają po przerwie mogą nie mieć tych modułów a przy braku statku Orcus , moduły te dadzą im jakąkolwiek szanse na mapach w starciu z NPC lub graczami .

  8. Problem ze składaniem wrót podczas weekendu gdy gra jest przeciążona .


  Myślę że opisane przeze mnie sugestie , spodobają się graczom bo to wszystko poprawiłoby choć w jakimś stopniu nam wszystkim grę . Pozdrawiam .
   
  Ostatnie edytowanie: 28 marca 2021
 2. Zeus_33

  Zeus_33 User

  6. Eternal Black Light - żeby tam grać musisz mieć promki inaczej nie bierz się za to xd
  5. System Anty-Botowy - to w ogóle działa ? bo jakoś ja gram normalnie i nie mam nic takiego ?? a gram po 5h dziennie prawie
  2. SKYLAB - ewentualnie można zwiększyć seprom i uruchomić możliwość brania Xenomitu z niego.... ponieważ i tak seprom można sobie budować z montowni lepiej sie na tym wychodzi xd
   

 3. Jeśli chodzi o AntyBota to jest fakt, ja gram bez używania programów i potrafi mi AntyBot wyskoczyc. Fakt nie raz potrafie pograc pare godzin ale gram sam.
  Jeśli chodzi o schładzanie to fakt, sa misje ktore jednak wymagaja duzo czasu przy biciu jednych alienów na jednej mapie i tak jak wyzej jest napisane to po 30-40 minutach jest schładzanie.
  Co do Skylabu to powinien byc powiekszony bo nie raz nawet i Promerium potrafi zabraknąć.
  No i moduły które były do zdobycia kiedys np.: do Solace powinny byc w montowni bo faktycznie nowi gracze maja problem ze zdobyciem tych modułów.
  A jeśli chodzi o Galaxy Gates to na weekend jest tragedia skladac jakie kolwiek wrota. Normalnie męczarnia
   
 4. BA_Chmurka

  BA_Chmurka Board Administrator Team Darkorbit

  @MiyagI , Twój wątek przenoszę do działu z pomysłami.

  BA_Chmurka
   
  Loopas lubi to.
 5. izi932

  izi932 User

  Wniosek jest jeden. *ciach*

  2.3 Wielkie litery

  Posty powinny być zrozumiałe i czytelne. Niedozwolone jest również pisanie np. DUŻYMI oraz naprzemiennie DuŻyMi i MaŁyMi LiTeRaMi.

  Kara: Upomnienie

  BA_Chmurka
   
 6. MiyagI

  MiyagI User

  @BA_Chmurka Ale myślę że dobre pomysły napisałem i fajnie by było jakby to poszło dalej do centrali :)
   
 7. Loopas

  Loopas User

  Myślałem o tym już od jakiegoś czasu, a takich rzeczy w grze które są nieruszane od dłuższego czasu i wymagają usprawnienia jest więcej.
  Ceny niektórych przedmiotów w sklepie również powinny zostać zmienione, takich jak LF-3, wyrzutnia rakiet, czy niektórych dodatków. Nie jest to duża rzecz, ale na pewno pomogłaby początkującym graczom, którzy mają sporo do nadrobienia.
  Do aukcji spokojnie mogliby dodać parę nowych rzeczy, zarówno do godzinnej, dziennej i tygodniowej.
  Natomiast co do profilu pilotu to uważam, że mogliby również dodać nowe umiejętności i zwiększyć limit do 75, lub do 100 zależnie od tego jak dużo nowych umiejętności zostałoby dodanych do gry.
   
 8. te twoje pomysły są dobre lecz na usprawnienie tej gry już jest za późno, gdyby wzięli się prędzej za naprawę błędów i botów w grze to raczej było można liczyć na coś lepszego a teraz to już nie ma co
   
 9. v1.6.69

  v1.6.69 User

  Racja, takie zmiany są potrzebne bo są dość przestarzałe jak na aktualne czasy ale... Wy sie naprawdę dalej łudzicie, że cokolwiek zostanie zmienione w tej grze? Podpowiem: żaden pomysł nie zostanie dodany do gry ani rozpatrzony, oni mają graczy gdzieś [Proszę, zrozumcie to, nie mówię tu o Polskiej ekipie, ona robi co im góra karze, gdzie sami nic nie mogą zrobić tylko wysyłać to wyżej, chodzi mi tylko o developerów, gdyż ekipa jest tylko i wyłącznie od pilnowania społeczności], dla chińskiej korporacji liczą się tylko pieniądze. Skoro chcecie takich zmian w grze - to radzę Wam tę grę zmienić, bo jak mówiłem, w tej grze kompletnie nic się nie zmieni a korzystają póki dojarka dalej działa. To samo tyczy się bugów - albo naprawią jakieś bezsensowne, na które 95% graczy nawet nie zwraca uwagi, albo te związane z płatnościami i ogólnym profitem w samej grze [o ironio losu, te to zostają w 1h naprawione, żeby przypadkiem zyski nie spadły:eek:]
   
 10. to prawda bo liczyłem na coś lepszego a gdy się opóźniają z silnikiem unity miał być już w styczniu a już jest prawie kwiecień to niech zamkna gre najlepiej bo dalej jest silnik flash playera więc po co pisać pomysły skoro całe BP gdzieś te pomysły graczy, obiecanki cacanki a głupiemu radość proste i logiczne. To co ma być naprawione to nie będzie naprawione bo mineło zbyt dużo czasu żeby jakoś sprawnie gra działała
   
  Ostatnie edytowanie: 30 marca 2021
 11. Stanleyek

  Stanleyek User

  Jedno życie o jakieś nieporozumienie ze względu na lagi znowu częściej występujące na mapach Eternal Black Lighth , dzisiaj zostałem dwa razy zniszczony, bo mnie wyrzuciło i musiałem się od nowa logować i zanim wróciłem już byłem zniszczony. Nawet o tym nie pisałem do P.T , bo nie wierzę w ich skuteczność.Dwa życia to chyba minimum jakie powinno być wprowadzone i byle jak najprędzej.
   
 12. nie spodziewaj się takiej opcji bo według ich jest to w ogóle niemożliwe bo co oni robią to po prostu staje się porażką, najpierw to niech boty ogarną a potem reszta bo botów jest coraz więcej a oni se w kulki lecą jak tylko mogą i przy tym gracze cierpią albo odchodzą całkowicie od gry
   
 13. CM_Zero

  CM_Zero Forum Moderator Team Darkorbit

  Drodzy gracze,

  Rozumiem frustrację, jednak mimo wszystko proszę trzymać się tematu :) Postów nie usuwam, jednak proszę o zakończenie wypowiedzi na temat braku unity (lub przynajmniej o pisanie tego wszystkiego w jednym miejscu zamiast na każdym forum po trochu ;))

  Z poważaniem,
  MOD_ZERO
   

Poleć tę stronę