Opinie Przemyślenia Sokoła vel Orła

Temat na forum 'Kto jest kim - gracze' rozpoczęty przez użytkownika sokół54, 31 grudnia 2019.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
 1. I tak i nie, tutaj po prostu pojechali po bandzie, i w sumie udowodnili tym samym, że DarkOrbit to kolos na glinianych nogach. A ten błąd jest już od ponad roku, tylko dopiero jakiś czas temu wyszedł na jaw właśnie dzięki tej topce. Ja osobiście nie mam żalu do osób, które wykorzystały błąd, a do BP, który nie potrafił lub nie chciał sobie z tym poradzić przez tak długi okres czasu
   
 2. sokół54

  sokół54 User

  A ja mam żal do tego, jak jest kiepsko zorganizowany system weryfikacji czy dana czynność może być wykonana. Swego czasu, jak pisałem pluginy na serwer pewnej, już ponad 20-letniej gry, to tam silny nacisk trzeba było kłaść na takie sprawdzenia. Jeżeli była funkcja operująca na graczu, to wcześniej musiały być sprawdzenia: czy gracz jest wciąż dołączony, czy jest żywy, czy ma już przydzieloną umiejętność itd. Nie można było wykonać przydzielenia wirtualnej waluty graczowi, który właśnie się wylogowuje. Tak samo nie można zadać obrażeń komuś, kto już padł. Wracając do DarkOrbit- tu takie sprawdzenia są ułatwione, bo są sesje. No ale widać nie było żadnego sprawdzenia w międzyczasie, jaka jest wartość poważania w bazie danych. Całość operowała na zmiennych sesyjnych pobranych przy ładowaniu mapy, a później totalna zlewka co się dzieje w bazie. A to było do przewidzenia wiedząc że jeden fizyczny serwer obsługuje tylko kilka map jednego serwera wirtualnego. Ktoś błędnie założył, że nie mogą wystąpić 2 sesje na 2 serwerach fizycznych jednego serwera wirtualnego i ot mamy efekty :)
   
 3. siemka mam chrome i flesza i dalej nie moge pobrac klijenta an windowsie działa ;-0
   
 4. sokół54

  sokół54 User

  Poczytaj to :) :

  Czy po 27 grudnia można zalogować się do gry poprzez przeglądarkę?
  Wielu z was na powyższe pytanie odpowie NIE, bo przecież wyłączyli to. Próba odpalenia gry na np. Chrome kończy się przekierowaniem do strony z instrukcją, jak zainstalować klienta. Jednak wszyscy zdajemy sobie sprawę, że nadal mamy zainstalowanego Flasha oraz to, że jeszcze niedawno gra działała na Chrome
  O ile w przypadku osób z Windowsem zalecałbym instalację klienta, chociażby dlatego że jest to obecnie jedyne wspierane środowisko do grania. Tyle, że nie każdy ma komputer z Windowsem na pokładzie- nie zapominajmy o (w pewnym sensie) specyficznych Macach od Apple. Odpalenie na nich klienta w obecnej chwili wiąże się z postawieniem wirtualnej maszyny, zainstalowaniem na niej windowsa i klienta. Dopiero po tych czynnościach mogą właściciele maców zagrać w DO. Sorry, ale te rozwiązanie jest bardzo słabe, szczególnie w połączeniu z kiepską optymalizacją gier opartych na flashu. Czy da się jakoś inaczej obejść brak dostępności klienta na Macach, nie tracąc na ilości FPS??
  A co, gdyby przeglądarka przedstawiała się serwerowi darkorbit jako client? Weryfikacja przeglądarki, z której korzysta użytkownik internetu od lat opiera się na parametrze UserAgent. Pozwalało to dostosowywać strony do tego, jak silniki przeglądarek komponowały stronę. Tutaj UserAgent informuje serwery darkorbit o tym, czy wchodzimy z poziomu przeglądarki, czy z poziomu klienta. Zmiana UserAgent na wartość BigpointClient/1.4.6. W tym ciągu znaków informujemy serwer, że korzystamy z klienta w wersji 1.4.6 (obecnie najnowsza wersja)
  Niestety, ale Chrome w narzędziach programistycznych, w zakładce Network conditions umożliwia zmianę UserAgent tylko dla danej zakładki oraz tylko na czas kiedy narzędzia programistyczne są otwarte. Kiepskie rozwiązanie, ale skorzystać możemy z dodatku do Chrome pod nazwą „User-Agent Switcher for Chrome”. Dodatek został napisany przez Google, więc raczej jest bezpieczny <BUŻKA>.
  Po pobraniu dodatku wchodzimy w jego opcje (prawy przycisk myszy na ikonie dodatku -> Opcje). Zobaczymy okno konfiguracji dodatku. W domyślnie otwartej zakładce („Custom User-Agents”) dodajemy nowego UserAgenta. W tym celu wypełniamy pola odpowiednio:
  1.New User-Agent name: DarkOrbit
  2.New User-Agent String: BigpointClient/1.4.6
  3.Group: Darkorbit
  4.Append?: Replace
  5.Indicator Flag: DO
  Po kolei, co do czego służy:
  Pole 1 to przyjazna nazwa nowego ustawienia UserAgent
  Pole 2 To ciąg znaków, jaki chcemy mieć w UserAgent
  Pole 3 Group to grupa ustawień.
  Pole 4 Append? to pytanie, czy ciąg tekstu z punktu 2 ma być dopisany do domyślnej wartości UserAgent. My wybieramy ‘replace’, aby usunąć domyślne UserAgent i wstawić nasze.
  Ostatnie 5 pole- indicator flag- to skrócona nazwa user-agenta, która będzie pojawiać się na ikonie dodatku.
  Po wypełnieniu powyższych pól klikamy „add”, czyli „dodaj”.
  Teraz nadszedł czas na automatyzację wyboru UserAgenta przez dodatek. Przechodzimy do zakładki „Permament Spoof List”. W polu domain wpisujemy:
  darkorbit.com
  W polu User-Agent String wybieramy z listy „darkorbit”. Następnie Klikamy „Add”.
  To już koniec konfiguracji! Wejdź na stronę darkorbit.com i zobacz efekty!
  Powyższy poradnik odnosi się wyłącznie do przeglądarki Chrome, ale tak samo powinno być w przypadku przeglądarek Edge, SRWare Iron, Maxthon i innych opartych na silniku Blink (z projektu Chromium).

