W co dalej inwestować? - pisz tutaj

Temat na forum 'Pytania ogólne' rozpoczęty przez użytkownika BA_THOR, 5 grudnia 2013.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. NEXUS_MTF

    NEXUS_MTF User

    co robić dalej z uridium :
    19 lv
    16 lf-4 5 poziom
    8 irkow / apis 5 poziom all
    21 czesci zeus
    22 pp
    7 havo
    szkoleniowa / romb
    sentinel z modulami
    ?????????? :*
     
  2. Nathersis

    Nathersis User

    Zety tak długo, aż będziesz mieć 10 havoków. Koniecznie zrób misje na Prometeusze na BL - 10 najlepszych laserów za darmo. Dodatkowo możesz kupić formacje: ćma i pierścień/serce. Dobij do jakichś 30 części Zeusa i zmontuj za uridium. Następnie albo drony na 16 poziom, albo kappy dla Herków, a potem Spartany. Jak dla mnie Spartany dadzą więcej, ale co kto woli.
     
    Ostatnie edytowanie: 21 października 2019
  3. Lvl 18 Venom
    21 LF-4 (z czego 2 Magmadrill i 1 Paritydrill), reszta LF-3
    8 irisów, zeus i apis, full Havoc, 2x Hercules, Ulepszenia (6 dronów na 16 lvl, 3 drony na 8lvl i 1 na 2 lvl)
    Formacje za uri: szkoleniowa i ćma
    Pet 9 lvl, mechanizmy: kamyk 3lvl i zbieranie 2lvl, żadnych dodatkowych slotów na lasery, generatory nie wykupione
    24 PP


    Narazie około 170k Uridium, najwyzej się dozbiera, pytanie teraz czy skończyć ulepszanie dronów (bez przeceny), czy wykupienie dla PET'a slotów na lasery i lvl'owanie go to dobra droga, lub może formacje jakieś dokupić?
     
  4. kuba4370

    kuba4370 User

    Szedłbym w P.E.T`a, a dopiero potem zabrał się za ulepszanie dronów.
     
  5. Nathersis

    Nathersis User

    PET to dodatek. Według mnie powinno się go ulepszać na sam koniec, bo ulepszenie statku czy dronów daje zdecydowanie więcej.
    Formacje serce/pierścień jak dla mnie warte kupienia, a poza tym robienie Kapp dla Herków i docelowo Spartanów.
    Możesz poczekać na przecenę na ulepszanie i ulepszać drony, ale absolutnie przy takim rozwoju konta nie warto pakować w sloty na lasery/generatory da PETa. Co najwyżej możesz kupić mechanizm lokalizujący moby i kilka protokołów radarowych ( bardzo pomaga bić konkretne alieny/meteoryty ) i na tym bym poprzestał aż nie będziesz miał dużo lepszego konta.
    Najlepsze rozwiązanie według mnie to: kupno jednej z wyżej wymienionych formacji, a następnie Kappy aż do 10 Herkulesów i zabranie się za Spartany.
     

  6. Okej, dzięki za odpowiedzi, taki miałem plan by robić kappy do 10 herculesów, tylko w miedzy czasie się urka zbiera i fajnie było by już inwestować dalej by ciągle choć trochę do przodu. W takim razie ulepszę te drony do końca i wykupie formacje a jak to ze Spratanami, wrota kronos trzeba ukończyć, żeby móc je robić?
     
  7. kuba4370

    kuba4370 User

    Ulepszenie dronów daje zdecydowanie więcej niż wpakowanie 145k uri w P.E.T`a (bez rabatów) dla dodatkowych ~2k dmg? Nikt mu nie każe od razu kupować 12 protokołów alienowych i Bóg wie czego jeszcze, ale jak dla mnie sytuacja jest prosta, większy dmg = większe zarobki/przyjemniejsza gra. Fakt, że P.E.T to dodatkowe wydatki na paliwo, ale przy 15 lvl bez żadnych protokołów/mechanizmów wyjdzie mu to ok. 450 uri/h więc cena raczej warta takiej ilości dodatkowego dmg.
    Zrobisz jak będziesz chciał, ale pamiętaj, że za te 145k bez rabatów (bo zakładam, że takowych nie posiadasz) to nawet jednej Kappy nie złożysz, a dodatkowy dmg zawsze i wszędzie się przyda. Co do Spartanów to tak, musisz ukończyć Kronosa żeby dostać projekt designu Spartan, który znajdziesz potem w montowni.
     

