Sugestie Wrota fabularne - mój pomysł, wasze propozycje.

Temat na forum 'Archiwum reszty' rozpoczęty przez użytkownika Aster, 16 lutego 2018.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
?

Czy chciałbyś aby takie wrota pojawiły się w DO?

  1. Oczywiście że tak!

    36 głos(ów)
    76,6%
  2. Raczej tak.

    6 głos(ów)
    12,8%
  3. Nieee...

    3 głos(ów)
    6,4%
  4. Nie mam zdania.

    2 głos(ów)
    4,3%
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
  1. A ja proponuję wrota o nazwie KINDER NIESPODZIANKA.

    Składają się z 77 części, ale każda część to nowy surowiec w kosmosie, który zdobywamy niszcząc jakiegoś nowego aliena lub stare.
    Wypadanie surowca według widzi-misia ustalonego przez BP.

    Kiedy już złożymy te wrota, to cały pic polega na tym że skacząc w nie, każda fala to fala z innych dostępnych w grze wrót dobierana na zasadzie losowości. Wrota będą miały 15 fal, a nagroda za nie, to nagroda za wrota z których ostatnia fala alienów będzie pochodzić. - Czyli jak dostaniemy 80 kristaliinów z Gammy, to nagroda będzie wynosić jak za przejście Gammy.


    Dobre ?
     
  2. Ghost_User

    Ghost_User User

    Być może jako inne wrota, ale raczej nie jako "fabularne"
     


  3. O jejku, to się doda okienko na każdej fali i kilka zdań w nim dlaczego tak a nie inaczej się dzieje i będą fabularne. :rolleyes:
     
  4. Ghost_User

    Ghost_User User

    Mam jeszcze inny pomysł.
    Po wskoczeniu na mapę od NPCa będącego rodzajem kontroli misji przyjmujemy na początku jedno zadanie. Po jego wykonaniu pojawią się dwa. Jedno jest "fabularne", a drugie poboczne, a jego wykonanie zwiększa końcową nagrodę o 10%. Można przyjąć i wykonać 2 na raz lub najpierw jedno potem drugie. Wykonanie "fabularnego" daje nam dostęp do 2. mapy wrót gdzie schemat się powtarza, ale np. z dłuższym pobytem na mapie lub z większą ilością zadań pobocznych. Opisy zadań będą związane z fabułą, ale nie dotyczy to wszystkich pobocznych.
    Mi to przypomina coś co nazywa się "Ariadne's Thread" z pewnej gry

    Co myślicie?
     
    Aster i gigamen lubią to.
  5. gigamen

    gigamen User

    Fajny pomysł.
     
  6. Ghost_User

    Ghost_User User

    Zobaczymy co powiedzą inni (mam nadzieje że któryś z pomysłów przejdzie i w końcu zaczniemy robić misje, alieny itd.)

    EDIT : To mają być piraci, tak? Doróbmy kolejne rodzaje, które niekoniecznie nadadzą się na 5-x, ale do tych wrót jak najbardziej. Przykład :
    Nazwa : -=[ Sniper ]=-
    HP : 200.000
    SH : 200.000
    Obrażenia : 4.000 w zasięgu Saboteura
    Nagroda : PD - 24.000 ; Poważanie - 75 ; Kredyty - 128.000 ; Uridium - 48
    Cargo : Prometium/Enderium/Terbium - 240 ; Prometid/Duranium - 36 ; Promerium - 8
    Zachowanie : Trochę silniejszy Saboteur. Też jest agresywny i też posiada specjalną umiejętność. Pojawia się w rogach mapy i co 10 s. strzela w gracza pociskiem wyglądającym jak strzał z białki zadającym 25.000 DMG. Strzela tak zawsze jeśli gracz jest poza zasięgiem jego normalnej broni.
    Szybkość : 420
    Boss : NIE
    Uber : TAK - Jest 8x mocniejszy, zadaje 8x większe obrażenia i daje 8x większą nagrodę. Jego broń snajperska zadaje 2x większe obrażenia.
    Wygląd : Wielkości Devolarium ; w kolorach piratów
    [​IMG]
     
    Ostatnie edytowanie: 20 lutego 2018
  7. gigamen

    gigamen User

    Nie umiem wymyślać nazw, więc daję jakieś związane z piratami i morzem.

    Nazwa: Buccaneer
    HP: 400.000
    SH: 500.000 /70%
    DMG: 10.000-5.000, im blizej gracza tym mocniej bije (zasięg: 2x zasięg gracza).
    Prędkość: 400
    Zachowanie: Po stracie 95% HP zaczyna pulsować na czerwono (nie da się go wtedy bić, przestaje się ruszać). Po 5 sekundach wybucha, zadając 100.000 obrażeń w promieniu równem zasięgowi gracza (byłoby jakoś zaznaczone)
    Nagroda: 30.000 PD, 100 poważania, 135.000 kredytów, 50 uridium
    Cargo: P/E/T: 250, P/D: 45, Promerium: 10, Szansa na Bifenon/Aurus (% do ustalenia).
    Boss/Uber: Tak/Tak
    Wygląd: może jutro coś znajdę

    Pomysły na nazwę bossa: Kraken, Mobydick (MODki, mogę rozdzielić?), Neptunus (albo jakiś inny bóg morza), Squid.
    Oczywiście, nazwa nie musi być związana z morzem/piractwem, ale ja dałem akurat takie

    Będzie więcej, ale na razie tyle.
     
