Dyskusja - Galaktyczne Zmagania

Temat na forum 'Archiwum HQ' rozpoczęty przez użytkownika BA_ASTRAL, 12 sierpnia 2019.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. trzabylo ich zgloscic napisac ticketa
     
  2. SλώczγK

    SλώczγK User

    nic nie zrobią ta gra już upadła całkowicie C* zbiera punkty całym klan a później podkładają swoje statki graczowi top 1 w rankingu eventu dlatego ma tak dużo punktów ;)
     
    =rinzler= i Andromeda5 lubią to.
  3. Andromeda5

    Andromeda5 User

    Z przeczytanych postów kolejny raz od wielu lat Event przypomina man o głębokiej patologii rządzącej tą grą. Pytania wciąż nasuwają się nam te same czemu Twórcy gry nic z tym nie zrobią ? Odpowiedź jest prosta: bo już stracili kontrolę nad tą grą, a regułami i "balansowaniem gry" zajmują się totalni dyletanci bez wiedzy po co większość ludzi chciało w DO grać !
    A teraz moje trzy grosze dotyczące eventu.
    Misje (Cele) z Eventu wraz z nagrodami oceniam bardzo pozytywnie, większość z nich dało się dosyć łatwo zrobić a nagrody po wykupieniu licencji pilota bardzo opłacalne (wydajemy 200tys urki - a otrzymujemy ammo warte ok. 3 mln). To na początku przyciągnęło graczy.
    A teraz ciąg dalszy Eventu czyli Ranking-i i reguły min rządzące. Powiedzieć, że ustalił te reguły pięciolatek w ciele dorosłego to najdelikatniejsze określenie tego co myślę o zasadach tego Eventu.
    Wszystko złe co można było napisać już zostało opisane a więc podstawianie statków, bicie po plecach dla punków, słabe nagrody dla grających uczciwie za tak długi i kosztowny Event.
    Mam ponad 1500 punktów reputacji (chętnie oddam za święty spokój :)) teraz żałuję, że się zaangażowałem w ten Event, gdybym grał normalnie to z bicia alienów miał kilkukrotnie więcej niż niedoszła nagroda w klasyfikacji.
    Jednym słowem: PORAŻKA trwająca kilkanaście dni.
     
    =rinzler= lubi to.
  4. olbi29

    olbi29 User

    To się nagadałeś, to pewnie Ty mi odstrzeliłeś łeb pięć razy jak miałem Atenda czy jak mu tam na żylecie, podziwiam takich graczy czekać do ostatniego momentu i łup w zaświaty, zamiast pomocy udzielić pomimo obcej firmy :p Oczywiście żal nie do Ciebie taki przykład :eek:
    Nie honorowe takie zagrywki, ale co tam punkcik leci hehahahahi ha mnie to nie rusza taka gra kreowana przez uczestników :p:p:p
     
  5. Witam czy ktos mi moze wyjasnic jak liczone sa punkty na tym evencie
    Z FAQ wyczytalem ze jak ubije gracza z wieksza iloscia punktów od moich to dostane wiecej punktów.
    Mam 638 punktów sam ubijam gracza z opcej firmy który ma 1750 punktów i moje punkty po przelogowaniu to 538o_O
    Dostałem info ze jak w grupie sie bije to nikt punktów nie dostaje
    wyskakuje na mnie cztery statki dokładnie nie wiem ile mieli punktow ale po jakies 2000 ja tylko 950 ubili mnie odradzam sie i mam 890o_O
    CZy ktos mogł by mi to wytłumaczyc bo nie wiem czy ja czytac nie umiem czy nie wszyscy gracze sa rowno traktowani ?
     
  6. Andromeda5

    Andromeda5 User

    Nie ja, nie mam 24 level-u więc na mapy x-BL nie latam. To co Cię spotkało to norma dzisiaj, na to nie ma żadnej rady. Ja mówię o patologii związanej z tym, że gracze własnej firmy "biją po plecach" - o ile wiesz co to znaczy.
    Tak na marginesie to trochę dziwne, że wybierasz sobie kogoś na forum i piszesz mu, że Cię ubił.:eek::eek:

