Opinie Zmarznięty Labirynt

Temat na forum 'Archiwum HQ' rozpoczęty przez użytkownika TL_Eviana., 16 grudnia 2019.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. Laser_Jet

    Laser_Jet User

    Zapomniałeś jeszcze o osobnej mapie dla autobotów i ich sponsorów którzy niczym się od nich nie różnią :D:D:D
     
  2. Ankalagon

    Ankalagon User


    Co do zefirka spotkałem się ze różnymi opiniami.
    1. W rękach ogarniętego gracza jest to dosyć ciekawy statek i może być na tyle wnerwiający co dawniej vega, która podlatuje odpala i ucieka w kółko spokoju nie daje ( mały target trudny do namierzenia w połączeniu z prędkością )
    2. No i opinia negatywna od graczy, którzy nie widzą w tym statku nic specjalnego ( mało hp, zerowanie prędkości, brak bonusów do dmg itp )

    Nie latam tym statkiem ale słyszałem plotkę/ a może i prawdziwą informację, że zasięg laserków na statku zwiększa się o 10% w momencie działania chyba bonusu na prędkość. Nie jestem pewien tej informacji a w topiku o zefirku jest trochę skąpo to wyjaśnione i nie wiem czy w opisie nie występuje błąd. Gdyby ktoś kto lata tym statkiem mógłby to wyjaśnić byłoby fajnie.

    EDIT : Chyba sam sobie odpowiem na to pytanie, ewentualnie proszę o potwierdzenie. Odpaliłem ten statek i co do laserków nie widzę wyraźnej zmiany aby coś się zmieniło, Natomiast max prędkość na kołach jaką udało mi się osiągnąć to nie 750 jak jest w opisie tylko 745.
     
    Ostatnie edytowanie: 28 grudnia 2019
    ShatteredHeaven lubi to.
  3. Kpt.Pirce

    Kpt.Pirce User

    750 uzyskasz jak uzbierasz 20 ładunków i odpalisz mockę. Liczba ładunków jest na ikonce mocki taka malusieńka żeby lepiej było widać :).

    Zasięg lasera się zwiększa - pojawiają się dwa zakresy (te czerwone łuki). Niestety jak już pisałem w "aktualizacjach i pomysłach" - traci ładunek przy skoku i przy przejściu przez wrota - czyli polatasz na jednej mapie, a potem zbieranie ładunków od nowa.
     
    Ostatnie edytowanie: 28 grudnia 2019
  4. Ankalagon

    Ankalagon User

    1.uzbierałem 20 ładunków ( 20 ładunków 20 alienków ) i odpaliłem mockę i pokazuje mi 745 ( jest jakiś licznik ładunków? ). Łuki się zawsze pojawiają i ten zakres na co działa - testowałem na alienach i zasadniczej różnicy nie zauważyłem. Ile trwa ten zwiększony zasięg?
     
  5. |Dżordż|

    |Dżordż| User

    Zasięg jest pasywny. Aktywacja daje prędkość
    https://i.imgur.com/qufDdYS.png (link do screena z opisem)

    A żeby aż takiej dygresji nie było to powiem o samym evencie, że jako tako spoko nawet dla mnie jako w sumie gracza PVE. Ale niestety sam Synk nie pojawił się nigdy na mapce na której a byłem, a co dopiero żebym doleciał do takiego pierwszy.

    Moim zdaniem powinno to być na zasadzie "Synk pojawi się za 5 minut na (nazwa mapki). Wtedy ludzie zaczną szukać tej mapy, może ktoś pamięta jaką drogę przebył bo już na niej był i wtedy np 5 osób z największym DMG dostaje jakieś nagrody.
     
  6. Ankalagon

    Ankalagon User

    To jeszcze nie masz mapki z rozrysowanymi połączeniami? Chyba na forum darkorbit RU można jeszcze znaleźć.
     
  7. |Dżordż|

    |Dżordż| User

    To to jest stałe? Myślałem że to losowo każdego przewala. Czasem mam tak że mnie np przerzuca na mapę o tej samej nazwie, ale np w prawym górnym rogu jest a była w dolnym lewym.
     
  8. Kpt.Pirce

    Kpt.Pirce User

    Jeżeli masz 20 ładunków (cyferka na ikonce mocki ma być 20 - ikonkę przenieś na pasek) to może nie masz wszędzie generatorów mocy na statku.
    Łuki są zawsze ale tylko w jednym zasięgu - tutaj widać dwie pary łuków - bliższe i dalsze. Na NPC da się to odczuć - większość z NPC nie sięga statku, a Twój statek spokojnie je rozwala. Na graczach nie testowałem jeszcze.

    Jest tu jakiś schemat https://board-ru.darkorbit.com/threads/obsuzhdenie-akcii-moroznyj-labirint.125181/page-11
    ale nie pełny.

    Edycja Eviana: nie piszemy postu pod postem, używam funkcji edycji, aby dodać coś do swojej wypowiedzi.
     
