Wojna z botami...:)

Temat na forum 'Zbiór aktualizacji i pomysłów' rozpoczęty przez użytkownika ola-ola, 10 grudnia 2019.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
?

Jesteś za Wojną z botami?

  1. -tak...

    76,5%
  2. -obojętne..

    0 głos(ów)
    0,0%
  3. -nie...

    23,5%
  1. ola-ola

    ola-ola User

    Po przeczytaniu sporej części Waszych wypowiedzi na forum można w dosyć szybki sposób wywnioskować ze ogromnym problemem graczy nie tylko nowych ale też twz. "średnich" i przede wszystkim uczciwie grających są BOT-y. Grając , czytając i obserwując zauważalne jest że niektórzy mają sposoby na eliminowanie niektórych botów. W jakiś sposób segregują kto lata za pomocą programów i strzelają do nich. Z tym że jest to mały procent dążenia do uczciwej gry. :) Skoro BP, programiści, informatycy nie radzą sobie z narastającym problemem należałoby wziąć sprawę w swoje ręce. Można robić zbiorowe w większych ilościach graczy zebrania, niektórzy właściciele serwerów TS-a lub Discorda udostępnić adresy ogólnych kanałów gdzie można usprawnić wyloty na wcześniej obczajone boty i konkretnie do znudzenia strzelać lub jeszcze w inny sposób eliminować nieuczciwych graczy( na pewno macie jakieś pomysły). Należało by ustalić potwierdzenie którego bot by nie wykonał podczas sprawdzania czy jest to bot czy zwykły gracz np. odpowiedź potwierdzająca na czacie lub wykonanie trzech kółek wokół własnej osi statku po ataku kilu statków z rakiet. Jest to tylko taki mój zwykły pomysł który może pomógłby większej ilości graczy na pewno urozmaicił i poprawił przyjemność grania.
    Można jakoś wykorzystać te mieszane klany które teraz są na porządku dziennym i wywołać wojnę- NIE miedzy sobą- tylko miedzy -uczciwymi i nieuczciwymi graczami-. Jeśli ktoś ma dodatkowe pomysły i opinie czy to dobry pomysł co do "Wojny z botami" to piszcie...
    (Bociarze też ...hihihi..)

    pozdro... :)
     
  2. Ankalagon

    Ankalagon User

    Problem jest trochę bardziej skomplikowany. Jeden z czynników to chociażby taki, że gracz, który boci dajmy na to tydzień, drugi poświęca na ubijaniu tych botów. Jedni latają na bocie zbierając palkę a po południami samotne lub w parach wylociki - przeważnie na boty ale tez i graczy. Jakiekolwiek sprawdzanie to parodia. Z tych botów korzystają wszyscy jedni na podczepkę do misji, drudzy dla samych misji inni w jeszcze inne sposoby. Ogólnie pomysł moim zdaniem jako takiej walki jest ok, jednak tak czy inaczej spełza to do indywidualnych zachowań i działań. Jestem zdania, że jeżeli masz kręgosłup moralny i nie zadajesz się z oszustami to zrywasz kontakty i działasz - jednak czy ta gra jest tego warta? W tej grze jest może mały promil graczy, którzy nigdy niczego nie zrobili wbrew tzw "regulaminowi" Samemu zadaj sobie pytanie czy nie mam multikont, nie podstawiałem się koledze itp itd. Boty to jedna z wielu stron tego medalu nieuczciwości. Więc jak walczyć z jednym to należałoby walczyć też i z pozostałymi nieprawidłowościami.

    Swego czasu latałem na boty ale zrobiło się to nudne - w kółko niszczyć te same osoby na tych samych mapach i o tej samej porze. Szkoda czasu. Może niech sobie bocą po co być przysłowiowym psem ogrodnika, który sam nie weźmie i innemu nie da?

