Wrota GAMMA - poradniki graczy

Temat na forum 'Dyskusje na temat gry / Informacje zwrotne' rozpoczęty przez użytkownika BA_THOR, 6 grudnia 2013.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. BA_THOR

    BA_THOR Guest

    Witajcie Kosmiczni Piloci!

    Tutaj można zamieszczać propozycje swoich poradników do wrót Gamma bądź nanosić poprawki co do poradników innych użytkowników forum.


    Pozdrawiam
    BA_THOR
     
  2. Skoro nikt nic nie napisał to może ja zacznę :D Wrota gamma są prawie identyczne jak beta i alfa, jedyne czym się różnią to siłą potworków i nagrodą.

    Fala 1. streunery
    Nie trzeba nic tłumaczyć

    Fala 2. lordakie

    To samo co wyżej stoimy w miejscu i bijemy

    Fala 3. mordony
    Jak tylko pojawia się mordonki to podlatujemy do najbliższego i zaczynamy bić. Praktycznie nie trzeba nic robić , ponieważ same zbiją się w kupę. Najlepiej i najwygodniej (dla mnie) ciągnąć je po mapie i po kolei ubijać. Jak ktoś lubi to orbitkuje.

    Fala 4. saimonki
    Nic ciekawego żadnego zagrożenia , chyba że ktoś "załapie" laga na krótka chwilę co dla słabszych skończy się pięknym wybuchem.

    Fala 5. devo
    Całkowity brak czegoś nadzwyczajnego, zbijamy devośki w grupę i po kolei ubijamy. Tak jak w mordonach ciągniemy po mapie albo orbitkujemy co kto lubi.

    Fala 6. małe kryśki
    80 krysiek w gammie potrafi uderzyć ładnego hita więc trzeba uważać. Ja robię dokładnie to samo co w becie. Ustawiam takie oto 2 konfigurację : 1 konfa (będzie ona nam służyła do bicia krysiek) full laserów na statku i dronach do tego 7 napędów i 8 osłon. Na drugiej konfiguracji montujemy wszystkie napędy na statku i wszystkie osłony do dronów czyli klasyczna konfiguracja ucieczkowa.
    Kiedy tylko kryształki zaczną się pojawiać zbijamy je w grupę na naszej 2 konfiguracji. Jak tylko będą w kupie przełączamy na 1 konfigurację i zaczynamy bicie.

    Fala 7. siby
    Taka sama sytuacja jak przy mordonach i devo , tylko dłużej schodzi.

    Fala 8. sibelionitki
    Jeżeli doszedłeś do tego etapu to znaczy, że z sibkami zrobisz to samo co kryśkami.

    Fala 9. Krystallony (specjalnie piszę to z dużej litery ponieważ dzisiaj padłem na nich 2 razy)
    Chyba najbardziej znienawidzona fala we wrotach totalna nuda. Jeśli ktoś robi gamme na słabszym wyposażeniu krychy zajmą mu kilka godzin. Jeśli we wrotach mamy przycięcia lub jesteśmy posiadaczami słabego internetu , praktycznie nie mamy tutaj czego szukać. Jedna krycha ma siłę uderzenia około 12-13k więc łatwo sobie przekalkulować co się z nami dzieje kiedy otrzymamy 3-4 takie serie.
    Kiedy krycha zaczyna uciekać do rogu nie polecam jej gonić , chyba że ktoś posiada umiejętność lecenia za uciekającym kryształem. Na ta falę warto wysłać sobie seprom żeby ulepszyć lasery. Nie starczy go na wszystko ale znacząco zmniejszy czas.

    Fala 10. protegidy
    Najlepiej używać x2/x3 żeby się nie męczyć. Zbijamy całe towarzystwo w kupe i bijemy.

    Poradnik przygotowany dla osób , które nie posiadają peta lub nie używają kamikadze

    Jeśli gdzieś się pomyliłem, walnąłem gafę proszę mnie poprawić. Za wszystkie błędy ortograficzne, stylistyczne i rozstawienie przecinków przepraszam :)
     
  3. mam coś krótkiego i lepszego całe wrota 2 fs + full bo2 i kamyk 3 może dłużej idzie ale taniej
     
  4. GROMacs

    GROMacs User

    Gamme do fali DK robiłem kamikaze 3 na dk też próbowałem lag na 1 sekundę i BUUUM!!
     