    Temat był już w https://board-pl.darkorbit.com//threads/event-galaktyczne-zmagania.112756/.
    Nikt z Polskiej Ekipy nie wie dokładnie jak i dlaczego naliczane są punkty rankingowe, to nowa taktyka BP: płać, graj i nie zadawaj o nic pytań.:D Czym mniej wiesz tym łatwiej Cię w bambuko zrobić.:D
     
  7. brak hangaru po tej aktulizacji jest jakis [ blad ship eith id 365 does next exsist] czy ktos moze to przeniesc do odpowiedniego dzialu
     
    *HARY* lubi to.
  8. Raczej nie da się stworzyć eventu, który nie zostanie zjechany. Ci którzy je tworzą nie grają w DarkOrbit i nie wiedzą co interesuje graczy, ani też nie mają zamiaru wziąć do siebie ich porad.

    Druga sprawa to to, że to bardzo średennyni pomysł żeby kiedykolwiek powstał event, który da po równo szans słabym, jak i bardzo dobrym graczom na wygraną. Oczywiście rozumiemy, że liczą się nowi ludzie. Tak samo w grze, jak i w życiu do rozwoju firm potrzebni są ci stali i nowi klienci. Jednak to ci wieloletni piloci dają BP więcej pewności, że zostaną w tej grze. Nie wspominając o poświęconym czasie oraz pieniądzach w przeciągu wielu lat. Nowe osoby mogą równie dobrze odejść wraz z końcem darmowych pakietów, co wtedy wiąże się z prawdziwymi stratami.

    Od zawsze eventy były dla tych lepszych kont, słabsze rozwijają się właśnie w tym celu, by kiedyś móc im dorównać i brać udział w akcjach specjalnych na równym poziomie. To jest tak samo, jak postanowilibyście wyruszyć swoim Oplem na wyścigi z profesjonalnymi stworzonymi do tego autami, po czym mielibyście pretensje, że inni mieli lepsze samochody. Na identycznej zasadzie działa ta gra - full konto daje możliwości w pvp lub w walkach z mocnymi alienami, słabsze konta muszą poczekać na swoją kolej, nie ma nic za darmo.

    A to że rozwój konta zajmuje sto lat to już nie wina graczy, zapewne dlatego BP porzucił kary za boty.
     
    =Aspazja= i mm70_9 lubią to.
  9. Ankalagon

    Ankalagon User

    W pełni się z Tobą zgadzam jeśli chodzi o event i to, że wygrywa zawsze ten "leprzy"
    Również w kwestii botów podałaś jeden z dobrych argumentów. Kary za boty były, powiedzmy, że oficjalnie nadal są, śmieszne.
    Zresztą nie tyko boty ale i inne sposoby nielegalnego pozyskiwania dobrodziejstw tej gr i kary za nie są śmieszne - argumentacja z Twojej strony również słuszna.
    Nikt nie zadaje sobie tylko pytania dlaczego warto być oszustem ? Pewnie dlatego, że każdy wie, że bycie oszustem jest opłacalne.
    Dlatego graczy w sporej części i BP można na tej podstawie spakować do jednego worka i przyglądać się na ich działania biernie lub brać w tym czynny udział.
    Warto sobie zdać sprawę z tego, że prędzej czy później znajdzie się ktoś kto jest większym oszustem od was i kto wówczas stanie po stronie pokrzywdzonego, małego oszusta ?
    Ja odpowiem, że nikt ponieważ wszyscy uznają to za normę. Pozostanie tylko wyzywanie się na czatach privach i w zaciszach kanałów głosowych, nadawanie jeden na drugiego.

    O klienta można walczyć metodami uczciwymi - moim zdaniem więcej byłoby graczy i ludzi zainteresowanych tą grą gdyby wszelkiego rodzaju nieuczciwe praktyki były na bieżąco eliminowane, a kary za przewinienia były dotkliwe na tyle aby już nikomu się nie opłacało drugi raz np uruchamiać bota.

    Wracając do twojej wypowiedzi - czy taki ktoś, kto wystartuje oplem na profesjonalnym wyścigu jest upoważniony do pozyskiwania części,
    środków w sposób nielegalny tylko po to by wygrać wyścig w kolejnym sezonie ?
    Większość fulek, które latają po mapach dorobiły się swego wyposażenia w sposób nieuczciwy.
    I teraz ci oszuści zdobywając nagrody dają przykład kolejnym graczom jak należy postępować.
    A kto jest z tego najbardziej zadowolony ? Myślę, że każdy wie.
     
