Zabezpieczenie Konta

Temat na forum 'Zbiór aktualizacji i pomysłów' rozpoczęty przez użytkownika ZłყPᥲtrყka, 26 kwietnia 2020.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
 1. Witam mam bardzo świetny pomysł który pozwoli nam zmniejszyć ryzyko włamania się na konta graczy. Mianowicie chodzi o dwuetapowe logowanie. Pomysł wygląda następująco, że każdy gracz który chce mieć bardziej zabezpieczone konto może dodać dobrowolnie numer telefonu do konta lub aktywować opcję z emailem. W skrócie po wpisaniu loginu i hasła na email lub sms przychodzi nam kod jednorazowego logowania z losowo wygenerowanymi znakami od A-Z i 1-9 o długości np. 8 znaków, który będziemy musieli wpisać w dodatkowe okienko aby dokończyć logowanie. Czas na wykorzystanie 1 kodu to będzie przykładowo 30 sekund.
  Moim zdaniem to wpłynie na bezpieczeństwo kont graczy, którzy poświęcili dużo czasu na rozwój konta. Żadne programy do łamania haseł nie pomogą w przypadku takiego logowania.
  Podobne logowanie ma platforma steam lub zwykłe dobrze nam znane google i tam to wszystko się świetnie sprawdza.

  Pozdrawiam!
  ZłყPᥲtrყk
   
  rrr-roger500-rrr lubi to.
 2. Ankalagon

  Ankalagon User

  Znasz jakąś grę w taki sposób zabezpieczoną ( jak niektóre konta bankowe )?