W co dalej inwestować? - pisz tutaj

Temat na forum 'Pytania ogólne' rozpoczęty przez użytkownika BA_THOR, 5 grudnia 2013.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. Divino666

    Divino666 User

    Hej, proszę o radę bo gram po bardzo długiej przerwie i nie wiem co dalej
    12 lvl, leonek(nim śmigam obecnie), goliath, vege
    1 Special Lancer III, 5 lf3 reszta special lancery II albo lf2
    2 irysy, 6 flax
    3 bo2, 7bo1, 1 tarcza fuzyjna III, 3 tarcze fuzyjne II
    15 g3n 7900
    2 PP
    zrobiłem wrota alfa już
    w skylabie, promerium i seprom robią się właśnie na 20, reszta max
    do wydania mam 112k urki, jak polecacie teraz rozwijać postać?
     
    Ostatnie edytowanie: 8 września 2019
  2. Adrik9582

    Adrik9582 User

    jak ci sie chce to mozesz do szkoleniowej dozbierac co osobiscie bym polecal, ewentualnie kupujesz klucze i otwierasz w niedziele z nadzieja na jakies lf3/lf4
     
  3. Nathersis

    Nathersis User

    Uridium na szkoleniową, w międzyczasie oczywiście 8 irysów, max osłony i LF-3 za kredyty z aukcji. Po zrobieniu już kompletu irków i chociaż LF3 wrzucaj uridium w weekend we wrota Zeta i kończ je w niedzielę ( wtedy są podwójne nagrody z wrót ). Klucze używaj kiedy będą złote skrzynie ( aby składać apisa i zeusa jednocześnie ) a CDD na PP.
     
  4. Divino666

    Divino666 User

    A jeszcze kilka pytań:
    Odnośnie wrót zeta, jak konkretnie pakować w zeta, bo tak to losowo wypadają, czasem alfa, czasem beta itd.
    I jeszcze odnośnie samej montowni, co sie najbardziej opłaca produkować? Mogę lf3, slecial lancer 3, laser rozproszeniowy 2, jakies ammo, P.E.T już też mógłbym, ale czytałem że na ten moment byłby nieopłacalny, jak to wygląda? I czy latać golcem na x5,6,7,8 czy leonkiem na pierwszej gali?
    I jeszcze pytanie, jak dawać generatory i osłony do statku? Mam 15x napęd i 4 bo2
     
  5. Żeby składać zetę musisz na nią kliknąć i dopiero klikać energie, jedynie alfa beta gamma jest wrotami łączonymi, do których wpadają razem losowo części.PET narazie zbędny. Proponuje raczej x-3,x-4 lub ewentualnie możesz spróbować sił na x-5 i porównać sobie gdzie Ci lepiej jest zarabiać. Jeśli 1 gala to leonek, jeśli 2 to goliath
     
  6. Nathersis

    Nathersis User

    Możesz ewentualnie zrobić peta gdy już będziesz miał 8 irysów i z 30 LF-3 / Spectral Lancer II. Oba lasery na start są dobre. Również latanie na 1 gali leonkiem do czasu aż nie zdobędziesz kompletu irysów i laserów to zdecydowanie lepszy pomysł. Ceny na aukcji są śmiesznie niskie i nie powinno zająć Ci to dużo czasu. Potem już z górki - robić po kolei misje i poziomy powinny same wpadać aż do 17 gdzie zgarniesz 10 dużo lepszych laserów z misji. Możesz latać na czołgu, czyli osłony na statek a w drony same lasery na jakieś większe alieny , albo szybką konfę - napędy na statek i 0, ewentualnie 1 osłona na drony do bicia jakichś drobnych alienów, a druga konfa do woli - może być na przykład max napędy na statek i osłony do dronów do przelatywania przez mapy/prób ucieczki.
    Co do montowni to w zasadzie na start najbardziej opłacalne są statki z umiejętnościami ( Venom, Diminisher itp. ). Jakbyś jakimś cudem mógł złożyć któryś z nich, to najlepszy na start jest zdecydowanie Venom. Innych rzeczy raczej nie ma sensu składać.
    Jeśli chodzi o zdobywanie kredytów na drony czy lasery, to możesz licytować wszelakie dodatki za kilka/kilkanaście tysięcy kredytów i po wygraniu aukcji sprzedawać je dużo drożej z inwentarza. Najbardziej opłacalne są slot CPU, które można sprzedać za kilkaset tysięcy, albo i ponad milion kredytów, ale i cena za nie jest zazwyczaj trochę większa. Mimo wszystko i tak warto próbować - można szybko nazbierać sporą ilość kredek.
     