    Ostatnie edytowanie: 22 sierpnia 2019
  10. Cupak

    Cupak User

    [​IMG]
     
  11. Andromeda5

    Andromeda5 User

    Bardzo trudno może być stworzyć Event, który nie zostanie "zjechany", ale trzeba próbować i komunikować się z ludźmi w tej sprawie, ale oni to olewają.

    I tutaj się mylisz. Tylko nowi gracze gwarantują BP rozwój lub utrzymanie gry na tym samym poziomie, w przeciwnym razie mamy sytuację jaka jest teraz. Bo kiedyś na jednej mapie było więcej graczy niż teraz jest na całym serwerze utworzonym z trzech serwerów. No właśnie starzy wieloletni gracze odchodzą a na ich miejsce nie ma nowych którzy by mogli ich zastąpić, dlatego jest zapaść. Wieloletni gracze zapewniają tylko bieżące finansowanie bez żadnej gwarancji na przyszłość. A to że z tysiąca nowych graczy zostanie tylko jeden to normalna rzecz w biznesie. BP nie ponosi żadnych strat z powodu odejścia gracza nowego bo nie finansowała go bezpośrednio. Myślisz, że danie konta Prermium lub Uridium dla nowego gracza jest jakimkolwiek kosztem dla BP, przecież ich to nic nie kosztuje, oni tylko
    zapisują na koncie nic nie znaczące cyferki. Chyba nie wierzysz, że za 1 000 000 Uridium można kupić pączka.:)

    No zastanówmy się czy Boty są w interesie BP.
    Po pierwsze jeżeli gracz nabije Urkę na bocie to nie kupi jej przez telefon lub nie zrobi przelewu, więc to strata dla BP.
    Tylko jeżeli BP wyprodukowała Boty to ma zysk w obu przypadkach, bo jak gracz nie kupi urkę to płaci za działanie Bota. Tutaj też jest odpowiedź dlaczego BP nie kara graczy używających Boty. Oczywiście BP łamie napisane przez siebie Regulaminy i Umowy, ale kasa się zgadza.
     
    Cupak lubi to.
  12. mm70_9

    mm70_9 User

    Wszystko się zgadza tylko trzeba nabrać dystansu do gry, ja na starym koncie które dostało perma na PL3 ciągłem tak bezkarnie parę lat i dorobiłem się generała a więc pokusa spora. Obecnie gram czysto dla rozrywki i ledwo szeregowy major bez widoków na coś więcej, noo może jak polecą kiedyś bany. Jak nie da się z czymś walczyć trzeba to polubić i tak jest z DO.
     
    Ostatnie edytowanie: 23 sierpnia 2019
    Ankalagon lubi to.
  13. A co tu znowu taki pesymistyczny nastrój zapanował. Nie powtarzajcie w kółko tych samych żalów. Wróćmy do dyskusji na temat eventu.

    Mi osobiście event się podoba, być może dlatego, że jestem w stanie umieścić swój nick w obu rankingach. Naturalnie słabiacy będą narzekać, że event jest do bani. Niestety wszyscy o tym zapominacie że Darkorbit to tak na prawdę hardcorowa gra. Tutaj nie sadzi się marchewek, kwiatków i innych roślinek i nie patrzy się jak rosną. PvP jest trudne i wymagające, trzeba mieć nie tylko wypasione konto, ale też umiejętności. Ten event jest tylko dla takich graczy, a inni, którzy mają słabe konta, mogą jedynie cieszyć się motywacją do tego, aby te swoje konta ulepszyć i pracować nad umiejętnościami. A nad umiejętnościami można pracować nawet słabym kontem. Wystarczy premka. Dodam też, że umiejętność myślenia też się w tym evencie przydaje :)

