Sugestie Większe nagrody za Bossy i Ubery

Temat na forum 'Zbiór aktualizacji i pomysłów' rozpoczęty przez użytkownika Cupak, 25 listopada 2018.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. Cupak

    Cupak User

    W DO panuje dziwna logika w obliczaniu wysokości nagród za Bossy i Ubery.
    Nagroda za -=Boss Krystallon=- jest równa nagrodzie 4 x normalny Krystallon, a przecież Boss nie dość że bije 4 razy mocniej i trudniej go zniszczyć to potrzeba przynajmniej 4 razy więcej czasu, aby go zestrzelić przez co narażamy się na dednięcie, a dodatkowo utrata takiego aliena na korzyć wrogich graczy jest dużo bardziej kosztowna niż w przypadku Krystallona, dlatego powinien być doliczony dodatkowy Bonus zachęcający do podejmowania ryzyka przynajmniej 50% dla Bossa i 150% dla Ubera, który ma przecież dodatkowo jeszcze większy zasięg i znajduje się na wspólnej mapie dla 3 firm.

    Co daje 768 Uri za Bossa Kryche i 2560 za Uber Kryche. To samo dotyczy wszystkich innych Bossów i Uberów. Wtedy będzie opłacać się bić te alieny, tak samo jak opłaca się bić Kubikona.
    Można podnieść też obrażenia w przypadku Bossa Krychy o 25% , lub zwiększyć jego zasięg o 25%.
     
  2. Ankalagon

    Ankalagon User

    Po pierwszym czytaniu jak najbardziej byłem na tak, jednak tak po dłuższym zastanowieniu - NIE. zobacz, że jak latają boty to tak naprawdę dłużej schodzi robienie misji początkującym. Każdy bije cubiki bo na nich jest najlepszy jak dotąd zarobek ( misje to przy okazji ). Jeśli wprowadzą to o czym piszesz dla kogo zrobisz lepiej ? Fulki na 4-5 latają generalizując głównie jako pomoc słabszym kontom w robieniu misji, jak podniesiesz zarobki z bicia alienów to stanie się to co jest obecnie z cubikami w połączeniu z pierwszą galą.
     
    RedCat313 lubi to.
  3. RedCat313

    RedCat313 User

    jestem w pełni za ale żeby dalej było tak jak jest niech w przypadku uber piratów niech będzie zwiększona tylko ilość kredytów :D :D :D
     
  4. Cupak

    Cupak User


    Nie każdy bije Kubiki tylko topki, które nie doposzczają innych przez 24/24 może okieno 1h czasem sie trafi ale to rzadko, no i początkujący nie ubiją sami kubika. Im więcej możliwości zarobku tym większe możliwości na różnorodne granie i szanse. Ilość Boss Krych można zwiększyć do 4 na mapę, analogicznie do kubików. Wtedy bicie Bossów i Uberów miałoby większy sens zarobkowy.

    Rzeczywiście można ten bonus na Ubery zmiejszyć do 100%.


    Kubikon

    PD: 536.200
    Poważanie: 4.096
    Kredyty: 1.600.000
    Uridium: 1024


    Boss Krystallon


    PD: 204 800
    Kredyty: 1 638 400
    Poważanie: 1 024
    Uridium: 512

    Boss Krystallon + Bonus 50% + 25 % DMG (18 750 - 25 000)

    PD: 307 200
    Kredyty: 2 457 600
    Poważanie: 1 536
    Uridium: 768


    Uber Krystallon

    PD: 490.000
    Poważanie: 2.048
    Kredyty: 3.276.800
    Uridium: 1.024


    Uber Krystallon + Bonus 100 % + 50% DMG (48 000 - 55 000)

    PD: 980 000
    Poważanie: 4096
    Kredyty: 6 553 600
    Uridium: 2 048
     
    Legenda lubi to.
  5. RedCat313

    RedCat313 User

    tak analogicznie to już są 4 kubiki na mapie :D
     
  6. poland102

    poland102 User

    też jestem na nie;
    po pierwsze do "niedostępnej" dla wielu graczy x-6 dojdzie x-7 i 4-5;
    po drugie, to rozrywka więc jaka opłacalność? w tej kategorii nic się nie opłaca bo szkoda albo czasu albo kasy...
    i tu dochodzimy do istoty problemu..większości /zapewne/ graczy nie stać na tę rozrywkę /finansowo/ więc cała filozofia gry opiera się na jednym- jak dorównać najlepszym nie wydając kasy, wszelkimi możliwymi, legalnymi i nie legalnymi sposobami;
    poprawa opłacalności alienów sytuacji nie poprawi- nie zmienia to faktu, że faktycznie niektóre proporcje są zachwiane np uber piraty czy wrota kuipera..
     