    Jeśli natomiast chodzi o walkę z botami. Wydaje mi się, że banowania powinny być bardziej dotkliwe jednak prowadzi to do innych konsekwencji i może się nie sprawdzić ( aczkolwiek jestem zwolennikiem radykalnych posunięć), ubijanie, też się nie sprawdzi. Jedyną rozsądną metodą jest adekwatne wysokie wynagradzanie uczciwych graczy tak by bocenie nie było opłacalne / lub kary za bocenie adekwatnie dotkliwe. I tego typu działania powinny być po stronie BP, jednak ostanie nowinki techniczne BP dowodzą, że pomimo, być może i dobrych chęci, nie wychodzi im to, a obrywają za to wszyscy po równo.

    Boty jako biznes. Tak, ja uważam, że producent botów ma niezły biznes i mogę zakładać, że producentowi gry jest to w jakiś sposób na rękę ( bez zbędnych komentarzy co jak i dlaczego ). Jak widać sprowadza się to do nie raz już wspominanej walki z wiatrakami.
    A dlaczego? między innymi dlatego, że walka z przeciwnikiem, który jest lepiej wyposażony, ma więcej waluty, jest go o wiele więcej i jest mu wszystko jedno ile razy będzie padał o czymś świadczy. Odbije się to tylko na tych co będą próbować zwalczać boty.

    Na podstawie tego co napisałem wyżej czy ktokolwiek będzie zainteresowany ubijać kolegę z klanu? Nasuwa się też wiele pytań - np jak zweryfikujesz czy ktoś jest uczciwy czy tez nie? biorąc pod uwagę chociażby to o czym napisałem na samym początku. Jak zapamiętasz uczciwych i jak rozróżnisz nieuczciwych. W realu są do tego celu powołane odpowiednie instytucje, które też nie dają sobie z tym rady.

    Próbować można tylko żebyśmy nie skończyli jak Don Kichot z La Manchy.

    Podsumowując, ja zagłosowałem na "Tak" ale nie dlatego, że uważam, że widzę w tym jakąś nadzieję na wyeliminowanie botów, widzę możliwość rozrywki i jestem ciekaw czy coś z tego dalej wyniknie czy skończy się to tylko na pomyśle.
     
    Ostatnie edytowanie: 10 grudnia 2019
  3. A ja mam inną koncepcje na to :)

    Mój pomysł polega by utworzyć zakładkę "zgłoszenia" gdzie byśmy mogli danego gracza zgłosić za nie uczciwe korzystanie z gry :)

    Uwierzcie że jak programiści DO by dostali na 1 gracza więcej niż jedno zgłoszenie to by musieli z nim coś zrobić :)

    Także mój pomysł jest bardziej realny :)
    A żeby to się jeszcze bardziej opłacało to za zgłaszanie nieuczciwych graczy dostawalibyśmy randomową nagrodę np 1000 urki. I Uwierzcie że to ludzi by zachęciło do wspólnej walki z "botami" których jest 2/3 graczy online :)

    A przede wszystkim gracze by już nie odpalali bota bo by się martwili o konto :)

    Pozdrawiam
     
  4. Ankalagon

    Ankalagon User

    A co zrobisz jak ktoś/ grupka osób/grupka multikont sobie dla żartu ciebie tak z 50 lub więcej razy zgłosi?
     
  5. BP by analizowało twoje konto na okresie 1 tyg na przykład analizując zarobek straty itp :)
    Jak by nie mówiąc każde konto zostawia po sobie jakiś slad :) i to na prawde widać kto jak gra :)
     
  6. Ankalagon

    Ankalagon User

    to się zdecyduj, BP ma brać w tym udział czy gracze. Logicznie, jeśli BP nie robi tego teraz to garstka graczy ma ich do tego przymusić dzięki zakładce do zgłaszania, którą proponujesz? Inna forma zakładki już istnieje nazywa się "napisz do PT" - widać efekty zgłoszeń? A może trzeba zadać inne pytanie kto z tej " zakładki" korzysta w celu zgłaszania botów?
     
    Ostatnie edytowanie: 16 grudnia 2019