Wrota ZETA - poradniki graczy

Temat na forum 'Dyskusje na temat gry / Informacje zwrotne' rozpoczęty przez użytkownika BA_THOR, 6 grudnia 2013.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. Oj nie wiem. A masz Kamikadze?
     
  2. zielony_liść będzie Ci trudno zrobić w tym czasie co napisałeś. Myślę, że wyrobisz się do 3 godzin. Mój najlepszy czas to 28 minut.
     
  3. A z sepromem? seprom + x1 bije od 4.400 do 5.500.
     
  4. To już znacznie lepiej, jak będziesz bił z x2 na przemian z x3 to masz duże szanse na skończenie wrót jak pisałeś do 1;30 h
     
  5. Wrota Zeta z łatwością ukończysz z P.E.T z Mechanizmem Kamikadze 3 , jeśli takiego nie posiadasz namawiam do zarobienia Uridrium na owy mechanizm.
    Nie potrzebujesz sepromu starczy , złotko x 2 ,x1 , nie trać amunicji na wrota. :)
    POZDRAWIAM
    PASIKONIK
     
  6. Wrota Zeta bez kamikadze, poradnik by ζιηκ... :cool:
    Zacznijmy od wyposażenia statku: Stara FE, 18 LF-4, 8x Iris, 1x Apis, 27PP ;)

    Zatem poradnik najlepiej sprawdza się dla starych FE

    Mój sposób przejścia Zety:

    • Zawsze robię wrota Venomem. Formacja dronów od początku do końca ĆMA. ;)
      • Czemu Venom? Oczywiście +5% DMG zawsze przyjemnie oraz niemoc która z formacją Ćmy pomaga Devourera szybko sprzątnąć. Ponadto od momentu zestrzelenia pierwszego Devourera do zbicia ostatniej stabilnej osłony z drugiego mija +/- 19 minut (niemoc odnawia się po 20)
      • Czemu nie nadaje się Diminisher + ćma? Ponieważ umiejętność Diminishera jest bezużyteczna, ze względu na to, że ćma omija osłonę, a Diminisher ją osłabia.:p
    • Wrota robię bez Mechanizmu Kamikadze! Jedynie tryb ochronny oraz mechanizm unikowy
    • Konfy ustawione w następujący sposób:
        1. Lasery na statku i dronach, 5 generatorów prędkości, 10 osłonowych
        2. Lasery na statku i dronach, 15 generatorów prędkości, 0 osłonowych (NA TEJ KONFIGURACJI BIJĘ CAŁY CZAS:p)
      • Biję cały czas na konfiguracji bez osłon ze względu na to, że ćma i tak osłonę całą zjada, a uciekające potwory w Zecie są szybsze nawet niż konfa tank Vengeance
      • Amunicja i podkrętka na ćmie pozwala na szybkie ubijanie potworów nawet podczas ciągania ich (kółeczka mniej opłacalne bo lagują)
    • Inny sposób ustawienia konfy:
      1. Lasery na statku i dronach, 0 generatorów prędkości, 15 osłonowych (NA TEJ BIJEMY MOBKI, PO SKOŃCZONEJ FALI ODŁADOWUJEMY)
      2. Lasery na statku i dronach, 12 generatorów prędkości, 3 osłonowe (konfa służąca do dobijania uciekających)
        • Jak uniknąć ciągłego zmieniania konfiguracji przy uciekających potworach? Po prostu gdy potwór będzie miał mało HP, ustawmy się pomiędzy nim, a bliższym rogiem mapy. Wtedy mamy szansę że nie ucieknie:rolleyes:
    • Na początku podkręcam sobie lasery Promerium i z x2 wybijam Infernale i Scorchery.
    • Rakiety permanentnie na sepromie podkręcone:)
    • Mniej więcej na poziomie fali z 10-cioma Melterami wrzucam Seprom bo złotko i tak się kończyć zaczyna. Meltery z x3 na Sepromie siadają bardzo szybko, w około 15 minut mam zabite 23 Meltery z obu fal.
    • Fala z pierwszym Devourerem polega na wybiciu z x2 Infernali, po czym peta zmieniam z trybu ochronnego na mechanizm unikowy, odpalam Niemoc na Devourera i z x3 ubijam praktycznie stojąc w miejscu:cool:
    • W fali z drugim Devourerem wszystko do spawnu Sibelonitów ubijam z x2, a od Kristallinów włączam x3.
    • Pomiędzy spawnami potworków nie biję w Devourera jak nie ma stabilnej, bo i tak zdąży repnąć, lepiej odlecieć i naprawić brakujące HP.;)
    • Potworki przy Devourerze wybijam od najsłabszych, czyli w kolejności: zwykły -> boss -> uber
    • Kristalliny kręcę wokół Devourera (szerokość kręcenia a.k.a. "orbitek" musimy sami wyczuć tak, aby Devourer nie atakował)
    • Gdy spadnie ostatnia stabilna osłona klasycznie odpalam niemoc i z x3 Devourer leci w kilkanaście sekund :cool:

    CAŁOŚĆ WRÓT ZAJMUJE OKOŁO:

    • 1h gdy mi się chce
    • 1,5h jak robię od niechcenia (więcej hp tracę - dłużej naprawiam itp)
    • 10k ammo x2
    • 10k ammo x3
    • Pod względem amunicji wychodzimy na zero bo tyle ile stracimy we wrotach tyle mniej więcej zarobimy składając wrota Zeta od zera :)

    Mam nadzieję, że pomogłem :p
     
    Ostatnie edytowanie: 28 lipca 2016
  7. gostek123

    gostek123 User

    Dam radę? Aegis, 4 irysy 4 flaxy, 21 lf3 1 lf4, 6 B02 2 B01, 14 G3N-7900 1 G3N-6900. Czy opłaca się dokupić kamikadze 3?
     
