Opinie Wrota międzygalaktyczne Kuipera - dyskusja

Temat na forum 'Dyskusje na temat gry / Informacje zwrotne' rozpoczęty przez użytkownika BA_ASTRAL, 6 października 2015.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. Nie chcę marudzić, ale najlepiej moim zdaniem wyglądało to tak jakby to co jest w FAQ skopiować z nagród i tyle. Można powiedzieć, że to jest zrobione i żadnego błędu nie ma, bo jest zarówno szansa na designy jak i szansa na uridium.
    https://board-pl.darkorbit.com//threads/wrota-kuipera-faq.100497/
    Pozdrawiam,
    MOD_SZYBKACOBRA
     
  2. Alfa.Star

    Alfa.Star User

    ja mialem wiezyczke ale akurat tam padlem przez laga i na drugim zyciu juz sie nie pojawila :)
     
  3. BA_MENTOR

    BA_MENTOR User

    Dziękuję, że czytałeś to uważnie i masz jakiś pomysł na zmianę :) Sądzę jednak, że uprzednio gracz zostaje poinformowany o istniejącej szansie na design co przekłada się później na nagrodę. W drodze weryfikacji FAQ nikt nie zgłosił do mnie zastrzeżeń dot. treści. Jeżeli jednak uważasz, że tekst pozostaje nadal źle sformułowany postaram się go poprawić tak, aby był maksymalnie klarowny.

    Pozdrawiam,
    MOD_MENTOR
     
  4. Nie. Idąc twoim (błędnym) tokiem myślenia wychodziłoby na to że jak dali by 10 różnych designów to byś miał 100% szansy na design, a np. gdyby dali 20 różnych designów to by było 200% szansy na design - przynajmniej ja tak rozumiem twoje rozumowanie.

    Aby wyprowadzić Cię na bardziej poprawny tok myślenia; Załóżmy że BP sobie ustawi że jest 20% szans na otrzymanie nagrody i 80% szans na nic (system podobny jak w ulepszeniach). Czyli najpierw system decyduje czy dostaniesz nagrodę a później decyduje jaka ta nagroda będzie (czyli który design/ura).
     
  5. O dokładnie też tak myślę. BP powinien chociaż podać ile % szansy jest na nagrodę.
     
  6. Czarny

    Czarny User

    Z całym szacunkiem do Cb napisałem przecież że wtedy na pewno miały by więcej cześci i nie wierzę ze tak potężna firma nie ma specjalistów od ekonomi gry. Poza tym jeśli poświęcamy swój czas to też należą nam się jakies profity. A co do szansy to na podstawie ilości wrót bez nagrody jaką zrobiłem to oceniam ją na jakieś 10 % . Koleje wrota których nikt nie będzie robił no może flaxy które napalą się na dresy .
     
    Ostatnio edytowane przez moderatora: 23 listopada 2015
  7. LaserFire3

    LaserFire3 User

    Masz do wygrania 5 designów, każdy po 10% szans. 5 designów to już 50% szans na jakikolwiek.
    Nie może być 200%, gdyby było po 20 designów i szanse na nie otrzymanie designu byłyby 50% to na jeden design byłoby 5% szans.
     
  8. @LaserFire3
    Nie ma nigdzie podanego %% wypadania nagrody (wg tego co piszesz to 50% że dostaniesz - 50% że nie dostaniesz) więc nie wiem skąd u Ciebie takie przekonanie.
     
  9. BA_MENTOR

    BA_MENTOR User

    Sądzę, że nawet gdybyśmy musieli 'wpakować' całą potencjalną wygraną tj. w Twoim przypadku ok 215 tyś uri (bo posiadasz dresiki) to ciągle byłyby pewniakami - dostajesz pd i poważanie. Bez ryzyka nie ma zabawy - z pewnością nutką ryzyka jest to czy uda się tym razem zarobić lub nie. Jeżeli napisałeś, że u Ciebie występują szanse ok. 10% to możesz mieć najzwyczajniej pecha. Inny gracz z Twojego serwera może właśnie dostawać czwartą nagrodę na piąte wrota - nie ma reguły. Ja też, jak pewnie każdy gracz się nacierpiałem nie raz poprzez los - czy to przy kluczykach czy w Zecie jednak później jest więcej radości np z długo wyczekiwanej LF-4 niż jakby wypadało co klucz...

    Pozdrawiam,
    MOD_MENTOR
     
    Ostatnie edytowanie: 24 listopada 2015
  10. Czarny

    Czarny User

    one amo nie dają ;)
     
  11. -gustaf-

    -gustaf- User

    Jak masz wszystkie dresy to po co wywalasz kosztownosci na te wrota , ilosc uri zaslepila , pazermosc to niebyt dobra rzecz.
     
  12. Czarny

    Czarny User

    No moze i masz racje ale ciekaw jestem za którym razem wpadnie 10 -11 :)
     
  13. LaserFire3

    LaserFire3 User

    Ktoś, nie było ktoś, bo z ekipy pisał, że masz 10% szans na każdy design.
     
  14. -gustaf-

    -gustaf- User

    Nie mialem tylko pusata poniewaz nie chcialem wczesniej wydawac 300k na niego i dobrze zrobilem , po trzecich wrotach wpadl.Moze zrobisz kolejne dwie sztuki i wpadnie dwa razy pod rzad dwiescie.Osobiscie zlozylem jeszcze dwoje wrot i jak nic nie dostane to koncze z nimi przygode ne pewien czas.
     
  15. Spokojnie.. nie macie co sie tak denerwowac.. co ja mam powiedziec jak zrobilem 32 zety i mam nadal tylko 5 havoc`ow? Juz ochoty na te zety i havoki stracilem.
     


  16. Tyle że Zety w porównaniu z wrotami Kuipera dają większe korzyści w przypadku braku designu drona, więc rób je do skutku.
     
  17. LIS_LEON

    LIS_LEON User

    Robić zety to robić ale weź je składaj. Jak dla mnie ta "szansa" to jakaś porażka, powinno być coś jasno określonego, np. z co trzecich albo z co czwartych wrót jest dodatkowa nagroda. Wtedy człowiek wiedziałby co go jeszcze czeka. Tak jak jest teraz tylko zniechęca do gry.
     
  18. Alfa.Star

    Alfa.Star User

    ja przy 40 kilku zrobilem komplet 10 wiec nie jestes jedyny ktory duzo sklada. fakt dres nie wypada regularnie jedni maja szybciej komplet inni sie musza meczyc nic nie poradzisz :) nie poddawaj sie :)
     
  19. Dzięki za słowa otuchy.. jakoś spróbuje je skompletować.. jedyny plus tego że może dostanie się przymusowo w trójce w rankingu ilości wrót zeta:p
     
  20. -gustaf-

    -gustaf- User

    Moze dla rekordzisty powinni przydzielac nagrode specjalna np. herkulesa za cierpliwosc i jako motywacja do kapp.Nie zycze tego i powodzenia w szybkim skleceniu fulki.