  8. kris0211.

    kris0211. User

    Alienek całkiem fajny, zwłaszcza mechanika autodestrukcji :)

    A może by tak kilka bossów? Skoro wrota mają być fabularne, to w zależności od podjętych decyzji walczylibyśmy z innym bossem? Wprawdzie wypadałoby to jakoś zbalansować, aby bossowie mieli porównywalny stosunek trudności do nagrody, ale wszystko da się zrobić.
     
    gigamen lubi to.
  9. gigamen

    gigamen User

    Też ciekawy pomysł, ale chyba ciężko to pogodzić z zasugerowaną fabułą (robienie kilku różnych pirackich bossów niby ma sens, ale po co?)
     
  10. kris0211.

    kris0211. User

    Hm, zawsze można zrobić "minibossa" - jeśli plan z kilkoma mapami i nieliniowością wrót wypali, to na każdej mapie może być inny boss, słabszy od głównego, a na samym końcu główny boss :D
     
  11. gigamen

    gigamen User

    Albo zrobić związane z tym misje poboczne. Niby mam wstępne pomysły na 1-2 bossy, ale poczekam i zobaczę, co z tego wyjdzie
     
  12. Ghost_User

    Ghost_User User

    Fajne, silniejsza Barracuda.

    Nazwa : -=[ Engineer ]=-
    HP : 250.000
    SH : 200.000
    Obrażenia : 7.500
    Nagroda : PD - 75.000 ; Poważanie - 128 ; Kredyty - 250.000 ; Uridium - 65
    Cargo : Prometium/Enderium/Terbium - 300 ; Prometid/Duranium - 48 ; Promerium - 12 ; Scrap - 3
    Zachowanie : Agresywny. Leczy innych piratów na takiej samej zasadzie jak Aegis - zostawia boje. Ich cooldown i efekty są niezmienione.
    Szybkość :
    Boss : NIE
    Uber : TAK
    Wygląd : Jutro dodam
     
    Ostatnie edytowanie: 20 lutego 2018
  13. Aster

    Aster User

    Burza mózgów trwa w najlepsze. Bardzo dobrze! :)
    Zrobię poprawki waszych pomysłów.

    A więc:

    Nazwa : -=[Healer]=-
    HP: 250.000
    SH: 250.000 (85%)
    Obrażenia: 6500 - 8500
    Nagroda: PD - 85.000 Poważanie - 200 Kredyty - 250.000 Uridium - 80
    Cargo: Prometium/Enderium/Terbium - 400, Prometid/Duranium - 65, Promerium - 20 Xenomit - 8
    Inne: 20% szans na 3 jednostki Scrapu.
    Zachowanie : Agresywny. Leczy innych piratów na takiej samej zasadzie jak Aegis - zostawia boje. Ich cooldown i efekty są niezmienione.
    Szybkość: O 25 jednostek większa niż Barracudy.
    Boss: NIE
    Uber: TAK
    Wygląd: Poczekam na propozycję.

    Dalej:

    Nazwa: -=[Buccaneer]=-
    HP: 500.000
    SH: 500.000 (80%)
    DMG: 12.000 - 35.000 (im bliżej gracza tym mocniej bije) (zasięg: 1,5x większy niż zasięg gracza)
    Szybkość: 270
    Agresywny!
    Prędkość: 400
    Zachowanie: Po stracie 90% HP zaczyna pulsować na czerwono (nie da się go wtedy bić, przestaje się ruszać). Po 5 sekundach wybucha, zadając do 100.000 obrażeń w promieniu równym zasięgowi gracza (byłoby to zaznaczone migoczącą pomarańczową poświatą). Im dalej gracz znajduje się od miejsca wybuchu, tym obrażenia mniejsze.
    Nagroda: 150.000 PD, 750 poważania, 800.000 kredytów, 350 uridium
    Cargo: P/E/T: 650, P/D: 110, Promerium: 50, Xenomit: 25 Palladium - 20
    Boss/Uber: Nie/Tak
    Wygląd: Poczekam na propozycję.

    Nazwa: -=[ Sniper ]=-
    HP: 300.000
    SH: 300.000 (90%)
    Obrażenia: 4000 - 6700 w zasięgu Saboteura
    Nagroda : PD - 95.000 ; Poważanie - 225 ; Kredyty - 225.000 ; Uridium - 85
    Cargo: Prometium/Enderium/Terbium - 350 ; Prometid/Duranium - 75 ; Promerium - 25 Xenomit - 10
    Zachowanie Trochę silniejszy Saboteur. Też jest agresywny i też posiada specjalną umiejętność. Pojawia się w rogach mapy i co 10 s. strzela w gracza pociskiem wyglądającym i brzmiącym jak strzał z białki zadającym równo 25.000 DMG mimo osłony. Poza tym nigdy nie chybia. Strzela tak zawsze jeśli gracz jest poza zasięgiem jego normalnej broni.
    Szybkość: 420
    Boss: NIE
    Uber: TAK - Jest 8x mocniejszy, zadaje 8x większe obrażenia i daje 8x większą nagrodę. Jego broń snajperska zadaje 2x większe obrażenia.
    Wygląd: Pasuje.