  Powyższy ala-poradnik dodałem także do pierwszego postu w temacie :)
   
  kris0211. lubi to.
 5. Dzieki kolega jesteś mocarz w końcu działa jeszcze raz dzieki i pozdrawiam ;-)
   
 6. sokół54

  sokół54 User

  Polecam się na przyszłość i również pozdrawiam :)
   
 7. Czy używanie powyższego sposobu logowania sie do gry zapomocą przeglądarki jest "legalne" ?
   
 8. sokół54

  sokół54 User

  Dla bezpieczeństwa użyłbym pojęcia "możliwe, że na granicy legalności, ale legalne". Można by próbować udowadniać wpływanie na grę, jednak mija się to z celem. Wykrywalność- można by po tym, czy wersja flasha jest kompatybilna z tą wgraną do pseudo-klienta, ale jest to kiepski warunek. Natomiast szkodliwość dla gry- zerowa. Oni sobie zdają sprawę, że gracze na takich MACach nie mają możliwości grania na ich kliencie. Także dopóki nie wydadzą klienta na MACa to ja się wcale nie obawiam. Sam mam to ustawione na laptopie, gdyż mi się nie chce pobierać klienta (gram na PC, na laptopie czasem się zaloguję coś sprawdzić czy aukcję obczaić). Zresztą na PC też tak mam ustawione, chociażby z powodu wyszukiwania profili pilota z dostępem do linku.
  Czy mogliby za to banować? Oni pod tym względem głupi nie są. Zdają sobie sprawę, że jak by banowali każdego za krzywe spojrzenie się, to by ta gra raz dwa poszła w zapomnienie. Swego czasu, jak więcej przesiadywałem po TSach to słyszałem nie raz, że ktoś tam próbował coś bugować i raz mu się udało. Potem na forum pojawiała się informacja, że zbanowano osoby wykorzystujące ten bug. Jednak w rzeczywistości ci co mieli niewielkie znaczenie (czytaj raz coś tam zbugowali i niewiele z tego mieli) to bana nie dostawali. Więc dlaczego by mieli dawać za opisany przeze mnie sposób? Opisany przez mnie sposób nie da ci przecież poważki, nie da ci białki, masz tylko możliwość dalszej gry na przeglądarce.
  Powiem ci więcej- klient wykorzystuje silnik chromium. Klient jest więc przeglądarką, która korzysta w stopniu minimalnym z możliwości chromium. Zrobili więc klienta po najmniejszej linii oporu- gdyby nie odwołanie wsparcia, to pewnie dalej by jakiegokolwiek klienta nie było.