  7. Cupak

    Cupak User

    Tutaj nie chodziło mi o zrównanie szans dla początkujących bo to juz nie możliwe w tej grze (dzieki wieloletniej kiepskiej polityce BP), ale chodziło mi o to żeby Boss za włożony trud i niebezpieczeństwo utraty czy dobre ammo dawał chcociaż odrobinę większa nagrodę.
    Nie wiem czy ktoś to zauważył, ale jak był Vortex to za Bossa Kryche nawet na mapie x-7 i 4-5 dostawało się 768 URI i przyznam szczerze że myślałem że juz tak zostanie, ale to znikło. Może ja tylko tak miałem czy to było dla wszystkich ?


    Chodziło mi o to żeby na x-7 były 4 Bossy to ze są 4 kubiki to wiem juz od 2008 roku :)
     
    Andromeda5 lubi to.
  8. W czasie eventu Vortex of Terror każdy z nas mógł otrzymać nagrodę x1,5 ze wszystkich bossów.

    Na x-7 jest tylko jeden boss. W końcu najwyższy dowódca krysiek jest jeden :p

    Przechodzę do tematu wątku. Uważam, że byłoby nie w porządku, gdyby tak nagle nagrody zostałyby podwojone albo nawet częściowo odjęte. Każda zmiana nagród ingeruje w ekonomię gry.
     
  9. Cupak

    Cupak User

    Ale najbardziej to chyba ingerują boty :p
     
  10. Andromeda5

    Andromeda5 User

    I tu się z Tobą nie zgodzę. Większe zarobki w tej grze nakręciły i rozruszały by te grę, pewnie przyciągnęło by to wielu nowych graczy. Proszę pamiętać, że nadmiar urki w tej grze nie jest lokowany na lokacie w banku tylko przeznaczany byłby na ammo i wyposażenie (empy, bostery, niewidki itp.) do walki PvP bo o to w tej grze chodzi. W końcu była by szansa, że tak gra stała by się grą taką jaką jest reklamowana.:D
    Podsumowując jestem na tak za mało jest miejsc oprócz kubików które dawały by porównywalną ekonomikę gry.
    Powiem więcej: mapa 5-3 czyli "palka" świeci pustkami należało by zmienić przelicznik z 15:1 na 10:1 i zobaczyć jak wpłynie to na zachowanie graczy. Można by było nawet taki "Event" 2 tygodniowy zrobić z misjami na zbieranie palladium.
    A co powiesz o zmniejszeniu nagród w ramach obecnego skryptu "anti-bot" ?
     
  11. Pomysł spoko, ale 1. wątpię ze takie coś by nakręciło nowych graczy XD . 2. Pallka wcale nie świeci pustkami, ale automatami :p, 3. Myślę, że w erze automatów przelicznik 15:1 i tak jest spory bo ładnie na tym trzepią energie i tak a zresztą BP i tak by tego w życiu nie zmieniło na 10:1.
     
  12. dokladnie tydzien na palce na atomacie moga wyciagnac 20k energi
     
  13. Andromeda5

    Andromeda5 User

    Oboje macie rację. Mi wyszło, z obliczeń że wyciągają około 15k energii. To i tak dużo, przy tym przeliczniku, ale założenia które poczyniłem to że zbierają 24h i gracze nie wpadają na palladium jej czyścić z botów. Nie wiem jak jest dzisiaj bo już kilka lat nie zbierałem palki:D , ale po tym co napisaliście to mój pomysł jako taki jest problematyczny, ale ja i tak bym proponował zrobić taki Event aby sprawdzić jak to wpłynie na Grę. Przyciągniecie botów na palkę ma kilka zalet:
    1. przestaną podbierać alieny ludziom;
    2. na palladium nie są tak uciążliwe bo ilość palki pojawiającej się jest uzależniona od ilości graczy na mapie;
    3. ubicie bota na palce rządzi się innymi prawami niż na zwykłej mapie: jak odrodzi się w tym samym miejscu to łatwo i tanio go od razu kolejny raz ubić, a jak odrodzi się na teleporcie to musi z powrotem dolecieć na palkę a to zajmuje czas, na mapie po ok 50 sekundach ubity bot wraca do bicia kubika z pełnymi osłonami i hp.

    No ale żeby nie było takich przegięć to na palce też powinna obowiązywać reguła/zasada "anty-botowa" gry 10h-12h/dziennie.
     
    Legenda lubi to.