Wrota ALFA - poradniki graczy

Temat na forum 'Dyskusje na temat gry / Informacje zwrotne' rozpoczęty przez użytkownika BA_THOR, 6 grudnia 2013.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. BA_THOR

    BA_THOR Guest

    Witajcie Kosmiczni Piloci!

    Tutaj można zamieszczać propozycje swoich poradników do wrót Alfa bądź nanosić poprawki co do poradników innych użytkowników forum.


    Pozdrawiam
    BA_THOR
     
  2. To może zacznę jako pierwszy :) Mam nadzieję, że się spodoba, bo troszkę nad tym czasu spędziłem :)

    Zaczynajmy:

    Alfa jest najłatwiejsza ze wszystkich wrót, ponieważ jak każdy(albo nie każdy) wie alieny mają podstawową ilość HP i osłon.
    Aby przejść wrota Alfa nie trzeba mieć nawet starej fulki. Starczy Goliath lub Vengeance, ok 15 lf-3, kilka BO-2 i trochę czasu( tyczy się do słabszych graczy, bo SFE robią w kilkadziesiąt minut)


    Jeśli macie kamikaze to nie ma problemu ze zrobieniem.

    To od początku:

    40 streuner

    Stoimy na środku, alienki podlatują, ubijamy po kolei.

    40 lordakia

    Można stać, a można sobie kręcić, to zależy od wyboru gracza

    40 mordon

    Podlatujemy po kolei do każdego i ubijamy, ale uwaga, bo grupka mordonów może zadać ładny cios, więc jeśli zbierze się takowa grupka to trzymać się lepiej poza zasięgiem ich strzałów

    80 saimon

    Tutaj przyda się full speed, nie czekamy, aż zbiorą się w grupę, tylko podlatujemy od razu i ubijamy, potem orbitujemy w koło

    20 devolarium

    Dość nudna fala, wystarczy kręcić w kółko, full speed nie potrzebny dlatego uzbrajamy się na full bicie

    80 krystallin

    Tutaj będzie o wiele trudniej niż w poprzednich falach, przydadzą się szybkie konfy i dość duże bicie, zbieramy wszystkie w jedną grupę i kręcimy wkoło mapy, gdy jeden ucieka na "żyletkę" nie dobijamy od razu tylko zaznaczamy następnego i tak do samego końca, później dobijamy "żyletki" po rogach.(Mi za pierwszym razem ta fala poszła ok.65 minut)

    20 sibelon

    Bardzo nudna i monotonna fala, nic tylko kręcimy i czekamy, aż będą padać

    80 sibelonit

    Tak jak w Krystallinach

    16 krystallon

    Tutaj nie potrzeba full speedów, ale i nie mało osłon, bo Krystallony potrafią walnąć ok. 80k, kręcimy niczym na normalnej mapie. Polecam poćwiczyć najpierw na mapie x-7, x-6, żeby jakieś doświadczenie było :)

    30 protegit

    Ostatnia fala i zarazem trudna. Tutaj sprawdzone są 2 full speedy, ok. 80-100k osłon
    Gdy tylko się pojawią podlatujemy i ubijamy, tutaj polecam amunicję x-2,x-3. Tak przelatujemy wkoło mapy podobnie jak przy krystallinach i sibelonitach, pozwalamy odlecieć im na rogi, potem tylko dobijamy żyletki i skończone.


    No i nagroda oczywiście :)
    Gratulację, Przeszedłeś wrota Alfa :)


    20 000 Uridium
    20 000 Amunicji laserowej typu UCB-100
    100 000 Punktów Poważania
    4 000 000 Punktów Doświadczenia
    2 CDD
    2 Kupony Naprawcze


    Poradnik by שєภ๏๓. Kopiowanie i udostępnianie bez zgody autora zabronione.
     
    Alfa.Star lubi to.
  3. VVened

    VVened User


    Raczej kilka, kilkanaście minut :)
     
  4. deidara625

    deidara625 User

    Hah oni to nawet pchełkami robią :)
    Poradnik dobry!
     
    kris0211. i Zaraz_Pękniesz lubią to.
  5. Schneider

    Schneider User

    Początkujacym polecam skupic sie na protkach czylu na jedynej fali ktora podczas debiutu w tych wrotach sprawila mi troche problemów.
     
  6. Caven78

    Caven78 User

    Mała porada, Nie dobijajcie do konca alienow tzn. nie omijajcie grupy goniąc uciekajcego np mk. Zawsze gdy alien zaczyna uciekać, zrezygnujcie z bicia w niego tylko zaznaczcie sobie innego alienka z grupki.
     
