Sugestie Wrota fabularne - mój pomysł, wasze propozycje.

Temat na forum 'Archiwum reszty' rozpoczęty przez użytkownika Aster, 16 lutego 2018.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
?

Czy chciałbyś aby takie wrota pojawiły się w DO?

  1. Oczywiście że tak!

    36 głos(ów)
    76,6%
  2. Raczej tak.

    6 głos(ów)
    12,8%
  3. Nieee...

    3 głos(ów)
    6,4%
  4. Nie mam zdania.

    2 głos(ów)
    4,3%
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
  1. Aster

    Aster User

    Witam wszystkich. Podczas moich rozmyślań na temat DO wpadłem na dosyć nowatorski pomysł. A mianowicie - a gdyby tak stworzyć wrota które posiadałyby no... coś na kształt fabuły. Wiecie o co chodzi - interakcje z NPC, dialogi, specjalne misje itd. Ogółem rzecz biorąc - byłyby to wrota inne niż wszystkie.
    Cała akcja postępowałaby w rytm fabuły. Na specjalnej mapce gracz miałby do wykonania określone zadania za które dostawałby nagrodę. To jak potoczy się rozgrywka byłoby zależne od decyzji jakie podejmie gracz.
    To tak w dużym skrócie. Pytam się was wprost - czy chcielibyście aby coś takiego zagościło w Dark Orbit?
    Oddajcie proszę swój głos w ankiecie. :)
    Piszcie też pomysły jakie przychodzą wam do głowy.
    Pozdrawiam!
     
  2. Zawsze jakaś odskocznia od tej monotonii.
     
  3. Vito34

    Vito34 User

    a niby jak wyobrażasz sobie sposób nagród to co zaproponowałeś nie sprawdzi się
     
  4. Bardzo ciekawy pomysł. Pytanie tylko czy zaprogramowanie takich wrót w tej grze jest możliwe. Sposób na nagrody będzie chyba najmniejszym problemem, ale mój przedmówca, który zapewne jest urodzonym pesymistą napisał coś byle tylko coś napisać.
     
    poland102 lubi to.
  5. gigamen

    gigamen User

    @Ghost_User coś dla ciebie:D

    Sama idea super, w sumie takie mini-RPG. Zapewne byłyby to wrota na kilka dni, więc bardzo ciekawe:D
    Czekam na pomysły innych
     
  6. Aster

    Aster User

    Może tak - gdy już gracz wskoczy w te wrota, to np. tuż przy nich czeka zleceniodawca. Ikonka przy nim będzie taka sama jak przy Nyx. Gracz będzie miał do wyboru powiedzmy 2 misje. Po ich wykonaniu gracz otrzymuje określoną nagrodę, po czym odblokowują się kolejne. Zleceniodawcy mogą się w międzyczasie zmieniać. Wrota mogą być podzielone na stopnie trudności i możliwe do odblokowania np. po osiągnięciu określonego levelu, lub złożeniu ich.

    Mam nadzieję że nieco rozjaśniłem tą kwestię. ;)

    Pozdro!
     
  7. Ghost_User

    Ghost_User User

    Let's try (spróbujmy)

    To tylko propozycja!

    Powiedzmy że skaczemy. Obok nas pojawia się jakiś statek z ikonką misji. Przyjmujemy ją. Mamy zniszczyć 5 jakiś alienów. Wylatują jak normalnie we wrotach. Niszczymy je. Lecimy do tego pierwszego. Dostajemy nagrodę - Urkę, PD, Poważanie, Kredyty i możliwość skoku dalej "w głąb wrót". I tak dalej na kolejnych mapach.

    Co myślicie? Tak, mogę dać propozycję wyglądu map.
     
  8. gigamen

    gigamen User

    A może niech wrota składają się z kilku map, między którymi będzie można dowolnie skakać?
    Na różnych mapach mogłyby być różne rzeczy, np. alienki, surowce, misje itp.