    Wady eventu:
    1. Oczywistym jest, że reguły eventu są tak skonstruowane, że można jedno konto pushować innymi. Wielu już zaobserwowało, jak to obecnie konto top1 w rankingu nr 1 nagle uzyskało zdecydowaną przewagę nad pozostałymi. Jest bardzo mało prawdopodobne (chociaż nie niemożliwe), że da się jednym kontem z pozycji powiedzmy 2000 punktów przez jeden dzień podskoczyć o kilkaset. Dlaczego? Bo do tego trzeba ubić wielu graczy z wysokim rankingiem, a takich na mapach ostatnio jest bardzo mało. Za to można dogadać się z kumplami z klanu aby się podstawili. Po wykarmieniu konta pushowanego konta podstawiane wracają na mapy, aby strzelać do flaxów w celu zbierania punktów na kolejną fazę pushowania. I tak można bez końca. Dobrze zorganizowany klan może spokojnie wypushować konto na 1 miejsce. Ostatecznie można powiedzieć, że walka o 1 miejsce jest pomiędzy nie graczami, ale grupami graczy.
    2. Kolejna poważna wada to czas trwania. Ten event jest zdecydowanie za długi :p. Ludzie którzy nie chcą brać w nim udziału, po 3 tygodniach mogą nie mieć ochoty wracać do gry :). Kiedyś był podobny event. Scoremaggedon. Bardzo mi się podobał, i trwał tylko godzinę :). Kto czuł się słaby, robił sobie godzinna przerwę. Pozostali latali z pianą na ustach :). Do tej pory nie rozumiem, dlaczego został on wstrzymany. Wnoszę o przywrócenie Scoremaggedonu :)

    Zalety eventu:
    1. Cenne nagrody z misji eventowych. Może nawet zbyt cenne. Niby fajnie że dano nowy statek i nowe kubraczki do dronów jak za darmo. Jednak moim zdaniem do zdobycia powinien być tylko projekt, a w montowni, po uzbieraniu przeróżnych surowców można by było z czasem wytwarzać sobie te przedmioty. Jest przecież wiele surowców w grze do zdobycia, które obecnie do niczego już nie są potrzebne i nikt ich nie zbiera. Można by było wykorzystać je do produkcji własnie tego disruptora czy hermesów. Te ostatnie może nie są najfajniejszymi rzeczami do zdobycia w grze, ale w pewnych sytuacjach znajdą zastosowanie.
    2. PvP jako zaleta eventu. Każdy szanujący się gracz darkorbit po prostu musiał spróbować swoich sił w tym evencie. Przez pierwszych kilka dni faktycznie na bitki praktycznie nie dało się wlecieć :), ale można było też sporo ugrać. Potem na bitkach już mniej się działo, ale wciąż wielu było koksów polujących samotnie. Można było jak nigdy dotąd bez żadnych ustawek zmierzyć się z elitą pvp tego serwera i przy okazji podszkolić swoje umiejętności, dostrzec swoje błędy i starać się nad nimi pracować.
    3. Kolejna bardzo ważna zaleta. W tym evencie jak nigdy dotąd nie trzeba ślęczeć dzień w dzień godzinami aby coś ugrać. Jeśli ktoś jest dobry, szybko wywalczy sobie dobre miejsce w obu rankingach, a przynajmniej w tym drugim.

    Moja ostateczna ocena? 8/10
     
    mm70_9 i Andromeda5 lubią to.
  14. szczerze cala c gwiazdka zbiera punkty poniej postawiaja sie top 1 to jest troche takie srednie ja widze zeby te konta ktore sie podstawialy do top 1 by dostaly bana to by wtedy rozwiazaly sposob zarabiania tych punktow prosze abyscie wiecej pisali ticketow
    ale wiekszosc c gwiazdek lata na uto loku wiedz sie nie dziwcie jak zara po empie dostaniecie deda
    cale hls pojdzie na pusing i polowa c gwiazdki konto jest stracone ale oni dostana bana konkretne i top 100 sie zwolni
     
    Ostatnie edytowanie: 24 sierpnia 2019
  15. Zosiaczek

    Zosiaczek User

    Sokro jest taka hardkorowa to ci co się tak jak ty tą grą podniecają mozna napisac że sa hardkorami. Skoro lubisz taki hardkor to dlaczego używałeś przed eventem bota. Mmogłes nadal latać na lf4 i być jeszcze większym hardkorem niż reszta pif paf.
     