  7. Szymoncena

    Szymoncena User

    A ja jak długo bym robił mam 15lf-3 5 BO-2 full irys 1 hawock golec ;)
     
  8. Jeśli masz premkę, peta i kamyka to zrobisz raz dwa. Jeśli nie to trochę czasu ci to zajmie, biorą pod uwagę, że masz tylko 15lf3 :) Moim zdaniem zajmie ci to co najmniej 3-4h :p
     
  9. Ja robiłem z przerwami około 4h może troche ponad Golec 15fl3, bf02 i kilka gorszych, w dronach lf2 plus bf02 full 4irki i 4flaxy i w peciku 1 lf2 Najgorsze były 16 krystallon :)
     
  10. sMoKe#BaCk

    sMoKe#BaCk User

    Ja robie aLL VEGANCE :D bez peta I DOBRZE IDZIE :)
     
  11. pajak117

    pajak117 User

    golcem byłoby szybciej(+5xlf3 > 5x150 dmg)
     
  12. mam pytanie jeżeli robiłem wrota alfa miałem jedno życie zginełem i nie mam już wrót to gdy je postawie od nowa znowu będę mieć ostatnią fale czy muszę wszystko od nowa?
     
  13. Donatan

    Donatan User

    Wszystko od nowa,pisz do suportu o zwrot(napisz o lagach)
     
    Zaraz_Pękniesz lubi to.
  14. Kurcze szkoda ;/ , a najgorsze jest to ze bym je skonczyl gdyby nie wlasnie te lagi i problem z moim komputerem wyskakuje mi jakis błąd przez co na chwile zawiesza mi sie gra a tam wystarczy 10 sec i po tobie (pierwsze 2 razy padłem przez ten błąd a ostatni raz to przez lagi a nie wiem skąd one jak internet mam dobry) no cóż to od nowa wszystko ;( jeszcze napisze do nich może coś odzyskam

    Tak :) odzyskałem wrota i już skończone, dzięki za wszystko.Pozdrawiam ;)
     
    Ostatnie edytowanie: 11 lutego 2014
    FindnAme i Zaraz_Pękniesz lubią to.
  15. Headache

    Headache User

    Alfa jest banalna mam Golca 6 LF-3 reszta LF-2 osłony B02 było 5 szt reszta A03, drony 2 irki reszta flax, d kryśki po prostu nuda jedynie protki robią się ciekawsze czekam teraz na bete
    co do lagłow proponuję obniżyć ustawienia grafiki do minimum i wówczas chodzi płynniej
     
    FindnAme lubi to.
  16. pajak117

    pajak117 User

    co do lagów - robić wrota o 4-5tej rano :p wtedy nie ma lagów w ogóle - sprawdzałem tego samego dnia w sobotę kiedy jest przeludnienie - serwer obciążony to lagi są... ergo, robić tylko wtedy wrota jak jest mało ludzi na serwerze.
     
    ANGEL_UA lubi to.
  17. Donatan

    Donatan User

    Robię wrota o każdej porze dnia i nie mam lagów.
     
  18. Raghveir

    Raghveir User

    Pytanie dotyczące protegitów we wrotach - jaka jest teraz najlepsza taktyka? Miałem sporą przerwę i chyba coś się zmieniło w ich zachowaniu. Kiedyś wystarczyło dobrać odpowiednią ilość generatorów szybkości i wystarczyło ciągać proty od rogu do rogu i ubijać po kolei.

    Teraz zauważyłem (dokańczałem zostawione wrota) że każdy prot po otrzymaniu obrażeń ucieka do tyłu przez co tracę zasięg na niego i muszę zaznaczać nowego żeby bić dalej, samemu nie otrzymując obrażeń. Przyznam mnie to zaskoczyło, trzeba było korzystać z lepszej ammo żeby jakoś poszło ;) Fakt że teraz można naprawiać się w locie co sporo ułatwia, ale jednak bicie jest wydłużone.

    Ktoś ma jakieś sugestie? :) Zaznaczam że nie używam PETa z Kamikaze. Mam starą FE - 30lf3 1 lf4, 8 irysów, max osłonek i generatorów, 25 PP.
     
  19. Sinet12

    Sinet12 User

    ja je robie tak ze ustawiam szybka konfe full bo2 w dronach zbieram wszystkie w grupe puszczam kamyka a potem dobijam w rogu :)
     
  20. Raghveir

    Raghveir User

    Właśnie dlatego zaznaczyłem że nie mam Kamikaze jeszcze, a jak będę miał to nie wiem czy skorzystam (gram bez premki) ;P Interesuje mnie staromodne strzelanie, jak w czasach PRE-P.E.T ;D