Witam

Temat na forum 'Archiwum reszty' rozpoczęty przez użytkownika *L*I*S*E*K*, 30 kwietnia 2020.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
  1. jazon161

    jazon161 User

    za darmo nie ma pd powarzka powinna leciec to widac ze sa gracze i gracze
     
  2. Czyli co nie czekamy już na to co centrala zrobi tylko co zrobi nasza nie ogarnięta w niczym pomoc techniczna ? Wystarczy zobaczyć najlepsze wyniki w powazaniu ostatniego tygodnia by zauważyć ze hmm cos jest nie tak ? A z drugiej strony po co robić cokolwiek jak można czekać na tickety i wysyłać w odpowiedzi automaty .
     
  3. warrriat

    warrriat User

    W regulaminie masz wyraźnie napisane jakie są kary i za co. Prosiłbym Cię również żebyś starał się pisać zrozumiale i poprawną polszczyzną.
     
  4. MOD_MIKUS

    MOD_MIKUS S-Moderator Team Darkorbit

    Drogi graczu,
    To są instrukcję od TL_Eviana. Zebrane informację zostają przekazane do centrali.

    Pozdrawiam,
    MOD_MIKUS
     
  5. po prostu są super graczami..... ja tyle powazki nie wbiłem od poczatku tej gry jak gram ponad 10l.
     
  6. Koszmar

    Koszmar User

    zgłaszałem kilka razy bugownie powazania i nic z tym nie robicie wysyłałem linki z profilami graczy i tez nic. czy wy jestescie powazni ???
     
  7. warrriat

    warrriat User

    Witam Koszmar. Czy umie Pan czytać ze zrozumieniem?
    Jest wyraźna instrukcja co należy zrobić w wypadku podejrzenia zbugowania punktów poważania/użycia jakiegokolwiek innegu błędu gry na jakimkolwiek koncie.

    1. Znaleźć profil pilota tego konta.
    2. Wysłać ticketa, w którym wyraźnie opisze się problem oraz dołączy profil pilota podejrzanego.
    3. W wypadku otrzymania odpowiedzi z prośbą o dołączenie dodatkowych informacji w wiadomości zwrotnej, zrobić to.
    4. Cierpliwie czekać na rozwiązanie problemu.

    Wasza frustracja jest bardzo zrozumiała, bo przykładowo straciliście kapitana, sierżanta czy szefa generała. Rangę, na którą w wielu wypadkach "pracowaliście" latami. Musicie jednak zrozumieć kilka podstawowych spraw.

    Pomoc techniczna/support przyjmuje każde wasze zgłoszenie, niezależnie od tego czy jest czy też nie jest uzasadnione. W przypadku, który może ona rozpatrzeć samodzielnie (wulgarny nick, odwołanie od bana, podkładanie statków, utknięcie we wrotach i.t.p) robi to. Oczywiście nie informując o wynikach w części przypadków, co zresztą zaznacza w odpowiedzi na ticketa.

    Jest również taka ewentualność, że (niestety/stety) rozwiązanie problemu nie będzie przez nich możliwe. W takim wypadku przesyłają sprawę wyżej, do centrali. I tu pojawia się problem(w waszym myśleniu). Nim centrala ukarze wszystkich, którzy dopuścili się wykorzystania błędu, musi dojść do tego w jaki sposób to było zrobione. Nie może ukarać graczy wedle waszego widzimisię; tylko dlatego, że waszym zdaniem 2mln rsb to jest niemożliwa to zdobycia suma; albo że ten i ten mają za dużo punktów poważania. Musicie zrozumieć, że nie jest to takie proste, że pstryk i już buga/błędu nie ma konta, a konta zbanowane.
    Powielając tematy tylko wywołujecie frustrację (przynajmniej u mnie byście wywołali) osób, które wam odpowiadają.​
     
    Ostatnie edytowanie: 14 maja 2020
    =Aspazja= lubi to.
  8. Bany za event są. Gdzie są bany za poważanie?
     
  9. MOD_MIKUS

    MOD_MIKUS S-Moderator Team Darkorbit

    Drodzy gracze,
    Temat zamykam - już kilka razy informowaliśmy jak należy postępować z takimi kontami.

    Pozdrawiam,
    MOD_MIKUS
     
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.