    Ostatnio edytowane przez moderatora: 29 grudnia 2019
  9. Laser_Jet

    Laser_Jet User

    Ostatnio edytowane przez moderatora: 29 grudnia 2019
  10. Ankalagon

    Ankalagon User

    Mógłbyś bardziej wyjaśnić przez jaki czas działa zwiększony zasięg? Domyślam się, jednak nie jestem do końca pewien, że działa jak uzbierasz max ładunków. Hmm i wynika z tego że można orbitować nie tylko alienki ale też graczy. Ktoś testował na graczach?
     
    Ostatnie edytowanie: 29 grudnia 2019
  11. |Dżordż|

    |Dżordż| User

    Zasięg jest pasywny. Za każdy punkt ileś tam. Tak wynika z opisu
     
  12. Kpt.Pirce

    Kpt.Pirce User

    Tylko najpierw trzeba na obcej mapie uzbierać z NPC 20 ładunków żeby mieć zasięg bo przy skoku albo przejściu przez wrota ładunki się zerują - i to jest ta wada, która wg. mnie eliminuje Zepfyra z walk PvP.
     
  13. Same 20k rakiet UBR jest warte 600k urki do tego masz RWA, olej i inne ammo. Oczywiście, że warto wydać te 200k urki na licencję.
     

  14. Ta mapka jest niekompletna, ja siedziałem około 20 godzin by nakreślić własną kompletną mapę.
     
  15. Przecież było można znalezc w postaci jpg jak latać by trafic na konkretna mapę :)
     
  16. sokół54

    sokół54 User

    No i coś ci to dało? Co z tego, że zrobiłeś bazę danych, skoro jest ciężką ją obsłużyć? Oprócz bazy danych trzeba mieć program, który tą bazę w stosowny sposób obsłuży, a następnie wyświetli interesujące wyniki :)

    Pozdrawiam,
    Marcin
     
    Legenda lubi to.

  17. Tak, dało mi miejsce w topce rankingu, miliony uri, lepsze wyposażenie i znajomość labiryntu. Najlepszy program to taki, który możesz zabrać wszędzie ze sobą. Taki program powinieneś mieć w głowie...
     
  18. sokół54

    sokół54 User

    No dobra, wiedziałeś jak się dostać w prawy dolny sektor. A czy wiesz, że z ATLAS A/B/C (sektor lewy górny) na niektóre mapy (sektor prawy dolny) trzeba wykonać minimum 4 skoki i nie ma lepszej drogi?
    Zarobiłeś uri, bo skoczyłeś na odpowiedni sektor i tam biłeś. Ja poza tym szukałem sektora, na którym istnieje najmniejsze prawdopodobieństwo losowego dostania się. I nie grałem dużo, bo mi się szybko nudziło bicie meteoridów, ale swoje zarabiałem. I nie latałem w chmarach po ponad 5 graczy, bo to nie miało sensu.
    Ciekaw jestem jak SYNKa szukałeś. Ja nie miałem znajomych, który by mi powiedzieli w którym sektorze się pojawił, więc nie walczyłem o ranking. Ale w ciągu kilku chwil miałem spis wszystkich dróg dolecenia do wskazanego sektora wskazanej mapy- taki dodatek na przyszły rok (opracowałem go pod sam koniec grudnia, nie miałem okazji go dobrze wykorzystać). Chcesz przykład? Proszę bardzo :
    Poniżej przedstawiam najkrótszą trasę między ATLAS A, (sektor A) do Persei (sektor B)

    Kod:
    Trasa nr. 1
    Atlas A, A-2 --->>> Bootes, C
    Bootes, C-2 --->>> Helvetios, C
    Helvetios, C-1 --->>> Persei, B

    Pozostałe trasy, ale w sposób zakodowany (ID portów w bazie danych):

    Kod:
    1 63 75 53 55
    1 63 75 54 55
    1 63 75 55 0
    1 63 75 56 55
    2 250 201 0 0
    4 199 210 173 0
    4 199 210 174 173
    4 199 210 175 173
    4 199 210 176 173 

    Jak chcesz to ci to mogę zdekodować (jak nie wierzysz :)). A może chcesz, żeby ci wskazać wszystkie możliwe trasy dolecenia z jakiejś mapy do drugiej? :) Niestety, ale mapy są na tyle podobne, a labirynt rozbudowany, że głowa potrzebuje duże czasu na nauczenie się wszystkiego. Program potrzebuje ułamka sekundy. Pozdrawiam wszystkich, którzy uczyli się na pamięć labiryntu.

    Pozdrawiam,
    Marcin
     
  19. SλώczγK

    SλώczγK User

    ja tam nie używałem żadnych map tylko leciałem gdzie widziałem meteora i zarobiłem 800k urki z czego 350k pierwszego dnia :D
     
  20. silnyJon

    silnyJon User

    na następny rok ludzie ogarną ten labirynt i nie będzie miejsc na zarobienie na meteroidach a niektórzy co bardziej przestudiują ten labirynt to będą wiedzieć gdzie się synk zrespi za 5 min i nagle na jednej mapce będzie 20 osób się pojawiać by ubić synka a ten synk nie pojawia się losowo a respi się na specjalnym kodzie napisanym przez twórców chyba że co roku będą zmieniać ten kod
     
    -dshh14- lubi to.