  Też pomyśl na zdrowy rozsądek- jaką byś dał karę osobom, które nic nie zyskują poza opcją do grania jak dawniej? 2 tygodnie bana? :D Każdy by ich wyśmiał.
  Spójrz się też, jak szybko zabierają się za zbanowanie tych, co bugowali ranking. Gracze są na to oburzeni, co nie? A topka jak składała się w większości z bugujących kont, tak też się składa. Na serio- oni mają ciekawsze problemy aniżeli zmiana UserAgenta przez co tysięcznego gracza

  Kolejna sprawa- UserAgent jest czymś, co informuje serwer z czego korzystamy (w sensie przeglądarki). Ma za zadanie umożliwić skomponowanie strony z zachowaniem kompatybilności poszczególnych przeglądarek i ich wersji. Szczególnie dawniej były problemy, że na IE strona wyglądała inaczej aniżeli na innych przeglądarkach. A wiesz co się działo? Na IE rozjeżdżał się układ strony. W związku z tym zmieniając UserAgenta po prostu błędnie informujesz o tym czym otwierasz stronę i narażasz się na złe skomponowanie jej układu :p

  Nie wiem jak cię mogę jeszcze przekonać, że nic ci nie grozi. Cóż- jak by banowali, to także mnie. A jak mnie zbanują za to- podniosę raban wszędzie- od forum, przez support, po samą "górę" :D
   
 9. majkiski13

  majkiski13 User

  puki o tym wiedza i nic z tym nie robia, to to jest tak samo jest legalne jak wszystko inne znalezione tu na forum; szkoda tylko, ze rok wczesniej nie zainteresowalem sie jak z peta strzelac na niewidce tylko na ostatni miesiac jak heaty wprowadzili, i zablokowali strzelanie bo im sie nie oplacalo :)

  ps. z androida dalej idzie przez puffina zalogowac sie czy dopiero po przerobieniu bedzie dzialalo?
   
  Ostatnio edytowane przez moderatora: 4 stycznia 2021
 10. sokół54

  sokół54 User

  No właśnie, dostał ktoś za to bana? Byłoby to trochę nieracjonalne :)

  Bez przeróbek to nie pójdzie, bo puffin wysyła swój UserAgent. A niestety wątpię, aby dało się gdzieś w ustawieniach puffina wymusić inną zawartość parametru UserAgent. Możesz spróbować poszukać.

  Poniżej wklejam ci co puffin powinien umieszczać w UserAgencie (zgodnie z tym co znalazłem na stronie puffina):

   
 11. -dshh14-

  -dshh14- User

  moze ty mi poradzisz od 10 czyli przerwy technicznej pasek ladowanie dochodzi tylko do polowy i stoi napisalem do pt ale cisza
   
 12. sokół54

  sokół54 User

  Jak się logujesz? Przez klienta czy moim sposobem przez przeglądarkę?
  Na jaki serwer próbujesz się zalogować?
   
 13. -dshh14-

  -dshh14- User

  klient pl2
   
 14. sokół54

  sokół54 User

  Z klientem to jedynie mogę polecić skorzystanie z opcji klienta, mianowicie:
  1. Odpalasz klienta, ale nie logujesz się
  2. Na górze wybierasz zakładkę Ustawienia, a w niej klikasz Wyczyść pamięć podręczną.
  3. Następnie w zakładce Plik wybierasz odśwież stronę

  Po tych czynnościach spróbuj zalogować się. Nie gwarantuję, że zadziała, bo nigdy nie testowałem tego wbudowanego czyszczenia- ciekawe czy w ogóle działa :D
  Innych czynności związanych z klientem zaproponować nie mogę, bo wszystko co ciekawe w plikach klientach, jest w bibliotekach DLL- a ja nigdy nie próbowałem dobierać się do DLL-ek :(

  Jeżeli to ci nie zadziała, to spróbuj na Chromie się zalogować, ale wtedy musiałbyś wymusić w chrome zmianę UserAgent (to, co opisałem w poście #24 w tym temacie)
   

Poleć tę stronę