  7. suszakpl

    suszakpl User

    Chyba też potrzebuję porady, bo mam dylemat.

    Moje konto:
    - venom
    - 8 iris (4 havo)
    - 15 niestabilnych LF4, 2 zwykłe LF4, reszta LF3
    - 9PP

    W co inwestować?
    Ja widzę opcje takie:
    - cała urka na podwójnych nagrodach w zety (aż do full havo, potem kappy)
    - zrobić PP (planuję iść w tajniki polowania)
    - kupić formacje (szkoleniowa, ćma, serce)
    - kupić klucze (choć to chyba nie ma zbyt wiele sensu, bo ze skrzyń jedyne sensowne to części do apisa i zeusa)

    Może ktoś widzi jakąś inną drogę.

    Pozdrawiam ;)
     
  8. MOD_TORO

    MOD_TORO Forum Moderator Team Darkorbit

    Myślę, że to dobra droga:)
    Do zet możesz dokupić formację ćmy jak będziesz miał wystarczająco dużo laserów lf4 na statek i drony - odczujesz różnice w robieniu zet.
    Pozdrawiam
    MOD_TORO
     
    kris0211., TL_Eviana. oraz suszakpl lubią to.
  9. konoki1

    konoki1 User

    Hejka, więc tak. Grywam od czasu do czasu i trochę nie wiem do czego dążyć w tym momencie
    -Venom, v-lighting, aegis 18lvl
    -8x iris, ćma i szkoleniowa+2xhavoc
    -10x lf4+7xlf4 te z bonusami+1 niestabilne+2prometeusze
    -pet z protokołem radarowym, zbieraniem surki, lokalizacją wrogów
    -skylab 20lvl
    -9pp

    Jakieś sugestie czym mógłbym się zająć?
     
  10. MOD_TORO

    MOD_TORO Forum Moderator Team Darkorbit

    Rób zety, aż do kompletu havocków oraz rozsądnej ilości przydzielonych punktów w profilu pilota, z kluczy postaraj się złożyć drony - apisa i zeusa oraz skompletować lasery lf4:)
    Powodzenia i pozdrawiam
    MOD_TORO
     
    -pasztet03- lubi to.
  11. Witam, w co dalej warto iść?
    Cyborg
    Aegis citadel spearhead goliath 5 profi design
    38 prometeuszy
    Osłony bo2 - 5 oslon na 16 lvl
    Wyrzutnia 16 lvl
    8 irkow apis zeus wszystkie na 16 lvl
    10 spartanów
    44 PP pod PvP,PvE, + rakietologia 5/5, robot 2/5
    Formacje wszystkie co potrzebne
    Pet 18 lvl odblokowane 11 laserów, mechanizmy te co mi potrzebne są :p
     
  12. Legenda

    Legenda User

    co robić dalej z uridium :
    22lvl
    Cyborg , centaurion dres na 12% bicia
    48 prometeuszy
    20 osłon 16lvl
    drony na 16 lvl
    wrota abg robię na weekendy.
    2 mln do wydania uridium.
     
  13. BubiFR

    BubiFR User

    Konto 12lvl
    Goliath, Vege, Leon
    6x flax 2x iris
    full LF3
    15x Bo2 15x napęd 7900
    Na koncie 62 tys uridium i 4kk kredytow
     