  16. SMS_Moltke

    SMS_Moltke User

    Wady eventu:
    1. Oczywistym jest, że reguły eventu są tak skonstruowane, że można jedno konto pushować innymi. Wielu już zaobserwowało, jak to obecnie konto top1 w rankingu nr 1 nagle uzyskało zdecydowaną przewagę nad pozostałymi. Jest bardzo mało prawdopodobne (chociaż nie niemożliwe), że da się jednym kontem z pozycji powiedzmy 2000 punktów przez jeden dzień podskoczyć o kilkaset. Dlaczego? Bo do tego trzeba ubić wielu graczy z wysokim rankingiem, a takich na mapach ostatnio jest bardzo mało. Za to można dogadać się z kumplami z klanu aby się podstawili. Po wykarmieniu konta pushowanego konta podstawiane wracają na mapy, aby strzelać do flaxów w celu zbierania punktów na kolejną fazę pushowania. I tak można bez końca. Dobrze zorganizowany klan może spokojnie wypushować konto na 1 miejsce. Ostatecznie można powiedzieć, że walka o 1 miejsce jest pomiędzy nie graczami, ale grupami graczy.

    Do tego się ustosunkuję, można byłoby to zniszczyć w jeden sposób:

    Żadnych punktów nie dają strzelanki do graczy z własnych firm, klanów, a być moze takze zaprzyjaźnionych klanów.

    Inaczej śmieszna sytuacja: w rogu przy porcie na 3-3 nawalają do siebie trzy goliaty w ten sposób "walczą" o nagrody z tytułu zadanych uszkodzeń i otrzymanych zniszczeń:)
     
  17. Andromeda5

    Andromeda5 User

    Ustosunkuję się do tego.
    No chyba bawią wszystkich stwierdzenia, które Pan przytoczył, i niby co one nam mówią, że nie pozwalają pushingować kont z zaprzyjaźnionymi graczami lub z tych samych klanów ?
    Może jakieś konkrety, przykłady a nie suche stwierdzenie bez wyrazu a za to z podtekstem, iż tak się nie dzieje. Ten Event powinien zmienić nazwę na: "Zmagania Pushingowe".
     
  18. *Zyon*

    *Zyon* User

    Zpoznaj sie regulaminem a puzniej.4. Niedozwolone uzyskiwanie korzyści: pushing/multiaccounting/farming

    4.1. Pushing

    Pushing jest zabroniony we wszystkich naszych grach. Jako pushing rozumiana jest interakcja dwóch lub więcej kont w grze w celu uzyskania wszelkiego rodzaju korzyści dla przynajmniej jednego z tych kont. Pushing dotyczy przy tym zarówno kont w grze, które są używane przez jednego i tego samego użytkownika, jak też kont, używanych przez rozmaitych graczy. Zarząd gry zastrzega sobie prawo do decydowania, czy mające miejsce pomiędzy dwoma kontami interakcje będą traktowane jako pushing.

    4.2. Multiaccounting

    Multiaccounting, czyli użytkowanie więcej niż jednego konta w grze przez tego samego gracza, jest dozwolony tylko w przypadku udzielenia jednoznacznej zgody przez zarząd danej gry.
    Gra DarkOrbit umożliwia z zasady korzystanie z więcej niż jednego konta na tym samym serwerze, pod warunkiem, że pomiędzy kontami nie mają miejsca żadne interakcje. Naruszenie tej zasady grozi utratą wszystkich kont.

    4.3. Farming

    Zabronione jest tworzenie tak zwanych "kont farmerskich" w naszych grach. Jako farming określane jest tworzenie kont w grze w celu osiągania korzyści dla już istniejących kont (np. poprzez wyzyskiwanie, zaproszenia znajomych, masowe wysyłanie prezentów z tego konta).
    5. Zachowanie się wewnątrz społeczności
     
  19. Ankalagon

    Ankalagon User

    To jak nazwać takie coś ?
    Bijesz się z gościem i wiesz, że przegrasz to uciekasz w promieniowanie - i gracz co ciebie ubił nie dostaje punktów. hmmm
    Lecisz z kolegą, startujesz do gościa i ewidentnie widać, że przegrywasz - kolega w ostatnim momencie puszcza w ciebie rakietkę, gracz, który cię ubija nie dostaje punktów. hmmm

    Może macie jeszcze inne doświadczenia to się podzielcie :)

    Jak dla mnie event niedopracowany i niedoprecyzowany - reguły zdobywania punktów ( nawet oficjalnie chyba nie istnieją - może się mylę to sprostujcie )
     
    Ostatnie edytowanie: 26 sierpnia 2019
  20. SMS_Moltke

    SMS_Moltke User

    Ale to chyba nie do mnie? Ja gram dla przyjemności, by gonić króliczka, a nie dla rangi itd. Góra to był cytat.