    Z niecierpliwością czekam na pomysły odnośnie bossów, misji i fabuły tych wrót. Sam postaram się coś dorzucić.

    A tak poza tym, to fajnie by było gdyby pojawili się tutaj piraci z 5-4 - Assasiny, Destructory i może też Dalaymon. Co wy na to? ;)
    Pozdrawiam!
     
  14. Ghost_User

    Ghost_User User

    To jaki pomysł na "działanie" wrót? Mój ostatnio zaproponowany? Czy coś innego?
    Przenieś też te pomysły na piratów z 5-4 po to, by wszystko było w jednym temacie.

    Wygląd Healera :
    [​IMG]
    W kolorach innych piratów. Wielkości Annihilatora
     
  15. Aster

    Aster User

    Wygląd jest OK. Lepiej by był ciut mniejszy od Annihilatora. Może je jeszcze zbalansuję jakby co.

    Mój pomysł na wrota jest taki: wrota powinny mieć w sobie elementy z RPG. Nasze decyzje mają wpływ na ich przebieg. Np. bronimy przyjacielskiego NPC przed wrogiem. Jeśli nam się uda - dostajemy nagrodę i specjalną misję, jeśli nie - wrota stają się trudniejsze, albo tracimy życie. Czyli wrota powinny być nieliniowe, ale bez przesady.
     
    gigamen lubi to.
  16. Ghost_User

    Ghost_User User

    No to może niech side-questy [zadania poboczne] pojawiają się w losowej kolejności, i może nawet nie wszystkie podczas jednego przejścia wrót? I może być tak jak mówisz - jeśli zrobimy takie zadanie to +10% do nagrody, a jak nam się nie uda -10%
     
  17. Aster

    Aster User

    Bardzo dobry pomysł. Można by pomyśleć o takich specjalnych, niezwykle rzadkich zadaniach pobocznych które odblokują nam nowy tor rozwoju fabuły, albo dadzą wypasioną nagrodę.

    Może w takim radzie zrobisz jakiegoś screena startowej mapy? :)

    Fabuła wrót Carina (moja sugestia na początek):

    - gracz pojawia się w prawym dolnym rogu mapy. Niedaleko niego, na minimapie pojawia się czerwony znak, po czym ukazuje się rozpaczliwy komunikat od porucznika Clovisa: Ratunku! Pomóż mi, błagam! Ci przeklęci barbarzyńcy dopadli nas podczas przeprawy przez mgławicę Carina! Wyrżnęli w pień prawie wszystkich naszych pilotów i porwali generała Lionella. Prawdopodobnie chcą od niego wyciągnąć informacje dotyczące kolonii na jednej z planet znajdujących się w tej mgławicy. Chcesz wiedzieć dlaczego? Otóż cała ta planeta składa się z... diamentu! Dobrze słyszysz! Za 2 ziemskie miesiące mieliśmy oficjalnie uznać ją za planetę należącą do ludzkości. Niestety... Piraci mają inne plany! Co gorsza, zawiązali sojusz wraz z Cubikonami i kilkoma innymi rasami obych, przez co są wspólnie jeszcze silniejsi i groźniejsi! Trzeba działać! I to w tej chwili! Kto wie, co zrobili już z naszym generałem...

    - po chwili ciszy pojawia się nowy komunikat: No nie! Znaleźli nas! Niech to szlag!

    - i teraz pojawia się komunikat dowódcy oddziału piratów - Crovena: Harrrr! Widzę że porucznik zdążył już wezwać wsparcie! Haaahaa! Desperaci! Wystrzelać ich jak kaczki! Co do jednego!!!

    CDN. :D
     
    Ostatnie edytowanie: 22 lutego 2018
    kris0211. i gigamen lubią to.
  18. Ghost_User

    Ghost_User User

    Co do fabuły... radziłbym wybrać coś innego, może być nawet fikcyjny system w tej konkretnej mgławicy, np.
    "(Wcześniej bez zmian) Chcą wyciągnąć od niego informacje o kolonii na bogatej w cenne surowce planecie podobnej do Ziemi która jest w tej mgławicy! Za 2 ziemskie miesiące mieliśmy oficjalnie uznać ją za planetę należącą do ludzkości. Niestety... Piraci mają inne plany. Co gorsza, zawiązali sojusz z kilkoma rasami kosmitów, przez co są jeszcze silniejsi! (Dalej bez zmian)"
    Trzeba przecież wytłumaczyć czemu są w tej mgławicy, prawda?

    Wygląd pierwszej mapy :
    [​IMG]
     
    Ostatnie edytowanie: 22 lutego 2018
  19. Aster

    Aster User

    Ok, mogę poprawić. A mapka mi się podoba.
     
  20. gigamen

    gigamen User

    Tło superowe, tylko trochę pusto.
     
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.