Pytania techniczne dotyczące ładowania się gry, zmiany danych, LAGów

Temat na forum 'Pytania techniczne, problemy, bugi' rozpoczęty przez użytkownika BA_THOR, 5 grudnia 2013.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. Darkne67

    Darkne67 User

    Sprawdź, czy przypadkiem nie usuwasz ciasteczek i pamięci podręcznej z ostatniej godziny. Mogę się założyć za 100%, że nie usuwasz danych z całego czasu użytkowania. Najpierw sprawdź, czy Ty przypadkiem coś źle nie robisz, potem obwiniaj innych, ponieważ wszystkim działa. [Niektóre przeglądarki jednak nie supportują nowego systemu, jednak Ty sprawdzałeś na trzech przeglądarkach, więc wina jest po Twojej stronie.]
     
  2. Zary-pl

    Zary-pl User

    Kolego nie pierwszy raz usuwam ciasteczka i pamięć podręczną zawsze usuwam od początku a nie godzin czy dni i wiem co mówię za długo gram w tego darglaga zeby sobie nie radzić z jego bolączkami i bublami zwłaszcza zawsze po wprowadzeniu jakiej kolwiek nowości i skoro trzy przeglądarki mają ten sam problem to chyba kolego coś nie teges . A wina to chyba tylko dlatego ze na trzech a nie na 4- czy więcej przeglądarek, Co do obwiniania to nikogo nie obwiniam ( no ze chyba Ty się czujesz winny) tylko stwierdzam fakty. Pozdrawiam :)
     
  3. =Aspazja=

    =Aspazja= User

    Nie obrażaj się,tylko usuń w przeglądarce całą historię,mi to pomogło,Hangar działa.
     
  4. Zary-pl

    Zary-pl User

    Aspazja z całym szacunkiem nie pomogło dalej nie działa ani na operze ani na google ,microsofcie ale o dziwo zainstalowałem Avast Secure Browser i tam hula . Ps jutro zrobię reinstalację przeglądarek i sprawdzę czy działają .Pozdrawiam:)
    Zrobiłem reinstalację Opery i zadziałało :)
     
    Ostatnie edytowanie: 4 czerwca 2020
  5. mnie również pomogło. Dzieki
     
  6. Zary-pl

    Zary-pl User

    Nie obrażam się :) u mnie nie pomogło czyszczenie ale odinstalowanie i zainstalowanie przeglądarek na nowo pomogło i hangar smiga jak ta lala dzięki za rady. pozdrawiam:)
     
  7. =Aspazja=

    =Aspazja= User

    Nie wiem,po co ludzie instalują tyle dziwnych programów antywirusowych,ja po zmianie Win7 na Win10,mam tylko Malwarebytes Premium,jest ,,lekki'' i nie narzekam .Po wielokrotnych rozmowach z zaprzyjaźnionym informatykiem,dowiedziałam się,że Avast i kilka innych b.popularnych programów anty.,nieciekawie mieszają w systemie,spowalniając go i blokując wiele funkcji.
     
  8. Ric0

    Ric0 User

    a wyłączyłaś sobie windows defender ?
     
  9. =Aspazja=

    =Aspazja= User

    W Win10 Premium niewiele mogę ingerować w zabezpieczenia,za mało się znam,ale o ile mi wiadomo Win Defender działa,nawet mi dał o sobie znać,gdy uruchamiałam dzisiaj nowego Klienta Gry.Ponoć coś jest źle ,bo mi wyswietlilo,że system zablokował niektóre funkcje aplikacji.
     
  10. Prof92

    Prof92 User

    hej wszystkim! mam mały problem :) od 3 dni nie może wczytać się gra. Czy to na kliencie, czy rożnych przeglądarkach. Jest widok ekranu ładowania gry, pasek ładowania dochodzi do 1/3 i nic dalej. Co może być nie tak? :) dzięki!
     
  11. Spróbuj zmienić serwer, może grałeś na testowym a teraz jest wyłączony
     
  12. Prof92

    Prof92 User

    wlasnie serwer ciagle ten sam PL3 :), usuwałem przeglądarkę i instalowałem nowa - nie pomogło. Tak samo z klientem gry, usnąłem i ściągnąłem nowego tez nic. Nie wiem :)
     
  13. Ganio

    Ganio User

    Komp za ponad 6 tysięcy a lag przy zmianie konfy :)
     
  14. Od dłuższego czasu nieważne czy to klient czy przeglądarka nie moge zobaczyć aleji sław jak kilkam ten przycisk pod top10 wyskakuje komunikat:
    "Ta strona nie działa
    Serwer pl3.darkorbit.com nie może teraz obsłużyć tego żądania.
    HTTP ERROR 500"
    Czy ktos wie jak to rozwiązac ?
     
  15. sokół54

    sokół54 User

    Error 500 to Internal Server Error, czyli wewnętrzny błąd serwera. Ty tego nie naprawisz. To sprawa dla informatyków i niech oni ruszają głowami co tam odmawia współpracy i generuje błąd.

    PS. Ja też mam tak samo :)

    Pozdrawiam
    "Sokół" Marcin "Orzeł"​
     
  16. tu na kliencie prawie nic wiecznie nie działa, te informatycy to chyba w kulki z nami lecą i tylko udają ze coś naprawiają a efekty wychodzą gorsze niż te ich naprawianie
     
  17. **CALOME**

    **CALOME** User

    Witam , działa wam juz mapa gry po ostatniej synchronizacji?
     
  18. BA_Chmurka

    BA_Chmurka User

    U mnie wszystko działa.

    BA_Chmurka
     
  19. **CALOME**

    **CALOME** User

    U mnie pokazuje cały czas ładowanie... Jakaś kpina..
     
  20. BA_Chmurka

    BA_Chmurka User

    Prawdopodobnie problem z Twoim klientem gry. W takim razie skontaktuj się z pomocą techniczną.

    BA_Chmurka