    To również tylko propozycja
     
  9. Ghost_User

    Ghost_User User

    To mają być fabularne, ale czemu nie? Może będzie jakoś tak :
    Jeden NPC daje kilka misji do wyboru. Każda kieruje na inną mapę. Ostatecznie jednak wszystkie się "zbiegają", a my pokonujemy jakiegoś głównego bossa
     
  10. gigamen

    gigamen User

    Ja wyobrażam sobie te wrota jako coś w stylu małego RPG, chociaż fakt, zapomniałem o fabule.

    Aster zaproponował, żeby decyzje gracza miały wpływ na rozwój wydarzeń.
    A może inaczej-'dobre' decyzje zwiększałyby końcową nagrodę (musiałyby wymagać więcej pracy, pobocznych misji itp. niż szybkie przechodzenie wrót), a 'złe' zmniejszały?

    Kto to zaprogramuje?:confused:
     
  11. kris0211.

    kris0211. User

    gigamen lubi to.
  12. Ghost_User

    Ghost_User User

    No to zróbmy coś takiego :
    [​IMG]
    Prostokąt nie odzwierciedla koloru mapy tylko to, czy jest "dobra" czy "zła".
    Po pojawieniu się na mapie możemy zrobić wyzwanie które "zaprowadzi" nas na mapę "dobrą'' lub "złą". Wykonanie zadanie "dobrego: poskutkuje zwiększeniem nagrody na koniec wrót, a "złego" - zmniejszeniem. Ostatecznie jednak możemy przejść ze "złej" mapy na "dobrą" mapę lub odwrotnie. Na końcu pokonujemy głównego bossa.

    A ktoś w ogóle to zrobi?

    Utknęliśmy na zbieraniu informacji
     
  13. gigamen

    gigamen User

    Przydałby się też jakiś element losowości, żeby droga do maksymalnej nagrody zawsze była inna. Ktoś coś?
     
  14. Ghost_User

    Ghost_User User

    To jest DarkOrbit a nie jakiś MMO RPG z prawdziwego zdarzenia :p
     
  15. gigamen

    gigamen User

    Racja, nie komplikujmy i tak skomplikowanej rzeczy:p

    Najgorzej będzie jak skończony projekt 'utknie' tak, jak 3. gala (zakładając, że ktoś będzie chciał to dać na angielskie/niemieckie forum). Ale do tego długa droga:rolleyes:
     
  16. Aster

    Aster User

    Przepraszam że projekt 3 gali utknął w miejscu, ale na razie nie mam głowy by się tym zająć. Ktoś musiałby mi w tym pomóc. :(
    Jakby co, to dodałem nową misję.

    A wracając do pomysłu - przedstawiam wam moją wstępną (jeszcze nierozwiniętą) propozycję:

    Nazwa wrót: Wrota Ares
    Opis wrót: Kosmiczny pilocie! Stała się rzecz straszna! Generał Lionell zaginął podczas akcji uwalniania jeńców z rąk piratów! Został on albo pojmany albo zabity. Musimy działać szybko i zdecydowanie! Udaj się natychmiast do systemu Aresa, by odkryć, co tam się wydarzyło! Zrób wszystko aby uratować tego wspaniałego bohatera! Nie mamy chwili do stracenia! Nadzieja zawsze umiera ostatnia...

    Dalej rozwińcie to sami. Dzisiaj wyjątkowo nie mam w sobie nawet krzty weny. Wszystko przez tą przeklętą grypę! Ech... :confused::mad:
     
  17. Ghost_User

    Ghost_User User

    Wolałbym jakieś realne ciało niebieskie. Nie mam zdania na temat opisu.
     
  18. Aster

    Aster User

    Hm... To może wrota Syriusza? :)
     
  19. Ghost_User

    Ghost_User User

    Wolałbym coś z planetami, a układ Syriusza to biała gwiazda ciągu głównego oraz biały karzeł. Może Ran (Epsilon Eridani)?
     
  20. Aster

    Aster User

    Hmm... A może Methuselah? To chyba najstarsza planeta jaką odkryto.
     
    gigamen lubi to.
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.