    Ostatnie edytowanie: 29 lipca 2016
  8. Jak masz premium to kamyk zawsze spoko, jak nie masz to spokojnie i tak dasz rade :)
    Mój sposób - full bo2 na statku, zaznaczasz alienka i startując z nim klikasz na mapie sobie gdzieś w oddali, a lasery zrobią swoje ( alieny nawet nie drasną osłonki )
    CHŁOPIE TO JEST PROSTSZE OD ALFY...
     
    Misiek77 lubi to.
  9. Ja pierwszą Zetę zrobiłem Vegą z trzema Irkami. Dasz radę bez problemu, jeszcze tym bardziej że masz Aegisa ;)
     
  10. MOD_ORZEŁ

    MOD_ORZEŁ Guest

    Dasz radę. Na konfie, którą będziesz bił zamontuj minimum 3 generatory napędu- przydadzą się do orbitkowania devourera na stabilnej. Pamiętaj aby orbitkować spokojnie, nie rób chaotycznych ruchów myszką, staraj się zachowywać stałą odległość nawet jak by devourer wychodził ci poza widok.
    Meltery i scorchery ciągaj po mapie i pozwalaj im uciekać do rogów.

    Kamikaze- odpuść sobie. W tych wrotach nie ma zbytnio tak dużych skupisk alienów, żeby użycie kamikaze ogromnie pomagało. Duży wydatek, mały zysk. Pamiętaj, że fale nie pojawiają się od razu w pełni, tzn. jak w FAQ masz podane 13 mlterów na falę to one się będą pojawiać po 4-5 i to dopiero wtedy, gdy ubijesz część z poprzedniego rzutu :)

    Pozdrawiam i życzę powodzenia,
    MOD_ORZEŁ
     
  11. xSlavko

    xSlavko User

    Gram z facetem , który gamme robił na flaksach i laserach "dwójkach" więc te wasze pytania smieszą ;p
     
  12. Dokładnie :p Szczególnie że ma się aż 3 życia więc jak padniesz na jakiejś fali to nic strasznego, dodatkowo życia można dokupywać, wyposażenie ma drugorzędne znaczenie, pytania powinny raczej brzmieć ile czasu mi zajmie zrobienie wrót na danym wypo, teraz raczej nie ma wrót z którymi flaks by sobie nie dał rady :p No może gamma jak ma się lagi :p
    ..nie no może jeszcze Kuiper - ale to akurat chore wrota są :)
     
    Ghost_User i =Aspazja= lubią to.
  13. =Aspazja=

    =Aspazja= User

    Jedyne wrota,które mogą sprawić trudność ,jeśli nie posiada się PET z Kamikadze - to Gamma, ze względu na spory damage zadawany przez NPC i ilość HP/osłon tychże.Aczkolwiek,jeśli mamy stabilne łącze i cierpliwość (trzeba nauczyć się kręcić alieny),to nie ma obaw-zrobimy te i każde inne wrota nawet z x1 i z LF2,to tylko kwestia czasu,jaki będziemy zmuszeni poświęcić. Zeta należy do najłatwiejszych wrót,nawet Alfa jest trudniejsza,bo mk , dk i protki na końcu potrafią ,, kopnąć '' ;-) , w Zecie żadna fala nie jest aż tak silna,by przez 3-4 sek. zniszczyć statek, natomiast w Alfie i owszem.Osobiście wszystkie wrota staram się robić na zwykłej ammo tzn za kredki,czasem tylko w Gammie używam x3 na protki.Wszystkie wrota warto robić,problematyczne jest jedynie (jak dla mnie) inwestowanie URI w składanie.WROTA z założenia mają przynieść ZYSK, a nie stratę .
     
  14. Z tego co wiem w alfie nie zostaje się zniczonym po 3 sekundach ;o , najwięcej biją mk, jakieś 80 tyś . Ale już przy średnim wyposażeniu można wytrzymać przy nich 6-10 sekund
     
  15. Witam, mam pytanie co do wrót zeta a mianowicie czy robiąc je po skończonej fali można wylogować się z gry i wrócić później dokończyć, czy jak już zaczniemy to musimy skończyć?
     
  16. spokojnie bedziesz mógł poźniej dokończyć
     
  17. Ghost_User

    Ghost_User User

    To niech takie będą. Ktoś chętny zrobić pomysł w specjalnym dziale?
     
  18. =Aspazja=

    =Aspazja= User

    Każde wrota można przerwać w dowolnym momencie po skończeniu którejś z fal.
     
  19. drapacz

    drapacz User

    Nie tylko po skończeniu fali. Można sprawić by alieny odleciały w rogi mapy i statek jestbezpieczny. Jedyny minus to utrata ekstrasów po dłuższym czasie.
     
  20. =Aspazja=

    =Aspazja= User

    Zapomniałeś,że to działa tylko do restartu serwerów,czyli kilka/kilkanaście godzin. Graczowi !Black|#And#|White! nie o to raczej chodziło.
    Po restarcie NPC respią się od nowa i dedną statek.
    Inna rzecz,że osobiście mam pewną metodę na robienie wrót,ale ten temat nie dotyczy akurat zapytanie w/w kolegi.Czasem po złożeniu wrót robię je do ostatniej fali,ubijam w tejże 99% NPC,a jednego zostawiam i niszczę statek w promieniowaniu.Gdy jest event na podwajanie nagród-wskakuję i kończę wrota.
     
    Prospector lubi to.