  14. Turok112

    Turok112 User

    Ojj ja to bym sobie odpuścił wieeeele miesięcy męczarni by doprowadzić to konto do stanu(średnie) z takim wypo to 10 lat temu byś coś tam poszalał ale na te czasy.. Sprawdziłem ile uri musiałem wydać na testowym by zrobić sfe i suma a dodam jeszcze, że sam skylab to wiele otwartych testowych by ci ten seprom się zrobił na Profil. Ogólnie po jakiś 7-10 otwarciach zrobiłem sfe(nie pamiętam dokładnie ile tego było bo czasami miesiące przerwy a czasami dzień za dniem. Suma? no zmieściłem się w około 30bańkach sporo na cdd + ulepszenia + montownia i inne bajery łączenie to już z dobre 70-80 mln wydałem(ammo, bostery pet itp) Czyli bardzo dużo czasu trzeba poświęcić.. Samym uridium nie zrobisz SFE ;) na test dali za friko lasery, osłony nowe a teraz pomyśl, że musisz to zdobywać długi długi czas a potem jeszcze ulepszyć na 16 a po 1 roku jak już będziesz może(wątpię) prawie wszystko zdobyte to i tak wprowadzą coś lepszego od tego co teraz jest ;p 1-2 miechy temu ulepszyłem osłony bo2 na 16 z nadzieją, że to inwestycja na kolejne lata(uczciwi tak mają ci "uczciwi" inaczej wydają jak na testowym więc dla nich to kilka dni puszczenia w teren programu).. Nic bardziej mylnego. Odechciało mi się grać na normalnym. Wolę pograć kilka godzin na testowym ale bijąc się jak "równy z równym" a nie robić za mięso dla botów. Tobie też polecam tak zrobić. będziesz miał więcej zabawy tam przez 1 dzień niż tu przez kilka miesięcy.
     
    D.A.R.E.K i kris0211. lubią to.
  15. Nathersis

    Nathersis User

    Zbieraj kredyty i licytuj irysy aż będziesz miał 8. Uridium dalej zbieraj i kup formację szkoleniową, a później składaj Zety i kończ je w niedzielę na podwójnych nagrodach.
     
    Legenda lubi to.
  16. Dobra, więc no.

    20 lvl
    10 prometheuszy(misja) co do reszty laserów to minimum lf-4
    9 dronów (bez zeusa) nie ulepszone a zeus 13 cześci wiec sporo jeszcze mnie czeka i aktualny koszt to 600k
    9 havoków
    Latam golcem, nie mam cyborga ale mam już olej ale nie mam tych części w dość dużej ilosci.

    27 pp

    [​IMG]

    I sprawa wygląda tak, że aktualnie mam 419k urki, "troche" zbierane ale jest i się kurzy.

    Co z tym zrobić by się najlepiej rozwinąć ?

    Plan miałem taki, że z rabatem który jest na końcu kalendarza kupie za całą urkę klucze i będę otwierał w dniu zeusa. Wtedy zyskam cześci do zeusa i do cyborga(pewnie nie max ale no zawsze bliżej) głównie chciałbym już ostatni dron bo to 2 lasery/osłony i tego cyborga dodatkowe sloty i fajna mocka..

    Tylko zastanawiam się czy lepiej wydać urke na robienie zet czy jednak te klucze. Doradźcie.
     
    Ostatnie edytowanie: 16 października 2019
  17. Nathersis

    Nathersis User

    Koszt 50 kluczy z premką i rabatem to 52.500 uri. Za Zetę razem z mobami dostaje się prawie 50k uri, a złożenie jej to średnio 100k uri, więc jeśli już, to składaj Zety, bo dodatkowo wpadnie ammo i CDD. Zrobiłbym kilka Zet, by dobić części Zeusa do 25-30 i potem kliknąć go za uridium, bo będzie dosyć tani, a resztę możesz wydać na jakieś formacje: szkoleniowa, ćma, serce, pierścień, krab to podstwa. Ewentualnie możesz zacząć robić kappy dla herkulesów, lub jeśli naprawdę tak bardzo zależy Ci na Cyborgu, to za całość uridium zrób Zety. Wtedy również wpadnie więcej części Zeusa i sam dron będzie tańszy.
     
  18. Co do formacji

    [​IMG]

    Do czego może mi się przydać krab?
     
  19. Legenda

    Legenda User

    ja kraba nie używam wcale , ale wydaje mi się ,że jest dobry w połączeniu ze szkoleniową.
     
  20. Nathersis

    Nathersis User

    Do spokojnego bicia mocniejszych alienów ( nie tracisz w ogóle HP ) i jako kontra na ćmę. Nie zliczę przypadków, gdy już prawie udało mi się uciec/kogoś ubić mając nadal masę osłon, ale ćma mnie wykończyła.