  8. Własnie chodzi mi o najlepszy sposób na szybkie zwiekszenie dmg mimo, że już duzych skoków nie zrobie to troche do przodu pójdzie, dlatego się zastanawiałem co lepiej wybrać, zakładając że 190k uri ( w tym momencie tyle posiadam) wystarczy mi na skończenie reszty dronów na 16lvl, wiec co następne?
    A jeżeli chodzi o wrota to nie składam za uri, jedynie jak brakuje już trochę, dlatego wole to przeznaczyć na co innego, zwłaszcza ze ostatnio 100k wpakowałem aby 10 czesci do bety dobić (na sobote do kronosa) i sie nie udało wiec już się nie bawię w wrota za uri ..

    I dlaczego wyżej piszesz, żebym szedł w PET'a, a teraz nagle piszesz że "Ulepszanie dronów daje zdecydowanie wiecej".. to jak w końcu?
     
  9. Siema, co dalej robić?
    Nie mam Cyborga
    4 Niestabilne LF-4, 14 LF-4, reszta LF-3;
    PET 13 lvl:
    7 protokołów radarowych 3lvl, 1 4lvl;
    mechanizm handlowy, kamikaze, lokalizacji, zbierania, zbierania surowców 3lvl;
    4 lasery odblokowane, 2 osłonki, 3 mechanizmy, 7 protokołów;
    Drony:
    8 irków;
    10 Hermesów, 10 Demonów, 14 Havo;
    26/45 Apis, 20/45 Zeus;
    Formacje:
    Szkoleniowa, serce, ćma, romb;
    25, prawie 26 PP;
    Złożona Alfa, 2x Beta, Gamma i Zeta;


    W niedzielę dostanę rabat z logowania. Myślałem nad robieniem Zet dla PP i kluczy. To dobry pomysł, czy może lepiej kupić drony za uri i robić Kappy? Obecnie mam 430k uri. Misji na promki nie robię, bo szkoda mi sepro w laserach i rakietach. Wykorzystam to zrobię :v
     
  10. rob zety dla kluczy ,a klucze zbieraj w zeusa moze zlozysz choc apisa

    dobra ludki z suportu co oznacza ze zakolejkowane ulepszenia bede zzerowane? czy to ze jak mam generator oslony na 13lvl to jezeli go nie ulpsze do konca przed ta zmiana to bedzie to wlasnie ulepszenie wyzerowane?

    Edycja Eviana:
    Proszę zapoznać się z Regulaminem. Nie piszemy postu pod postem, używamy funkcji zmień.
     
    Ostatnio edytowane przez moderatora: 24 października 2019
  11. TL_Eviana.

    TL_Eviana. Team Leader Team Darkorbit

    Odpowiednie ogłoszenie i poradnik jest, więc zachęcam do lektury
     
  12. Jakie formacje najlepiej się opłaca teraz kupować? Mam jedynie ćmę i szkoleniową i w końcu zdałoby się kupić coś więcej, mam w planach kupić 2. Waszym zdaniem pierścień jest wciąż opłacalny po kolejnym nerfie? Co byście poradzili?
     
  13. Ankalagon

    Ankalagon User

    Może z innej strony. Nie polecam kupować :
    1. kopuły - jak na razie formacja moim zdaniem bezużyteczna.
    2. nietoperza - mały procent PD a przy odbieraniu misji nie wlicza ( lepiej kupić barierę jeśli zależy na PD )
    3. dwie strzały - lepszym rozwiązaniem jest szewron
    4. formacje za kredytki.

    Pozostałe formacje można kupić, zależy co chcesz robić bić : PVP, PVE czy jedno i drugie. Zależy też od tego co preferujesz jakim statkiem będziesz latała. Czy będziesz bił ranking czy raczej masz to w nosie. Sam się zastanów.

    Na pewno pierścień jest jedną z podstawowych formacji, Koła do szybkich przelotów/ucieczek/gonitw. Każda formacja ma swoje zostawanie kwestia tylko czy będziesz je wykorzystywał podczas grania.
    Na pewno do pary z ćmą warto kupić serce. Zastanowić się też nad skorpionem.
    Do szkoleniowej na pewno pierścień.
    Warto też pomyśleć nad rombem ( mało doceniana formacja ale przydatna )
    Np do sabowania falkona dobry krab.
    Do zdobywania większej ilości poważki np z misji lub wrotek przy odbiorze nagród: formacja weterana
    formacja dwie włócznie jak się chcesz bawić w podstawianie min.