  5. Weteran widziałem ten sposób jednak polecam go tylko dla ludzi o DUUŻEJ cierpliwości :)
     
  6. gigamen

    gigamen User

    przecież alfa, beta i gamma mają te same alieny. różnica między nimi: w alfie mają najsłabsze dmg, a w gammie najlepsze
     
  7. nie, w alfie są normalne, w becie mają hp i damage 200% a w gammie 300% więc licząc razem są mocniejsze do kwadratu: w becie 4x a w gammia 9x
     
  8. Donatan

    Donatan User

    nie źle,
    w becie 2x mocniejsze od alfy,w gammie 3x mocniejsze od alfy
     
  9. 45MAREK

    45MAREK User

    Przy używaniu kamyka w momencie kiedy pet leci wybuchnąć odlatujemy klikając na minimapę, wtedy nawet krótki lag nie straszny bo serwer pamięta kliknięcie na minimapie. Przy odrobinie wprawy można kręcić alieny klikając tylko na minimapie pod jej krawędzią. Wtedy nawet dłuższy lag nie straszny. Należy potem sprawdzić gdzie się jest, bo pozycja na ekranie nie zawsze zgadza się z tą na serwerze. Miałem przypadek po lagu, jak uruchomiłem peta pjawił się prawie jedną czwartą minimapy odemnie. Tam w rzeczywistości jest statek i tak tzeba lecieć by pozycja z serwera i na ekranie pokryły się pamiętając, ze alieny lecą na pozycję statku na serwerze nie na ekranie.
     
  10. RONDO13

    RONDO13 User

    Jak mam kamikadze 3 to walic nimi w sibelonitki ? I ile razy wystarczy zeby poszły ?
     
    Misiek77 lubi to.
  11. 45MAREK

    45MAREK User

    Jak masz je wszystkie w kupie to trzy kamyki powinny wygonić je wszystkie do rogu.
     
  12. ja padlem na kryskach malych

    ogólnie jeśli ktos ma słabo chodzący komputer niech się nie porywa w te wrota bo nie da rady :eek:
     
    Ostatnio edytowane przez moderatora: 8 lipca 2014
  13. 20Aniel00

    20Aniel00 User

    zrobiłbym te wrota ? moje wypo :
    1 hala - Agis
    2 hala - Golec i 3 hala spirek
    31lf3 , 19 bo2 nie mam kamyka formacje serce , ćma , szkoleniowa , 19 pp
    Pet 6 laserów
     
    Ostatnie edytowanie: 14 sierpnia 2015
  14. Jak dobrze kręcisz to i Nostromo bys te wrota zrobił :)
    Bez kamyka/premium troche to zajmie
     
  15. MOD_ŻBIK

    MOD_ŻBIK Guest


    Bez problemu dasz radę tylko musisz zarezerwować sporo czasu na te wrota ;)


    Pozdrawiam
    MOD_ŻBIK
     
  16. ATB

    ATB User

    Golec,8 irków na 16lvl,full havo,6 lf4 16-13lvl,pet odpada.Jak może to wyjść czasowo bijąc te pierwsze fale z x1,x3 na merce,mk,dk i proty,ostatecznie wszystko z x3 na sepromie(ćwierć mln na chwile obecną).Miałem dość długa przerwę w DO,alfy i bety dawno nie robiłem a to jest moja 1wsza gamma.Może jeszcze coś dozbierać ulepszyć?nie śpieszy mi sie z tym ale kiedyś ją muszę zrobić.
     
  17. BA_Matroz

    BA_Matroz User

    Jeśli nie masz problemów z internetem i potrafisz kręcić to spokojnie dasz sobie radę :) Dużo gorszymi kontami robiło się gamme :rolleyes:

    Pozdrawiam
    MOD_Matroz
     
  18. Na Gamie (tylko) poszło mi juz 3462 energi- ostatn = i studnia bez dna dalej jak długo???Awaria na B,P , czy co?
     
  19. BA_Matroz

    BA_Matroz User

    Wypadanie części do wrót jest losowe, i nie jesteśmy w stanie na to wpłynąć.

    Pozdrawiam
    MOD_Matroz