    Na pewno jak latasz po mapach widać jakich formacji gracze najczęściej używają ( szkoleniowa, pierścień, ćma, serce )
     
    ShatteredHeaven i MOD_TORO lubią to.
  14. Dzięki za wyczerpującą odpowiedź! (że też Ci się chciało ;)) chyba rzeczywiście priorytetowo skuszę się na pierścień+serce. A z ciekawości, jakie miałbyś zastosowanie dla skorpiona? Na moje to on z lekka bezużyteczny
     
  15. ~SPRINT~

    ~SPRINT~ User

    odpuść serce, bierz szkoleniową, serce to przeżytek
     
  16. Ankalagon

    Ankalagon User

    Może i przeżytek. W dodatku napisał że ma szkoleniową i chce coś jeszcze dokupić.

    Nie tracisz prędkości + marne ale jednak 3% dmg dobra gdy gonisz gracza/bota, który nie ma osłon. Z tej formacji łatwo przejść na ćmę lub szkoleniową nie tracąc osłon. i jakiś tam bonus ma do poważania za zestrzelenie gracza.

    Ja aż takim znawcą nie jestem. Mam wszystkie formacje i oprócz wymienionych których nie polecam kupować używam wszystkich pozostałych. Niestety z braku premki ograniczam się do kilku formacji nie wykorzystując pozostałych w zależności od tego co robię. Np na Lowa tylko Szkoleniowa, krab, czasem pierścień. Kiedyś jeszcze do Nimesisa używało się gwiazdy jako głównej formacji ale to było i minęło.
    Na boty jak latam to własnie skorpion, ćma,
    Jak się bije z graczami to pierścień, szkoleniowa, ćma, serce, romb ( i to też zależy czy czołg, czy łysa konfa, i jaki statek ) Możliwości jest sporo. I tak najważniejszą rzeczą jest umiejętne wykorzystywanie tego co się posiada a nie posiadanie dla samej satysfakcji, że się ma.
    Dlatego @ShatteredHeaven zanim coś kupisz zastanów się w jaki sposób będziesz to wykorzystywał.
     
    Ostatnie edytowanie: 1 listopada 2019
    ShatteredHeaven lubi to.
  17. Mam pytanie bo nie wiem co dalej z kontem robić. mam Venoma 20 lev. 9 dronów ful hawo. pet na 16 lev. formacje ćma, pierścień, szkoleniowa i X. Jeden Apis na 6 i 8 Iris też na 6 Ranga szef sierżant . Niewiem co dalej robić czy wrota a jak to które i na co czy walić misje oporowo. w co inwestować w statku, działa czy drony czy p.t.a.
     
  18. mm70_9

    mm70_9 User

    Podstawa to dron Zeus. Rób wrota zeta by zdobyć klucze a przy okazji cdd na PP. Ulepszanie zostaw sobie na koniec
     
  19. .DestroY.

    .DestroY. User

    14 lvl venom aegis. 4 lf-4, 8 niestabilne lf4s i reszta lf-3, 20 bo2, 8 iris. Profil pilota 12 pkt.(tajniki polowania 2/5)Pet kamikadze 3 lvl. Formacja szkoleniowa. Co mam dalej robić?
     
    Ostatnie edytowanie: 7 listopada 2019
  20. MOD_MIKUS

    MOD_MIKUS S-Moderator Team Darkorbit

    @Ankalagon

    2.6. Reklamy
    Reklamy na forum są zabronione, np. reklamy innych gier, for, itp. Zabronione jest również zakładanie na forum tematów, które mają na celu czerpanie korzyści finansowych.

    Wyjątki, które obowiązują tylko i wyłącznie w „Kąciku użytkownika” oraz dziale “Kto jest kim”:

    a) Dozwolone jest podawanie nazw gier z Bigpoint.
    b) Dozwolone jest również podawanie linków do filmów lub muzyki o ile nie naruszają one 1.2. punktu Regulaminu.


    Pozdrawiam,
    MOD_MIKUS